Niebo się wali

Sidney Sheldon Wydawnictwo: Amber kryminał, sensacja, thriller
Amber
2006-01-01
2006-01-01

W książce opisana jest młoda dziennikarka, która za wszelką cenę chce wyjaśnić śmierć znanej rodziny, po wielu staraniach i wyrzeczeniach udaje jej się to zrobić, narażając w ten sposób siebie i swoją rodzinę. Książka ciekawa, niestety tematyka bardzo popularna i nie zaskakująca.

Całkiem przyjemna lektura. Jednak trochę zbyt naciągana akcja. Dziennikarka z adoptowanym synem zajmuje się międzynarodową, jak się okazuje aferą. Nie do końca zajmuje się w tym czasie ww synem. Miłe do czytania, ale szału nie ma.

"Niebo się wali" to dalsze losy drugoplanowej bohaterki "Niezawodny plan". To historia niesamowitej dziennikarki Dany Evans, która próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci najbogatszej i nieskazitelnej rodziny w Stanach Zjednoczonych. Mnie wciągnęła bez reszty i czytałam z zapartym tchem. Polecam gorąco! Najlepiej jednak zacząć od "Niezawodnego planu", by poznać początki kariery Dany oraz historię adopcji Kamala.

Książka na jedno popołudnie. Dużo się dzieje, szybko się czyta i to chyba tyle.

Książka na jedno popołudnie. Dużo się dzieje, szybko się czyta i to chyba tyle.

"Niebo sie wali" Sidney Sheldona to lekki kryminal. Duzo zwrotow akcji i wiele postaci czyni ksiazke bogata i ciekawsza. Jest to moje pierwsze spotkanie z S. Sheldonem i musze przyznac – nienajgorsze. Jednak spodziewalam sie czegos zupelnie innego po opisie ksiazki przez wydawnictwo.
Ksiazka jednak jest warta przeczytania. To wciagajaca lektura, ktora czyta sie szybko, a ja pragnelam poznac losy bohaterow i dowiedziec sie jak zostanie rozwiklana zagadka smierci rodziny Winthropow tak bardzo, ze przeczytalam ja w mgnieniu oka.
Z pewnoscia siegne po kolejna ksiazke tego autora, poniewaz spodziewam sie tego samego mistrzowskiego tempa akcji, roznorodnosci i ogromnego napiecia w kolejnych ksiazkach.
Mam rowniez nadzieje na ciekawe scenerie pobudzajace wyobraznie.
Goraco polecam czytelnikom LC.

Nie jest to najlepsza książka Sheldona, choć to moja subiektywna ocena.

Historia młodej dziennikarki, która po powrocie z Sarajewa próbuje rozwikłać zagadkę śmierci zamożnej rodziny Winthropów, rodziny wpływowej, udzielającej się charytatywnie.
Dana Evans, bo tak nazywa się owa główna bohaterka robi wszystko, by wyjaśnić zagadkę, chce o tym nakręcić program. Będzie szła do celu nie zauważając czyhających wokół niej i jej dopiero co adoptowanego synka zagrożeń.
Co do samej bohaterki - no cóż, choć wydaje mi się, że autor chciał ją przedstawić w pozytywnym świetle, ja jej tak nie odebrałam. Wydaje mi się, że choć jest urocza, bardziej zależy jej na karierze niż na rodzinie. Znów to tylko moja subiektywna ocena.

Sheldon wykonał dobrą robotę, bo książka wciąga i czytając kolejne stronice czytelnik pragnie poznawać dalsze losy bohaterów.

Nie jest to najlepsza książka Sheldona, choć to moja subiektywna ocena.

Powieść Sidneya Sheldona „Niebo się wali” trudno sklasyfikować do konkretnego gatunku literackiego. Pisarz lubi mieszać gatunki kryminał, sensacja, thriller oraz wątki romantyczne w jednym.
Główną bohaterką jest Dana Evans, piękna i młoda reporterka wiadomości telewizyjnych. Niedawno wróciła z Sarajewa, jest w trakcie adopcji spotkanego tam chłopca Kemala, który podczas wojny stracił rękę. Poza tym kobieta jest w szczęśliwym związku z kolegą z pracy. Wszystko w jej życiu powoli wracało do normy, gdyby nie zagadkowa śmierć całego rodu bogatych i wpływowych Winthropów . Dana Evans musiała sprawdzić co się za tym kryje. I tu zaczęła się ta niebezpieczna dla niej przygoda. Kobieta zostawia syna pod opieką jak się wydaje zaufanej opiekunki a sama tropi okoliczności śmierci członków tej sławnej rodziny.
Sama główna bohaterka jak dla mnie ma więcej szczęścia niż rozumu i sama pakuje się w kłopoty. Nie jest ona dla mnie ciekawą ani przekonującą postacią, jej zachowanie jest dla mnie dziwne. Wie, że jej świeżo adoptowany syn Kemal ma problemy, zostaje wyrzucony ze szkoły a mimo to jest w stanie wyjechać byle udowodnić swoją teorie.
Ciekawym wątkiem książki była według mnie sytuacja byłej żony Jeffa (narzeczonego Dany),która była chora na raka piersi i mimo walki zmarła. Moim zdaniem autor powinien rozszerzyć te historię, gdyż wydała mi się ciekawą odskocznią od ciągłych podróży po świecie Dany Evans.
Akcja książki właściwie toczy się dość szybko , język jest łatwy dla czytelnika, do tego jest wiele dialogów, które przyspieszają czas trwania akcji. Mimo wszystko czytałam ją bez większego zaangażowania, nie byłam do końca zainteresowana przygodami sławnej korespondentki.
Nie jest to wciągający kryminał, sensacja według mnie też mocno kuleje, a wątek romantyczny mało realistyczny. Mimo wszystko jeśli ktoś jest fanem literatury Sidneya Sheldona to warto przeczytać również tą pozycję.

Dobry, szybki kryminał.

Dobry, szybki kryminał.

37/2013

37/2013

Ta historia nie powaliła mnie na kolana. Książkę czyta się dobrze ale zawarte w niej historie jakoś do mnie nie przemówiły. Przeczytałam do końca bo górę wzięła moja ciekawość ale nic więcej. Jednak nadal Sidney jest jednym z moich ulubionych autorów, najwidoczniej nie zawsze każda napisana książka musi wciągać.

• Thriller/ Sensacja
  • Przeczytane 2021
  • 2010

Dodaj cytat z książki Niebo się wali