Dreams of Awakening
poradniki
Precious

Ta ekscytująca książka znakomitego młodego nauczyciela i hipnoterapeuty oczaruje wszystkich tych, którzy zafascynowani są możliwością zarówno świadomego snu, jak i świadomego życia. Radośnie zwiedzając świadomość, przytomne śnienie i buddyzm, Charlie Morley zachęca umysł czytelnika do przyjęcia założeń jogi snu dotyczących prawdziwego przebudzenia. Jest w stanie doprowadzić do świadomego...

Radośnie zwiedzając świadomość, przytomne śnienie i buddyzm, Charlie Morley zachęca umysł czytelnika do przyjęcia założeń jogi snu dotyczących prawdziwego przebudzenia. Jest w stanie doprowadzić do świadomego śnienia lekko, prosto i odpowiednio dla każdego, a co najważniejsze, sprawia, że proces staje się łatwy do zrozumienia.

Książka jest ekscytującą eksploracją teorii i praktyki zarówno tradycji zachodnich, jak i buddyzmu tybetańskiego. Nie tylko omawia praktykę marzeń sennych, ale również pokazuje nowe, innowacyjne ćwiczenia medytacyjne: medytacją przytomnej uwagi (mindfulness meditation), ćwiczenia świadomego snu, zarówno według tradycji zachodniej, jak i buddyzmu tybetańskiego, oraz techniki świadomego spania, zwane przytomną uwagą przy zasypianiu i wybudzaniu (hypnagogic and hypnopompic mindfulness).

Książka opiera się na ponad 12-letnim doświadczeniu autora i analizie setek warsztatów marzeń sennych, które Charlie prowadził na całym świecie – w buddyjskich świątyniach czy podczas festiwalów taneczno-muzycznych.

Korzystając z 3-stopniowej struktury: Podstawy, Ścieżka, Wzrastanie, autor przedstawił czytelnikowi solidną porcję wiedzy:

– historię świadomego śnienia i korzyści z jego praktykowania;
– nowatorskie badania z marzeń i snu współczesnych naukowców;
– sposoby wejścia na drogę praktyki;
– wiele informacji o proroczych snach, świadomym życiu, doświadczeń poza ciała i kwantowym śnieniu.

Mimo że książka oferuje wiele możliwości, jak uczynić świadome śnienie wartościowym i coraz lepszym, to podstawowym jej celem jest nauczenie chcących wejść na tę ścieżkę, jak wykorzystać poznane umiejętności, by wstąpić na drogę wzrostu psychicznego i duchowego.

Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy chcą się obudzić, zarówno w swoich marzeniach i życiu na jawie.

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2015

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

grejfrutoowa | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Świadome śnienie jest bardzo popularne w niektórych kręgach. To stan, w którym jesteśmy świadomi podczas snu, wiemy, że jest to tylko fikcja, mara. Możemy starać się go dowolnie modyfikować, dzięki czemu pozbywamy się kompleksów, uczymy się różnych rzeczy bądź przyjemnie spędzamy czas. Nie jesteśmy jednak w stanie całkowicie kontrolować snów.
Trening świadomego śnienia Charliego Morleya to poradnik śnienia w połączeniu z buddyzmem. Autor przyznaje, że sam praktykował buddyzm, zna się też na świadomym śnieniu i widzi, że łączenie obu tych działań ma sens.
Z książki możemy wynieść całkiem sporo interesujących informacji na temat świadomego śnienia. Opisano tu m.in. czym jest świadomy sen, czemu śnimy i jakie są jego korzyści. Co ciekawe, autor napisał też kilka słów o badaniach nad tym zjawiskiem. Pokazał też techniki świadomego śnienia.
Bardzo interesującą częścią książki jest rozdział Zacieranie granic, w którym zaprezentowano doświadczenia docierania do tych części umysłów,...

Majka | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Pomimo przeczytania trudno mi jeszcze ocenić w pełni tą książkę. Wszak jest to klasyczny podręcznik, a więc jego aspekt praktyczny jest nie mniej ważny, niż zawarta teoria. Ta zaś dość przystępnie podana, chociaż kilka zgrzytów, za sprawą samego autora tudzież tłumacza, miałam. Szczególnie gdy poruszamy się na nieznanym czytelnikowi terenie ważny jest jasny i precyzyjny przekaz. Sam temat równie tajemniczy, co fascynujący, chociaż wszyscy jesteśmy sennymi marzycielami, a więc niby chleb powszedni. Po pierwszym świadomym śnie dodam jeszcze jedną gwiazdkę.

czang | 2017-11-29
Przeczytana: 22 listopada 2017