Niebo się wali

Wydawnictwo: Amber

Gdyby Stany Zjednoczone były monarchią, koronę nosiliby Winthropowie. Bogaci, potężni, wpływowi, znani ze swojej działalności politycznej i filantropijnej. I oto w ciągu jednego roku najsłynniejsza rodzina Ameryki przestaje istnieć.

teri | 2012-01-08
Przeczytana: 2010 rok

Napewno nie kupie juz nic tej autorki...

alicjuszka | 2014-08-01
Przeczytana: 22 lipca 2014

Nie jest to najlepsza książka Sheldona, choć to moja subiektywna ocena.

Historia młodej dziennikarki, która po powrocie z Sarajewa próbuje rozwikłać zagadkę śmierci zamożnej rodziny Winthropów, rodziny wpływowej, udzielającej się charytatywnie.
Dana Evans, bo tak nazywa się owa główna bohaterka robi wszystko, by wyjaśnić zagadkę, chce o tym nakręcić program. Będzie szła do celu nie zauważając czyhających wokół niej i jej dopiero co adoptowanego synka zagrożeń.
Co do samej bohaterki - no cóż, choć wydaje mi się, że autor chciał ją przedstawić w pozytywnym świetle, ja jej tak nie odebrałam. Wydaje mi się, że choć jest urocza, bardziej zależy jej na karierze niż na rodzinie. Znów to tylko moja subiektywna ocena.

Sheldon wykonał dobrą robotę, bo książka wciąga i czytając kolejne stronice czytelnik pragnie poznawać dalsze losy bohaterów.

Monika | 2012-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

Dobra sensacyjna książka. Dużo zwrotów akcji i ciekawych postaci. Historia dzieje się w wielu miejscach na świecie.

Nie jest to najlepsza z książek Sidney'a Sheldon'a, jakie do tej pory przeczytałam, ale i tak warta polecenia.

Dziękuję Teresko :)

PABLOPAN | 2012-02-16

Moja pierwsza książka Sheldona i muszę przyznać, że całkiem udany początek :) może troszkę jak na mój gust za mało sensacji w sensacji i wątki kryminalne są słabo rozwinięte; niemniej jednak czyta się jednym tchem i książka jest godna polecenia.

Marzin | 2012-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2012

Bardzo ciekawy kryminał, przeczytałam go na dwa "rzuty",opowiada o dziennikarce, która stara się rozwikłać zagadkowe zgony najbogatszej rodziny. Czyta się go bardzo płynnie i nie można się oderwać. Polecam. P.S. dla zainteresowanych Sidney Sheldon - to on! nie ona!!!

talka | 2011-09-19
Przeczytana: 18 września 2011

Świetna ksiażka:)czyta się bardzo szybko:)jedna z lepszych książek Sidney Sheldon

Mateusz | 2011-07-31
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z lepszych, o ile nie najlepsza książka jaką w życiu przeczytałem. Od początku do końca przykuła moją uwagę. Było fajne wymieszanie kilku wątków, nie zabrakło miłosnego, ale i akcji było pod dostatkiem. Polecam każdemu! Sam przeczytałem ją w 3 dni, a nie czytam książek zbyt szybko!

Inez | 2016-02-09
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

"Niebo sie wali" Sidney Sheldona to lekki kryminal. Duzo zwrotow akcji i wiele postaci czyni ksiazke bogata i ciekawsza. Jest to moje pierwsze spotkanie z S. Sheldonem i musze przyznac – nienajgorsze. Jednak spodziewalam sie czegos zupelnie innego po opisie ksiazki przez wydawnictwo.
Ksiazka jednak jest warta przeczytania. To wciagajaca lektura, ktora czyta sie szybko, a ja pragnelam poznac losy bohaterow i dowiedziec sie jak zostanie rozwiklana zagadka smierci rodziny Winthropow tak bardzo, ze przeczytalam ja w mgnieniu oka.
Z pewnoscia siegne po kolejna ksiazke tego autora, poniewaz spodziewam sie tego samego mistrzowskiego tempa akcji, roznorodnosci i ogromnego napiecia w kolejnych ksiazkach.
Mam rowniez nadzieje na ciekawe scenerie pobudzajace wyobraznie.
Goraco polecam czytelnikom LC.

Hanayome | 2012-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2012

Przyjemna książka.
Jeść polecam "na raz", inaczej można się zagubić wśród wątków i nazwisk. Nie ma tam zbyt wiele do przemyśliwania, wszelkie podejrzenia autor podsuwa nam pod nos, dokładnie wskazuje momenty, w których coś nie gra. Są także niespodziewane zwroty akcji, raz nawet zakręciła mi się łezka w oku.
Przyjemne czytadło na jeden wieczór. Pora kontynuować sięganie po pana Sheldona :)

Eifla91 P | 2014-02-11

Powieść Sidneya Sheldona „Niebo się wali” trudno sklasyfikować do konkretnego gatunku literackiego. Pisarz lubi mieszać gatunki kryminał, sensacja, thriller oraz wątki romantyczne w jednym.
Główną bohaterką jest Dana Evans, piękna i młoda reporterka wiadomości telewizyjnych. Niedawno wróciła z Sarajewa, jest w trakcie adopcji spotkanego tam chłopca Kemala, który podczas wojny stracił rękę. Poza tym kobieta jest w szczęśliwym związku z kolegą z pracy. Wszystko w jej życiu powoli wracało do normy, gdyby nie zagadkowa śmierć całego rodu bogatych i wpływowych Winthropów . Dana Evans musiała sprawdzić co się za tym kryje. I tu zaczęła się ta niebezpieczna dla niej przygoda. Kobieta zostawia syna pod opieką jak się wydaje zaufanej opiekunki a sama tropi okoliczności śmierci członków tej sławnej rodziny.
Sama główna bohaterka jak dla mnie ma więcej szczęścia niż rozumu i sama pakuje się w kłopoty. Nie jest ona dla mnie ciekawą ani przekonującą postacią, jej zachowanie jest...