Jak czytać modę. Szybki kurs interpretacji stylów

Wydawnictwo: Arkady
978-83-213-4691-5
kultura, moda, historia sztuki
sztuka
Marigold

Książka jest praktycznym przewodnikiem po najważniejszych trendach panujących w modzie w ciągu ostatnich 200 lat oraz ich związkach ze stylami współczesnymi. Jest wystarczająco mała by zmieścić się w kieszeni, lecz zawiera ogromne bogactwo informacji. W uporządkowany sposób opisuje główne style uwzględniając akcesoria, fryzury i makijaż; przedstawia używane materiały i techniki; pokazuje ponadczasowy wdzięk dzieł takich mistrzów jak Rose Berlin, Christian Dior, Coco Chanel, Yves Saint Laurent…

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: www.matras.pl

Karolina Sosnowska | 2014-04-10
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 marca 2014

"Ta niepozorna książeczka, choć niewielka “ciałem”, jest bogata w podstawowe informacje na temat krojów i stylów. Podzielona wygodnie na ubiór damski i męski, okraszona mnóstwem fotografii i obrazów, pokazująca co inspirowało XX-wiecznych projektantów mody jest świetnym wyborem dla osób chcących wgryźć się w temat."

Reszta recenzji pod adresem: http://tanayahczyta.wordpress.com/2014/04/10/jak-czytac-mode-szybki-kurs-interpretacji-stylow-f-ffoulkes/ :)

Aga | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Zgodnie z opisem to praktyczna, mała książeczka o całkiem dużej treści i mnóstwie dobrej jakości zdjęć ubioru damskiego i męskiego. Prowadzi od stylów przez materiały, damskie i męskie ubiory, następnie jej części, kończąc na najważniejszych projektantach. To dobra książka na rozbudzenie i zgłębienie wiedzy o modzie. W głównej mierze czyta się o historii: kto ? gdzie ? kiedy ? i jak ? coś wprowadził. Ciekawa, przyjemna pozycja, łatwa do przeczytania, dająca ogólne pojęcie. Polecam nie tylko pasjonującym się modą. Ja sama temat zgłębiam z doskoku i ciekawości niż pasji i bardzo mi się spodobała ta pozycja.

Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

Moda otacza nas ze wszystkich stron i mało kto pozostaje na nią obojętny. Ale jak wiele osób wie, skąd wzięła się "mała czarna" czy spódnica kloszowa? Kto z nas potrafi wyjaśnić związek popularnego fasonu płaszcza z wojennymi okopami lub dlaczego słynna torebka Chanel nosi nazwę "2,55"?

Mała, łatwo dająca się schować do torebki czy kieszeni książka Fiony Ffoulkes "Jak czytać modę", to świetnie napisany "szybki kurs interpretacji stylów".
Autorka omawia w niej najważniejsze trendy w modzie damskiej i męskiej, łącznie z dodatkami, tj: buty, biżuteria, torebki, fryzury i makijaże. Czytelnik nie będzie miał po tej lekturze problemów z rozpoznaniem powracających stylów, materiałów i technik. Wiele barwnych i interesujących fotografii przedstawiających historyczne style ubioru od neoklasycyzmu, sukien empire po stroje hiphopowe, przedstawia wizualnie cechy poszczególnych trendów w modzie. Nie można się oprzeć pięknym zdjęciom najwspanialszych kreacji takich projektantów, jak: Dior,...

Julaine | 2016-09-14
Na półkach: Moda, 2016, Przeczytane

Dla początkujących, ale chyba w sumie taki też był zamysł.

aagnieszka347 | 2016-08-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane