Labirynt Śmierci, część 1

Cykl: Kryształy Czasu: Saga o Katanie (tom 1)
Wydawnictwo: Paladynat
Kryształy Czasu
Bondzu

Bóg, który rzucił wyzwanie wszystkim bogom naraz. Orkowe niemowlę, które może zmienić los wszystkiego. Poznasz całą drużynę, w tym piękną elfią dziewczynę, mądrego krasnoluda, tajemniczego kapłana i piętnastu paladynów, z których nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Przeplatające się ze sobą intrygi, walki, pojedynki i szalone uczucia targające zakochanymi, ujrzysz na tle epickich opisów...

Przeplatające się ze sobą intrygi, walki, pojedynki i szalone uczucia targające zakochanymi, ujrzysz na tle epickich opisów inwazji i ballad ze świata Kryształów Czasu.

Daj się wciągnąć wartkiej akcji i przygodzie, która rozpoczyna się u progu Labiryntu Śmierci, gdzie na awanturników czeka Bezimienny. A to dopiero początek…

…początek wielotomowego cyklu napisanego przez twórcę gry fabularnej Kryształy Czasu, Artura Szyndlera…

źródło opisu: Paladynat

źródło okładki: paladynat.pl

Firewarrior | 2014-11-30
Na półkach: Gnioty
Przeczytana: 30 listopada 2014

https://www.facebook.com/pages/Czytam-Kryształy-Czasu-pierwszy-raz-dla-akcji <- i wszystko powiedziane na temat Sagi o Kaftanie.
Gwiazdka gratis za lolkontent.

Azot | 2015-01-16
Na półkach: Półka trolla
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Książka tak wspaniała, że aż poczułam chęć założenia tu konta!

A poważnie - moja ocena jest niematematyczną wypadkową w dwóch kategoriach: czysto czytelniczo dzieło zasługuje na 2, ale już w mojej poniekąd ukochanej "trollokategorii" zasługuje na conajmniej 7. Ilość faceplamów, parsknięć, wybuchów śmiechu i chęci do wydłubania sobie oczu, jaką mi dostarczyła na długo zaspokoi ten ciemny zakamarek mego umysłu, który czasem łaknie takich doznań.

Też lubicie czasem przeczytać absolutnie zabawnego "tfora"? Ku podsyceniu Waszej ciekawości mogę jedynie podrzucić kilka opisanych hitów: taniec niezależnie od siebie poruszających się półdupków, miecze ewidentności, skuteczny atak kobiecymi sutkami na hełm przeciwnika i absolutnie niestrawialną poezję barda Abuka. Albo po prostu tak jak Firewarrior odesłać Was na FBkową stronę wielbicieli tego tytułu. Warto zajrzeć.

Misza | 2014-12-22
Na półkach: 2014
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Aż miło się ogląda boty autora, które mając dwie pozycje w bibliotece nabijają ocenę tej "książki".

Lupine | 2015-06-02
Na półkach: Chcę w prezencie
Przeczytana: 2015 rok

Straszna. Przetrwałam tylko kilkanaście pierwszych stron, cytaty z profilu na fb (wiadomo, z którego) i wiedzówkę na pyrkonie, prowadzoną zresztą przez samego autora. Dodatkowa gwiazdka na zachętę, bo w końcu jakby nie było, nie przeczytałam całej, a według pierwowzoru Tana Arkadiana można tę sagę oceniać dopiero po przeczytaniu obu półtomów pierwszego tomu (?!).

ryhu | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Dużo i źle o tej książce nsapisano. Na tyle, że aż po nią sięgnąłem. Dla jaj, licząc na coś aż tak złego, że aż dobrego. No i "dobrze", to na pewno nie jest, ale nie jest też aż tak tragicznie, jak wynikałoby z opinii. Największym problemem "Kryształów" jest warsztat autora, a w zasadzie jego brak. Niedawno narzekałem na "Siepaczy Bogów", tam autor potrafił pisać, ale w sumie to nie za bardzo miał pomysł na to, o czym pisać. Tutaj Szyndler ma (zdaje się) jakiś pomysł na opowieść, ale pisze strasznie słabo - jest masa kwiatków w stylu "nagie torsy pokrywały lekkie zbroje", do tego okrutnie nadużywane są wielokropki i cudzysłowy, wstawiane w... "całkowicie" przypadkowych... "miejscach"... A najgorsze są grafomańskie rymy, zwane tutaj szumnie "balladami", których jest strasznie dużo, a do tego wszyscy bohaterowie się nimi zachwycają. Dodajmy, że są to czasem wielostronicowe bzdury, tworzone na zasadzie:

weź dwa całkowicie i kompletnie dowolne zdania o czymkolwiek, kalafior
a na ich...

Krzysztof | 2014-12-17
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Miałem ostatnio przyjemność zasmakować (takie kucharskie skojarzenie najbardziej mi pasuje) debiutancką powieść Artura Szyndlera "Kryształy Czasu - Saga o Katanie" wydanej przez wydawnictwo Paladynat. Dzieło to powstało na bazie pierwszej polskiej gry RPG pt "Kryształy Czasu" szczególnie popularnej w latach 90-tych ale i dziś mającej swoich wiernych fanów, których zauroczył niesamowity, przesycony magią świat Ochrii. Świat tak różny od tego co nas otacza. Dwa opasłe "tomiszcza", pachnące jeszcze świeżą farbą drukarską, kuszą i przyciągają wzrok nietuzinkową grafiką okładek. Pobieżnie zaś kartkując blisko 800 stron dostrzegamy coś, co ostatnimi czasy zdarza się bardzo rzadko w powieściach fantasy, a mianowicie bardzo liczne ilustracje wiernie odwzorowujące postaci i potwory występujące w powieści oraz mapy i krajobrazy. Grafik i to dobrej jakości jest naprawdę dużo i na pewno jest to nie lada gratka dla miłośników światów fantasy. Introligator też zrobił dobrą robotę. Sztywne...

Płomyk | 2015-11-26
Na półkach: Niedoczytane
Przeczytana: 26 listopada 2015

Mój mózg nadal odmawia przyjęcia do wiadomości, że książka ta jest aż tak zła. W głębi duszy wciąż wierzę, że to wyrafinowana prowokacja, a ja po prostu nie wyłapuję ironii. No bo jak można pisać na poważnie o paladynie ze świętym mieczem ewidentnego dobra (sic!), pierdylionie różnych ras w większości zresztą bezczelnie zerżniętych z innych uniwersów ( Autor chwali się "opisaniem" (a raczej - wymienieniem) w pierwszym tomie kilkuset ras. Dla porównania w całej Pieśni Lodu i Ognia są opisane trzy rozumne, humanoidalne gatunki nieludzkie), populacji orków wahającej się od kilkuset samic do kilkudziesięciu tysięcy wojowników, czy arcydemonie od 667 legionu piekielnego. A to wszystko wątki z zaledwie kilku pierwszych rozdziałów Labiryntu.

Agata Freika K | 2015-01-03
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2014 rok

Tak złe, że trzeba przeczytać. Gwiazdka za ubaw po pachy z nieporadności tego "działa"

Maciej Cholewa | 2015-08-24
Na półkach: Fantasy
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Co kto lubi, moim zdaniem literatura przeznaczona dla specyficznego odbiorcy lubującego się w tego typu książkach. Akcja od pierwszej do ostatniej strony poprzeplatana wieloma sytuacjami wywołującymi facepalm :) Nie polecam czytelnikom chcącym przeczytać poważną, epicką fantastykę, książka nadaje się raczej na czytanie z pobłażaniem dla autora. Niemniej jednak pomysł na świat moim zdaniem zasługuje na pochwałę, gdyby w tym uniwersum powieść napisał jakiś zdolny autor, byłbym zachwycony. Książka wciąga, przeczytałem ją na dwa razy mimo ponad 700 stron, w tej chwili czytam drugą część i z pewnością przeczytam całe 13 tomów gdy tylko wyjdą. Nie rozumiem też olbrzymiej fali hejtu, książka mimo wielu niedociągnięć jest spójna, nie zauważyłem w niej błędów logicznych, co przy tej ilości elementów jest sporym plusem dla autora. Z drugiej strony, gdyby nie fala hejtu to nigdy bym na nią nie trafił :) Dziełu daleko do świetności, ale jest dobre, dodatkowo uśmiechy wywołane dość często...

Bondzu | 2014-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Grałem w Kryształy Czasu, więc moim obowiązkiem było nabyć książkę osadzoną w tym świecie. Przypomina mi ona RPG w których brałem udział.
Przydatne okazały się tutaj opisy Sag, dość konkretnie uzupełniają dawne czarne plamy na mapie Musiała.
Najlepszy Archipelag według mnie to południowo-wschodni. Opis fanatyków i dziwnych rytuałów idealnie pasuje do klimatu świata. Zaślubienie Bogu jest całkiem spoko. Ciekawy motyw do wykorzystania na sesjach.