Krzywe 10

Cykl: Miętowa (tom 3) | Seria: Miętowa
Wydawnictwo: Egmont Polska
Veroniqusia

Grupa nastolatków spędza wakacje w Krzywem na Mazurach. W tej zabawnej i pogodnej opowieści podpatrujemy, jak młodzi ludzie radzą sobie z pierwszą miłością, przyjaźniami, a także z własnymi rodzicami.
Seria miętowa to współczesna Polska: aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont

źródło okładki: empik.com

ivv | 2017-07-21

Uwielbiam takie książki!
Ciepłe, pozytywne, z fajnym przesłaniem!
Mazury, lato, poziomki, spacery, psy i jezioro dopełniają całości :)
Podoba mi się też to, że młodzież w tej książce nie siedzi tylko w komputerze i z komórką w ręką. Super odmiana niż w obecnej rzeczywistości.

Jak zaczęłam czytać, od razu skojarzyła mi się "Jeżycjada" M. Musierowicz - ten sam sielski, wiejski klimat, młodzież mająca swoje pierwsze zakochania.
Idealna na lato.
I osób w każdym wieku. Jak ktoś lubi Musierowicz, to będzie zadowolony.
Chcę kolejne!! (ta jest moją pierwszą książką Ewy Nowak, chyba, że czytałam za młodu, a nie pamiętam ;)

Polecam! :)

Asiek | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

"Krzywe 10" to jedna z moich ulubionych książek pani Ewy Nowak. Staram się ja czytać raz w roku w okresie wakacyjnym, bo to idealna lektura w tym okresie.
Jeżeli ktoś chce się wybrać na urlop na Mazury z grupą młodych ludzi to polecam przeczytanie tej świetnej powieści.

To już moje kolejne spotkanie z powieścią Ewy Nowak i bardzo mi się podobała, pod urokiem jestem tym razem w "Krzywe 10" grupa młodzieży wyjeżdża do pięknej krainy Tysiąca jednego jeziora do pięknych Mazur, gdzie spędzają cudowne wakacje przeżywają niesamowite przygody.
Młodzież poznaje pierwsze miłości, zakochanie..pochłonął mnie ten ich magiczny świat, biwaki,,wypady nad jezioro.
Wciągnięta zostałam w książkę, że z trudem dałam się oderwać miłe chwile spędziłam czytając tę mądrą, pogodną książkę.
Z wypiekami na twarzy czytałam, wchłonęłam książkę błyskawicznie jak gąbkę.
Pełna uznania i szacunku jestem do autorki, pisze świetne, życiowe powieści przeznaczone dla nastolatków i nie tylko.
Czyta się rewelacyjnie,,fabuła dobra...przyjemna, urocza to lektura do czytania latem.

Urmurmina | 2014-03-31

Historia nudna, nijaka i banalna niczym "Fotostory" z Bravo Girl... Parę interesujących fragmentów znalazło się, ale ogólnie nic ciekawego.

ZARAZA | 2013-06-15
Przeczytana: czerwiec 2013

Słaba powieść. Spodziewałam się o wiele więcej. Przewidywalna i banalna, momentami bardzo nużąca. Ale pełna humoru, to na pewno, porusza też ważne kwestie, szczególnie o dorastaniu. Wzruszyła mnie historia Ewy i Krzysztofa i małego Piotrusia. Ale takie sytuacje zawsze mnie wzruszają. Osobiście nie polecam.

AshiNa | 2013-07-23
Przeczytana: 08 lipca 2012

Według mnie książka NAJLEPSZA z tej serii. Wciągnęła mnie tak, że czytałam ją do 2 w nocy aż skończyłam. Polecam, warta przeczytania.

MałaPisareczka | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

"Krzywe 10" to wyjątkowa książka. Naprawdę wyjątkowa. Znajdziemy w niej tę swojskość, tę błogość, jak gdyby autorka zaczarowała letnie wakacje i ukryła je w swej trzeciej powieści. Podczas czytania naprawdę przeniosłam się na Mazury (choć nie byłam tam już od trzech lat) i raz jeszcze pooddychałam tym świeżym powietrzem, poczułam zapach bryzy, usłyszałam dźwięk komarów... Przeniosłam się nawet na wieś, która tak niezwykle kontrastuje z wielkim miastem. Cudo, po prostu cudo!

Poznałam przemiłą paczkę przyjaciół. Dominikę, siostrę Magdy - jednej z bohaterek "Wszystko, tylko nie mięta" oraz "Lawendy w chodakach" - nieśmiałą dziewczynę marzącą o wielkiej miłości od... przystojnego Hadriana - głównego bohatera "Drugiego"... Wymieniam te wszystkie tytuły nie bez przyczyny. Chcę żebyście zobaczyli, jak wątki mogą swobodnie się przeplatać. Jak Ewa Nowak tworzy wielki literacki świat. Coś nieprawdopodobnego, co tak bardzo kocham w powieściach!

"Krzywe 10" przeczytałam w...

Marianna | 2016-05-05
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Krzywe 10 to trzecia powieść Ewy Nowak. Tym razem autorka zabiera nas na Mazury, gdzie grupa nastolatków spędza wakacje. Ta mądra i pogodna książka pozwala nam podpatrzyć, jak współczesna młodzież radzi sobie z miłością, prawdą, przyjaciółmi oraz własnymi rodzicami.
Akcja książki rozgrywa się na Mazurach, w małej miejscowości Krzywe, w uroczym domku letniskowym, pod numerem 10. Rzecz dotyczy grupy piętnastoletnich przyjaciół, która postanowiła tam spędzić całe wakacje. W spokoju i ciszy, ciesząc się razem spędzonym czasem.
Książkę "Krzywe 10" polecam wszystkim nastolatkom. Jest bardzo ciekawa, zabawna i opowiada o ważnych sprawach. Pokazuje, że miłość jest piękna, ale zarazem bardzo trudna. Myślę, że ta powieść spodoba się każdemu i nie będzie dla niego stratą czasu.

Veroniqusia | 2014-01-01

Książka, której nie da się zapomnieć.
Książka, od której nie da się oderwać.
Książka, którą każdy musi przeczytać...
"Krzywe 10" to trzecia powieść znakomitej popularnej pisarki Ewy Nowak. Autorka zabiera nas na Mazury, gdzie znana nam już z poprzednich książek pisarki Dominika razem z przyjaciółmi przeżywa niezapomniane wakacje swojego życia, podczas których będzie musiała stawić czoła licznym problemom i przeżyć swoją pierwszą miłość.
Uważam tą powieść zdecydowanie za jedną z lepszych dzieł pisarki. Autorka w ciekawy i zaskakujący sposób opisała – jakby się wydawało – zwyczajny pobyt nad jeziorem, który nafaszerowała głębokimi przemyśleniami i refleksjami. Szczególnie poruszająca jest historia Ewy, Krzysztofa i Piotrusia, małego chłopca, którego przypadkowo spotykają na brzegu. Ponadto dowcip pisarki nie ma sobie równych, a postaci, które stworzyła, to jedne z najbardziej żywych i wielowymiarowych bohaterów, z jakimi kiedykolwiek spotkałam się w powieściach obyczajowych....

Uwielbiam powieści Ewy Nowak za wszystko. Co rozumiem przez wszystko? Niezwykłe spojrzenie na świat, pasjonujące historie, niesamowita dbałość o detale, pełnokrwiści bohaterowie, a przede wszystkim absolutnie mistrzowskie pióro Ewy Nowak, którym autorka - mimo, że "Krzywe 10" to dopiero jej trzecia powieść z kilkudziesięciu innych - posługuje się na poziomie geniuszu. Gorąco polecam, zwłaszcza w nowym wydaniu Egmontu - świetnym w lekturze i pięknie prezentującym się na półce. Warto!