Love Style Life

Wydawnictwo: Między Słowami
Love Style Life
poradniki
Alabasterfox

Gdy byłam nastolatką moda była dla mnie ucieczka od codzienności, dziś jest do niej kluczem. Wybierzmy się razem w podróż po krainie stylu: od spraw powierzchownych (jaką jeansową kurtę wybrać) po jego istotę (jak kochać). Przesiadując w paryskich kawiarniach, spacerując ulicami Nowego Jorku przekonałam się, że styl sprowadza się tak naprawdę do jednego prostego pytania: Co sprawia, że...

Wybierzmy się razem w podróż po krainie stylu: od spraw powierzchownych (jaką jeansową kurtę wybrać) po jego istotę (jak kochać). Przesiadując w paryskich kawiarniach, spacerując ulicami Nowego Jorku przekonałam się, że styl sprowadza się tak naprawdę do jednego prostego pytania: Co sprawia, że czujemy się piękni?

Uprzedzam: to będzie spontaniczna, nie zawsze idealna, ale bardzo efektowna i przede wszystkim (mam nadzieję!) zabawna przygoda.

Zaczynajmy!
Garance

źródło opisu: Grupa wydawnicza Znak, 2015

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

BogusiaM | 2015-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Nie mówię, że ta książka jest zła, ale spodziewałam się chyba czegoś innego. Więcej tekstu o stylu samym w sobie a dostałam pamiętnik 40-latki, gdzie nie koniecznie interesuje mnie jej życie miłosne, czy różnice między paryżankami a kobietami z Nowego Yorku. Czyta się lekko i przyjemnie, więc nie zaliczam tego czasu do zmarnowanego, ale tak jak pisałam, chyba nie tego się spodziewałam. Pięknie wydana, cudowne zdjęcia i ilustracje.

margie | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Książka o niczym. Kupiłam ją zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, spodziewając się ciekawych informacji czy też porad odnośnie mody i stylu, a dostałam zbiór chaotycznych wpisów. Na szczęście książka była w promocji, ale i tak żałuję tego zakupu. Książka chyba tylko dla fanów Pani Garance.

pajkasia | 2016-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Sięgając po 'Love, Style, Life' spodziewałam się zgodnie z reklamami i poleceniami poradnika dotyczącego stylu. Otrzymałam zbiór chaotycznych tekstów opowiadających historię autorki, momentami wręcz odnosiłam wrażenie, że czytam gorszą wersję jej bloga. Piękna oprawa graficzna i fotografie, oryginalna edycja i charakterystyczna kreska autorki to za mało, by uznać ten 'poradnik' za wartościową pozycję, bo niestety teksty są jak najbardziej odpowiednie jako statusy na facebooku, ale niestety nie budują spójnego poradnika. Owszem, uważny czytelnik znajdzie kilka wskazówek i porad, ale myślę, że nie trzeba sięgać po tą książkę, by wiedzieć, że nie trzeba podążać za trendami, a minimalistyczne obsesje realizować w Zarze (z czym osobiście się nie zgadzam). Miałam nadzieję, że nie będę mogła oderwać się od tej książki i wyniosę z niej wiele wartościowych porad, natomiast czytałam ją fragmentami na raty (jej chaotyczność to ułatwia) ciesząc jedynie oczy pięknymi zdjęciami i szatą...

Judyta Dobryńczuk | 2016-10-29
Przeczytana: 22 października 2016

Jeżeli jesteś zainteresowana życiem Garance Dore oraz tym, w jaki sposób udało jej się osiągnąć sukces - ta książka jest dla Ciebie. Natomiast jeżeli liczysz na poradnik dotyczący stylu (na co i ja liczyłam) niestety się rozczarujesz. Do plusów należą między innymi: ciekawostki dotyczące różnic występujących pomiędzy paryżanami a nowojorczykami, ciekawa szata graficzna oraz piękne zdjęcia, dzięki którym czas spędzony na lekturze książki staje się przyjemniejszy. Za minusy uważam: brak konkretnych informacji dotyczących stylu, więcej ogólników, spora część tekstu będąca rzeczami oczywistymi jak np. porada mówiąca, że jeżeli ubranie nie pasuje do twojej figury nie należy go kupować.

Jola | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Pięknie wydana z mnóstwem prawdziwie praktycznych porad. Tym razem nikt nie przekonuje nas, że musimy podążać za trendami. Garance Dore mówi: indywidualny styl każdego z nas jest wyznacznikiem stylu!
Dajcie się zainspirować!

WorkingGirl | 2015-12-28
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Powiedzieć, że jestem zawiedziona, to mało. Chyba miałam zbyt duże oczekiwania wobec Pani Dore. Książka jest chaotyczna, jak sama autorka. Teksty pozbawione głębi i sensu, nie dowiedziałam się niczego o modzie, stylu, a jedynie o tym, że Pani Garance Dore (skądinąd niezwykle utalentowana ilustratorka i fotograf) potrzebuje nadal psychoterapii, na którą na szczęście uczęszcza. Gdyby tylko miała coś ciekawego i mądrego do powiedzenia... tymczasem co mnie obchodzi jej zdanie i jej życie, skoro ani to mądre, ani ciekawe... ani nawet śmieszne

glonojad | 2015-11-01
Przeczytana: 08 listopada 2015

Jestem co prawda dopiero w polowie tej ksiazki, ale ide jak burza i musze to napisać, tylko dwa slowa opisuja ta ksiazke: REWELACJA i INSPIRACJA.

podwójne-życie-w | 2016-05-02
Przeczytana: kwiecień 2016

Książkę czyta się, ale również w dużej mierze, ogląda się bardzo przyjemnie. Na początku nie miałam ochoty brnąć dalej, gdyż wydawała się typową, lekką książką o zafascynowaniu modą i o tym jakie to wszystko jest cudowne i jak nie można bez tego żyć... O ile temat samej mody w pewnym stopniu mnie interesuje o tyle czytanie, że nie mogę się obejść bez kopertówki YSL to, według mnie, kompletna strata czasu. W dodatku więcej tam było lania wody niż konkretów. Jednak postanowiłam się nie zrażać i dobrnąć przynajmniej do połowy lektury (nie było to trudne, ponieważ sporą część książki stanowią obrazki). Potem było znacznie lepiej. Zeszło na sensowniejsze tematy (przyjaźń lub czym jest elegancja), w których autorka z humorem przedstawia swoją (dojrzałą) opinię. Ciekawe jest również jej porównanie dwóch światów, w których żyje: paryskiego i nowojorskiego. Jest bardzo pozytywna i może dać kopa do pracy(nad sobą).

Nie znajdziemy w niej nic odkrywczego, a tym bardziej wyszukanego kunsztu...

Magdalena Sokół | 2016-01-17

Napaliłam się na tę książkę strasznie, wszystko za sprawą świetnego marketingu i popularności. Strasznie się też zawiodłam. Głównym moim zarzutem jest to, że mało się z tej książki wynosi. Mam dopiero 22 lata, a już niewiele znalazłam tam treści dla siebie. Kwestia "style" nie jest ani trochę odkrywcza, każdy kto choć w małym stopniu interesuje się modą nie będzie zaskoczony. Kwestia "life" już trochę lepsza, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy na temat Paryża i Nowego Jorku, ale momentami wydaje się to być lekko naciągane. A na koniec najsłabszy wg mnie wątek "love", który ciągnie się przez całą książkę. Autorka odsłania duuużo swojego życia prywatnego, zarówno rodzinnego jak i miłosnego. Jak już tak snuje skomplikowaną opowieść, to czytelnik spodziewa się jakiejś konkretnej puenty, zgrabnego zakończenia, lecz jednocześnie wnoszącego do życia, tymczasem ja tam tego nie odnalazłam. Denerwowała mnie też osoba autorki, taki człowiek-chaos, jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu....

nawiedzonaulala | 2016-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Lubię czytać o modzie, o stylu, a do tego fascynują mnie ludzie z tym tematem związani. Pod koniec roku zaroiło się w sieci recenzji książki znanej blogerki Garance Dore, więc wiedziałam, że muszę ją mieć. Trafiłam na promocję i kupiłam. Przebierałam nogami, żeby ją zacząć czytać!
Na początek plusy książki.

+ Piękna okładka. Kolor i faktura sprawiają, że chyba każda kobieta chętnie sięgnie po tę książkę.
+ Dużo pięknych zdjęć doskonale obrazujących omawiane zagadnienie.
+ Książka podzielona jest na krótkie działy, dzięki temu, można czytać w każdym momencie dnia nie tracąc wątku.

Minusy książki.

- Nie wiadomo dlaczego książka reklamowana jest jako poradnik stylu. Owszem jest to pozycja o modzie, ale w kontekście autorki.
- Stylistycznie tekst często mi zgrzytał, ale to pewnie wina tłumaczenia.
- Kolejna książka, w której wygłaszane są mądrości życiowe jakby to było odkrycie Ameryki.

Czytać, czy nie czytać?
Jeśli potraktować to jako biografię tej znanej blogerki,...