Naga twarz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Srebrna Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The naked face
83-7245-030-7
twarz, doktor, psychoanalityk, morderca
Camillos

Znany psychoanalityk staje się celem maniakalnego mordercy. Może liczyć tylko na własne siły. Nie ochroni go ani policja, ani prywatny detektyw. Doktor Stevens musi sam zerwać maskę z twarzy tajemniczego prześladowcy. Jego jedyną bronią jest znajomość tajników ludzkiej psychiki...

źródło opisu: okładka

gwiazdka | 2016-01-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 08 stycznia 2016

„Naga twarz” to całkiem zgrabny kryminałek, w którym, co prawda, wielu rzeczy można się domyśleć, ale akcja z kolejnymi zwrotami zaciekawia czytelnika. Do tego dochodzą interesujące postaci, chociaż są małe wyjątki, bo niektóre kobiety nie tylko są cudem piękności, ale maja też wszystkie zalety świętej- myślę że tutaj Sheldon trochę przegina. Książkę czyta się szybko, po części dlatego, że jest cienka, ale też za sprawą lekkości narracji. Miła rozrywka.

lenuszka | 2015-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Kiedy czyta się dużo kryminałów coraz mniej rzeczy zaczyna zaskakiwać. Pamiętam jak pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Sidney Sheldon'a, wsiąkłam wtedy jak woda w gąbkę. "Naga twarz" jest kryminałem dobrym, czyta się szybko, odpowiednie tempo akcji, do tego dobrze nakreśleni bohaterowie. Przyczepić się jedynie mogę do zakończenia, które było zbyt lakoniczne, w wyniku czego nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione.

PABLOPAN | 2012-02-12
Przeczytana: 13 października 2011

Czyta się szybko i przyjemnie :) moja druga książka Sheldona i jak na razie - pozytywnie.

lejdi15 | 2014-08-17

Psychoanalityk niespodziewanie staje w obliczu zagrożenia ze strony mafii. Powodem jest tajemnicza i piękna kobieta, która stara się ukryć swój problem przed lekarzem.

Całkiem ciekawy kryminał, który się szybko czyta.

Kasiag | 2018-05-08
Przeczytana: 06 maja 2018

Do pana Sheldona mam duży sentyment. Swego czasu zaczytywałam się w jego powieściach i bardzo się nimi emocjonowałam. Zawsze gdy sięgałam po jego książkę spodziewałam się dobrej rozrywki i taką dostawałam.
Ale tym razem, niestety... Coś ewidentnie nie wyszło.
To fakt, że przez większość książki uśmiechałam się pod nosem, i w zasadzie nie mogę powiedzieć, że źle się bawiłam, ale myślę, że z zupełnie innych powodów, niż było to zamiarem autora.
Sam pomysł na fabułę wcale nie jest zły i można by z tego zrobić naprawdę niezłą historię, ale wykonanie, to już niestety zupełnie inna bajka.
Z całym szacunkiem dla pana Sheldona i odkładając na chwilę na bok, wspomniany do niego sentyment, muszę powiedzieć, że...
- bohaterowie byli płascy, niewiarygodni, kompletnie nielogiczni w postępowaniu
- fabuła naciągana aż do bólu (czy też jak to było w moim przypadku, śmiechu)
- narracja nieciekawa, momentami wręcz infantylna.
Główny bohater, psychoanalityk doktor Judd Stevens, to postać,...

Debiut Pana Sidneya Sheldon-a.Naga Twarz opowiada historię doktora Stevens-a, który jest wybitnym psychoanalitykiem.Autor jak zawsze zadbał o ciekawe nakreślenie postaci opisując od czasu do czasu jego emocje, uczucia oraz historie życiową.W momencie śmierci jego pacjenta oraz pięknej sekretarki bezpieczeństwo doktora jest wątpliwe.Pomoc ze strony policji oraz prywatnego detektywa nie wnoszą za wiele do rozwiązania zagadki ,a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej ją komplikują.Zdany tylko i wyłącznie na siebie Stevens musi wziąć sprawy w swoje ręce.
W książce jest dużo ciekawych opisów prywatnych wizyt pacjentów u doktora, którzy zwierzają mu się z różnych swoich sekretów.
Debiutując tą książką Sidney Sheldon pokazał światu jak się pisze prawdziwy kryminał gdzie nic nie jest pewne do samego końca.Tej obranej taktyki trzyma się w każdej swojej książce dlatego jego powieści są wybitne jeśli chodzi o ten gatunek literatury pięknej.

Parycja | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Książka trzymająca w napięciu i naprawdę wciągająca ale brakowało mi bardziej rozwijającego końca historii jak dla mnie za szybko się skończyła lubię szczęśliwe zakończenia a tu nic nie było o miłości która była wspomniana w książce.To jest moja pierwsze książka tego autowa i nie wiem jak pisze ale moim zdaniem mógł umieścić chociaż PROLOG szczęśliwego zakończenia czuję niedosyt ale polecam

Karol-inka | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

I takiego Sheldona lubię! Czyta się przyjemnie, wszystko dzieje się po kolei i w swoim czasie. Po raz kolejny autor "wciąga" nas w mafijne porachunki i zakazaną miłość. Ciekawą nowością natomiast jest tu pokazanie pracy psychoanalityka i jego relacji z pacjentami. Za szybko jednak domyśliłam się zakończenia książki ale może po prostu za dużo ostatnio czytam Sheldona :) Podsumowując - Polecam.

kiniamala | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

"(...)Każdy z nas nosi maskę, Angeli. Kiedy tylko wyrastamy z niemowlęctwa , uczymy się ukrywać nasze prawdziwe uczucia, nie ujawniać nienawiści i lęków....ale pod wpływem stresu Don Vinton jest gotów zrzucić maskę i pokazać swą nagą twarz(...)"
Przyjemny klimat, który narasta z każdą stroną. Lekarz, który w pewnym momencie sam zastanawia się nad tym czy nie popadł w paranoje. Zły i gorszy policjant. Warte przeczytania- choć zakończenie dla mnie trochę do przewidzenia.

wiejskifilozof | 2012-02-15

Takie sensację kocham , trzyma w napięciu do ostatniej strony .Nic tu nie jest pewne .Zaskakuję aż miło .