Okładka książki Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli Ajahn Brahm
Ajahn Brahm Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2018-01-01
2018-01-01

Książka bardzo interesująca szereg bardzo ciekawych technik oraz interesujących poglądów. Jedyny minus tej książki pojawił się po jej połowie w której omawiana była pełnia oświecenia - serce lotosu gdzie według autora nie ma nic. Cóż to za nonsens! To już wolę pozostać nieoświecony i istnieć niż się 'rozpuścić' w myśl wcześniejszych ustaleń doznawać i smutku i bólu ale i radości i piękna żyjąc w samsarze. Naprawdę nie rozumiem (lub rozumiem i nie akceptuję) celu ostatecznego całego tego interesu oświecenia.

Pozytywna, bardzo dobra lektura dla każdego kto chce poszerzyć świadomość. Odpowiada na wiele istotnych pytań i przedstawia filozofię buddyzmu w bardzo przystępnej formie.

Książka, która może zmienić nasze podejście do codziennych problemów a tym samym pomóc zrozumieć sens egzystencji na ziemskim padole. "Ty musisz wytrzymać ze złymi ludźmi kwadrans, pół godziny. Oni muszą wytrzymać ze sobą 24 godziny na dobę..."

Najlepsza książka Ajahn'a
Bardzo dobrze się czyta, krótka acz treściwa :)

Najlepsza książka Ajahn'a
Bardzo dobrze się czyta, krótka acz treściwa :)

,,Mądrość buddyjskiego mnicha" to moja druga książka autorstwa Ajahna Brahma, którą miałam okazję przeczytać. Jej treść może zainteresować osoby, które praktykują medytację na zaawansowanym poziomie, ale również i każdego z nas, ponieważ znajdziemy tutaj wiele anegdot i porad, które mogą nam pomóc lepiej funkcjonować w świecie i radzić sobie z codziennymi problemami. Książka zawiera wiele pytań i odpowiedzi na temat medytacji, ale odpowiedzi te często odnoszą się do szerszych aspektów życiowych. Wadą tej książki są moim zdaniem powtórzenia niektórych historii i opowieści przedstawionych w ,,Opowieściach buddyjskiego mnicha" tegoż autora. Przeszkodą w odbiorze tekstu są też określenia i nazewnictwo ,,medytacyjno-buddyjskie" , ale wszystkie są wyjaśnione w słowniku na końcu książki :). Mimo wszystko, książka warta przeczytania.

Rewelacyjna książka, której treść sprawiła, że odczułem nieodpartą potrzebę, aby stać się lepszym człowiekiem.
Buddyzm nie jest mi obcy i choć nie zgadzam się z tą filozofią w każdym aspekcie, uważam, że zgłębianie tego typu wiedzy jest niezwykle ważne, ponieważ przynosi niezliczone korzyści dla rozwoju duchowego.

Wspaniała książka zawierająca odpowiedzi na często nurtujące nas pytania.

Wspaniała książka zawierająca odpowiedzi na często nurtujące nas pytania.

• Rozwój osobisty