Świadomość. Klucz do życia w równowadze.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Osho". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Awareness
Osho
filozofia i etyka
novack

U podstaw wszelkich wyczynów sportowych, wszelkich technik medytacji, włączając w to sztuki walki leży jedna, najważniejsza cecha, która pozwala być uważnym i skoncentrowanym na chwili obecnej. OSHO nazywa ją świadomością. Kiedy nauczymy się rozpoznawać i rozumieć na czym ona polega, wkroczymy na drogę ku osiągnięciu doskonałości w każdym aspekcie naszego życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2007

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

przeklam_literacki | 2014-06-07

Można przeczytać, jak zawsze sporo trafnych obserwacji i ćwiczeń do wprowadzenia w życiu. Część wktórna, ale taki jeest już charakter tych książek. Z resztą – za pierwszym razem często nie trafia ;) Jedyne czego nie lubię w książkach tego rodzaju (medytacja, zen, uważność) to odwoływanie się do chrześcijaństwa – tzn. interpretowanie słów Chrystusa tak, jakby w rzeczywistości mówił o koncepcjach wschodnich. Nawet jeśli jest to uzasadnione (wątpię), to chyba niepotrzebne. Teoria ma bronić się sama, a nie dlatego, że tak powiedział Jezus.

Ire33 | 2017-01-17
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Uważam że to jest jedna z tych książek która potrafi zmienić życie a przynajmniej podejście do różnych kwestii i do samego siebie.
Osho łopatologicznie tłumaczy zagadnienia z pogranicza świadomości i duchowości pokazując jak ludzie muszą mierzyć się z różnymi paradoksami które zazwyczaj sami kreują w swoim życiu.

santiago927 | 2014-03-12
Przeczytana: 11 marca 2014

Bardzo ciekaw książka, na pewno daje dużo do myślenia, sprawia że człowiek czytając ją staje się bardziej świadomy. Nie chodzi w niej by stać się lepszym chodzi o to by osiągnąć pełną świadomość w swoim życiu.

Miód | 2015-01-25

Kupiłam kiedyś do poczytania w pociągu, efektem czego po paru stronach gapiłam się w okno. Zabierałam się jeszcze parę razy do tej książki, aż wymęczyłam ją do końca. Tak jak spodziewałam się- zachwytów nie było.

999Przemek | 2014-08-17

Budzi :)