Sejmy i sejmiki koronne wobec Żydów. Wybór tekstów źródłowych

historyczna

Książka jest bardzo cenną publikacją źródłową, solidną podstawą do dalszych badań nad statusem prawnym Żydów w I Rzeczypospolitej, nad dziejami ludności żydowskiej w Polsce ery nowożytnej oraz nad stosunkiem szlachty polskiej do ludności żydowskiej. Zawiera fragmenty pochodzących z terenów koronnych Rzeczypospolitej konstytucji sejmowych i laudów sejmikowych dotyczące Żydów. Praca ta z powodzeniem będzie służyć badaczom zajmującym się ludnością żydowską w czasach nowożytnych, będzie też z pewnością wykorzystywana jako pomoc dydaktyczna na zajęciach ze studentami prawa i historii, przyczyni się także do kształtowania rzetelnej wiedzy na temat stosunków wyznaniowych w I Rzeczypospolitej.

| 2011-02-26