Anastazja. Istnieje dla tych, dla których istnieje

Tłumaczenie: Ludmiła Walczak
Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 1)
Wydawnictwo: Satja Juga
filozofia i etyka
Luna

Nowe tłumaczenie! - z poszanowaniem praw autorskich W. Megre „Anastazja” to pierwsza książka z serii Dzwoniące Cedry Rosji. Opowiada ona historię podróży handlowej przedsiębiorcy Władimira Megre do syberyjskiej tajgi w 1995 roku, gdzie był on świadkiem niezwykłych zjawisk duchowych związanych z dzwoniącymi cedrami. Władimir Megre spędził trzy dni z kobietą o imieniu Anastazja, która...

Nowe tłumaczenie! - z poszanowaniem praw autorskich W. Megre

„Anastazja” to pierwsza książka z serii Dzwoniące Cedry Rosji. Opowiada ona historię podróży handlowej przedsiębiorcy Władimira Megre do syberyjskiej tajgi w 1995 roku, gdzie był on świadkiem niezwykłych zjawisk duchowych związanych z dzwoniącymi cedrami. Władimir Megre spędził trzy dni z kobietą o imieniu Anastazja, która podzieliła się z nim swoim unikalnym światopoglądem na tematy tak różnorodne jak: zdrowie, ogrodnictwo, wychowanie dzieci, stosunek do Natury, seksualności, religii i wielu innych kwestii. Doświadczenie tych trzech dni przekształciło Władimira tak głęboko, że porzucił swoje plany handlowe i, bez grosza przy duszy, udał się do Moskwy, by spełnić prośbę Anastazji i napisać książkę o doznanych w tajdze przeżyciach duchowych oraz rozpowszechnić w ten sposób uzyskane od Anastazji niezwykłe informacje. Książka stała się międzynarodowym bestsellerem i poruszyła już serca milionów ludzi na całym świecie.

Przygotuj się na niesamowitą podróż... Przygotuj się na poznanie najbardziej fascynujących i inspirujących informacji w swoim życiu!

Gorąco zachęcamy Cię do lektury nowego, poprawionego i uzupełnionego wydania „Anastazji” autorstwa Władimira Megre. Znajdziesz tam wiele nowych informacji nieuwzględnionych przez poprzedniego wydawcę we wcześniejszej edycji tej książki w języku polskim.

źródło opisu: http://www.anastazja-nowa.pl/pl/p/Anastazja/74

źródło okładki: http://www.anastazja-nowa.pl/pl/p/Anastazja/74

Aisling | 2019-03-11
Przeczytana: 29 marca 2019

Rosyjski John Smith i Pocahontas? Nie – całkiem inna bajka. Nawet jeśli sytuacja Władimira Megre (człowiek „cywilizowany”, przedsiębiorczy, lecz jest niezbędny, gdyż stanowi głos dla tych, których lepiej nie wyciągać z ich środowiska) i Anastazji (zwykłej-niezwykłej kobiety z rosyjskiej tajgi mieszkającej wśród cedrów, żyjącej według pradawnej wiedzy) wygląda poniekąd bajkowo to za ich historią kryje się coś więcej niż magiczny wiatr czy gadająca wierzba (chociaż w sumie mając wiedzę, ze wszystkich historii – nie ważne uznanych za faktyczne, czy wymyślone – można wyciągnąć coś dla siebie).
Istnieje poziom świadomości uśpiony u typowego współczesnego człowieka, który zerwał z przyrodą, której przecież jest częścią – pewne informacje się zatarły w powszechnej sferze. Tworząc technologię stał się pełen pychy oraz lęku, że może jego wersja ma bardziej korzystną alternatywę. Mniej wygodną oraz wymagającą większej elastyczności, podjęcia inicjatywy, ale mogącej pomóc całej ludzkości,...

grzegorz | 2014-06-30

Autor zabiera nas do syberyjskiej tajgi, gdzie spotyka Anastazję. Spotkanie to całkowicie zmieni jego życie. Anastazja jest czystym, ucieleśnionym dobrem, podaje praktyczne wskazówki i porady jak stać się lepszym, zdrowszym oraz jak wyjść z codziennej iluzji zakłamanego życia, poznać i pokochać naturę. Poznajemy cudowne właściwości "dzwoniących cedrów" oraz uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Przeczytałem jak na razie pierwszy tom i muszę powiedzieć, że jestem po ogromnym wrażeniem tej książki, którą szczerze polecam.

Robertos | 2015-02-04

Ta książka może odmienić Twoje życie. Polecam przeczytać wszystkie 10 części (najlepiej w oryginale po rosyjsku :) Niestety ich polskie tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia (niewłaściwie przetłumaczone całe fragmenty, pominięcie wielu, zniekształcenia itd).
Dopiero niedawno pojawiło się właśnie to nowe poprawione wydanie cz. 1 zgodnie z opisem książki (wydawnictwo satja juga). Pozostaje nam czekać na kolejne.

lenuszka | 2012-08-06
Przeczytana: październik 2011

Ezoteryka i parapsychologia odkąd pamiętam zawsze były bliskie mojemu sercu. Kiedy moje koleżanki swoje kieszonkowe wydawały na jakieś babskie drobiazgi, ja swoje oszczędności przeznaczałam na zakup książek o zjawiskach paranormalnych itp. Ciężar mojego hobby odczuł, na własnej skórze, mój tato w momencie przeprowadzki, kiedy to musiał dźwigać te wszystkie pudła z książkami ;-) Po przeprowadzce trochę znormalniałam, a może po prostu nawał nauki sprawił, że książki o ezoterycy poszły w kąt. I tak minęło 10 lat, albo i więcej kiedy do mych rąk trafiła „Anastazja”. Jest to książka inne niż te, które do tej pory czytałam. Ciężko jest ją sklasyfikować i ocenić. Czyta się ją trochę jak baśń, jest tak abstrakcyjna, tak nierealna, a jednocześnie taka prawdziwa.
Władimir Megre jest rosyjskim przedsiębiorcą. Nigdy nie planował, może nawet nie śnił o tym by napisać książkę, a co dopiero dziesięć tomów. Dopiero spotkanie z pustelnicą Anastazją natchnęło go do napisania cyklu „Dzwoniące cedry...

Lea | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018
| 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Mam mieszane uczucia... Z jednej strony w książce tej przedstawionych jest wiele prawd, które powinny być dla każdego człowieka cudownym drogowskazem w rozwoju duchowym i robi ogromne wrażenie, a z drugiej... Eh, intryguje mnie, jak taka wspaniała i uduchowiona istota, jaką Nam autor przedstawia, mogła współżyc z nim, wiedząc, że jest żonaty... To dla mnie niezrozumiała kwestia :( Oprócz tego, jest jeszcze kilka zastanawiających mnie nieścisłości, m. in., kiedy Anastazja chciała zrobić coś wbrew sobie, tylko po to, by udowodnić Władimirowi swoje moce... Hm... Być może się mylę, ale jak dotąd, byłam/jestem przekonana, że dla człowieka oświeconego nie powinno być to aż tak istotne...

Athoualia | 2013-10-03
Na półkach: Rozwój, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2013

Ciekawa książka. W przyszłości na pewno się dostosuję do niektórych porad Anastazji. Po przeczytaniu tej książki czuję większą radość w życiu, bo wiem, że wszystko co mnie otacza ma swój sens. za niedługo wezmę się za II część.

kubala331 | 2016-08-22
Przeczytana: 2016 rok

Książka która zmienia życie czytającego. Ja określam tego rodzaju książki jako "książki prawdy" obok takich tytułów jak doktryna szoku, hitman-wyznania ekonomisty od brodnej roboty, kto sie boi prawdy, masoneria polska Krajskiego czy sama biblia która jak wiemy została mocno okrojona. Polecam dla tych którzy szukają odpowiedzi na pytania typu: dlaczego ten świat jest taki a nie inny, kto nim naprawdę rządzi, czy w co wierzyć. Jeśli szukasz prawdy i natknąłeś się na ten tytuł ale nie wiesz czy kupić to zdecydowanie napisze że tak. Sam najpierw kupiłem pierwsze 3 tomy tak tylko żeby sprawdzić o co tu chodzi, (okładka mało zachęcająca, streszczenia też nie do końca oddające wiedze zawartą w tych książkach) ale gdy tylko je przeczytałem dokupiłem pozostałe 7tomów i nie żałuje bo często do nich wracam (poszczególnych rozdziałów). Po niedawnym przeczytaniu wszystkich tomów (jakieś 3miesiące temu) zabieram się do ponownego przeczytania waszystkiego od początku, to pierwsza książka z którą...

Roman | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Książka pisana bardzo prostym językiem bardzo wciągająca. Opowiada o spotkanej przez autora kobiecie tytułowej Anastazji, która jest kwintesencją piękna i dobra, a zarazem ma olbrzymią wiedzę, którą przekazuje autorowi w bardzo zrozumiały sposób. Książka otwiera oczy i daje do myślenia.

Magdalena | 2017-09-06
Przeczytana: 05 września 2017

W skrócie to książka o tym, że życie jest magiczne. Przepiękna opowieść, która nie mieści się w żadnych kategoriach. Ani science fiction ani fantasy ani powieści obyczajowej czy przygodowej, a jednocześnie mieści w sobie wszystko. Mieści w sobie kompletny i spójny świat, całkowicie inny od naszej rzeczywistości. Nawet prosty styl i nie najlepsze tłumaczenie nie obniżają mojej pozytywnej oceny. To trochę jak u Paulo Coelho: dzięki prostemu językowi może dotrzeć do większego grona ludzi, a jednocześnie taki styl podkreśla osobowość autora, który jest jednocześnie pierwszoplanowym narratorem w książce. Bardzo polecam a sama inspirując się nią zacznę uprawiać ogródek działkowy.