Potomek

Descendant
zagadka, przyszłość, walka
horror
DaruG

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat później w Londynie znów staje do walki z zastępami wampirów. Z najpotężniejszym z nich, Rumunem...

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA.
Trzynaście lat później w Londynie znów staje do walki z zastępami wampirów. Z najpotężniejszym z nich, Rumunem Dorinem Ducą, ma do załatwienia prywatne porachunki.
Ale starcie z wściekłymi, krwiożerczymi potworami to nie jedyne zadanie Falcona. Musi także rozwiązać mroczną zagadkę własnej przeszłości...

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=547

źródło okładki: http://www.replika.eu/_ksiazki/547.jpg

Corvus26 | 2019-01-24

To pierwsza pozycja Mastertona po którą sięgnąłem i mam mieszane odczucia. Z jednaj strony fajna historia, ponury klimat i sposób przedstawienia wampirów który napawa grozą. Jednak w książce jest pełno absurdów, niedociągnięć i mniejszych niedopatrzeń. Niektóre mogą być winą tłumaczenia jednak niektóre zachowania bohaterów są po prostu niedorzeczne. Pod sam koniec pogubiłem się całkowicie w imionach, chyba po prostu jedno pomylono. Nie jest źle ale te drobne niedopracowania psują trochę ogólne wrażenie.

Joanna | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Słaba ta ksiezka. A autor jeden zmoich ulubionych a tu taki przypadek. Chyba ze ktos lubi wampiry. Ja niestety nie.

Tomek1132 | 2018-07-04

Lubię Mastertona, ale ta książka była po prostu zbyt naiwna. Nie wiem czy to winna tłumacza czy zamierzony efekt twórcy, ale dialogi to istny dramat! No bo jak inaczej nazwać taki oto dialog: kulminacyjna walka krwiożerczego wampira, ktory zabił dziesiątki osób i łowcy. Nienawiść, testosteron kapie ze ścian i tu taki kwiatek: "Ty żałosny głupku... " Dialogi psują odbiór tej książki. Po prostu nikt tak nie mówi. Ktoś mi zabije żonę to powiem do niego "Ty łobuzie"? no niekoniecznie! 5/10 i to tylko dlatego, że cenię i lubię Mastertona. Czytając już kilkadziesiąt jego książek ta jest najsłabsza.

Inka | 2018-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Oj nie jest to książka, jakiej spodziewałabym się po GM. Stylistycznie bardzo przypominała mi "Wampira z M3" Pilipiuka i to nie jest komplement dla GM. Szkoda, spodziewałam się więcej. Nie jest to co prawda książka zła, ale szczerze powiedziawszy niczego mi nie urwało, a przecież to GM i powinno mi pourywać wszystko co tylko się da urwać. Z całą pewnością nie jest i nie będzie to ulubiony mój tytuł tego autora. Szkoda, szkoda, szkoda.

Wielokropek | 2018-06-01
Przeczytana: 10 maja 2018

Potomek autorstwa Grahama Mastertona z pozoru nie zapowiada się na tak przerażającą powieść. W opisie możemy przeczytać o Jamesie Falconie, szanowanym amerykańskim kapitanie, który zasłynął podczas II wojny światowej. A wiecie czym się tak zasłużył? Był specjalistą od łapania i zabijania wampirów. Przepraszam, strzyg.

Cała recenzja dostępna jest na blogu, serdecznie zapraszamy ;)

Damian Mendel | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Jeśli ktoś spodziewał się, że będzie czytał opisy epickich walk i pozna klasyczne polowania na wampiry, to sorki, ale nie... Co najmniej parę razy jest tu kwestionowany Dracula, zarówno jako literatura jak i filmy, no ale to już jednak jest pewną klasyczną częścią takich pozycji, gdzie wydarzenia dzieją się w teoretycznie rzeczywistym świecie.
Czy są tu jakieś niespodzianki? Parę jest, ale nie są one jakieś szokujące. Finałowe rozwiązania, nawet jeśli nie byłem ich pewny, to każde rozwiązanie przedstawione przed autora było przeze mnie brane pod uwagę, więc jako pozycja "śledcza" nie jest to tytuł trzymający w napięciu. Ale pomijając to, "potomka" czytało mi się całkiem przyjemnie.

martuska | 2018-03-20

21/2018

Martyna | 2018-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2018

Troszeczkę inne podejście do wampirów. Wydaje mi się, że bardziej... historyczne, choć nie jestem pewna czy to dobre słowo. Mam na myśli motywy rumuńskie. Powieść swoim klimatem bardzo przypomina ma "Czerwony hotel". Dobrze się czytało chociaż nie jest to dla mnie pozycja rewelacyjna. Przeczytałam już kilka książek Mastertona i stwierdzam, że "Potomek" jest jedną z tych, których nie chciałabym zobaczyć w wersji filmowej. Nie żeby się do tego nie nadawał. Najzwyczajniej w świecie bałabym się oglądać niektórych scen. Horrory mogę czytać, ale nie oglądać.

The_5nake | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Kiedy miałem 14/15 lat to uwielbiałem stare powieści Mastertona, te które opisywały Amerykę lat 70 i 80. Te horrory miały w sobie taką magię, przyciąganie. 'Potomek' różni się bardzo od wczesnej twórczości autora, ale swoje zadanie spełnia - dostarcza rozrywki.
Jim Falcon, kapitan, zostaje wysłany do Anglii w celu pomocy MI6. W Londynie dochodzi do licznych morderstw, a ofiary są patroszone, ich serca są wycinane, a krew wypijana. Jim Falcon przeżył już coś takiego podczas wojny i wie, że z walki z wampirem może nie wyjść cało.
Grahamowi Mastertonowi daleko do gawędziarza, stawia on raczej na szybki akcję i wartkie zwroty fabularne. Nie ma się co doszukiwać w 'Potomku' drugiego dna, czy odwołań religijnych i egzystencjalnych. Jest to po prostu bardzo solidna powieść o wampirach osadzona w bardzo ciekawych realiach. Cóż z tego, że zakończenie jest przewidywalne, że występuje w książce kilka niespójności fabularnych. To jest bardzo ładna laurka dla 'Draculi' Brama Stokera, a ja takie...

Jakub | 2017-09-17

Czytalem starsze wydawnictwo i ksiazka miala tytul "Pogromca Wampirow" co bylo wiele bardziej adekwatne... Sama ksiazka nie nalezy do literatury wysokich lotow - krew, duze cyce i te sprawy. Ale czyta sie bardzo latwo.