historyczna

W grudniu 1981 roku generał Jaruzelski i jego podkomendni zaatakowali niezależność i próbowali w Polsce zniszczyć nadzieję, odsunęli niemiłą dla siebie rzeczywistosć i oddalili możliwości zmiany ustroju, ale nie zniszczyli wszystkiego. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych, tak jak i wcześniej, budowano w Polsce niepodległość od wewnątrz, nie pytając władz o pozwolenie. Pisałem o tym i mówiłem, gdy powstawało Taternictwo nizinne. Książka autobiograficzna to jednak nie jest, nie jest to artykuł ani traktat. Ta książka, pisana w latach osiemdziesiątych, mówi o wydarzeniach wcześniejszych. od Autora

Martyna Brzozowska | 2015-02-11
GregorEust | 2015-05-19