Hésitation

Okładka książki Hésitation Stephenie Meyer
Okładka książki Hésitation
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Zmierzch (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zmierzch (tom 3)
francuski
9782012014930
Luc Rigoureau
hésitation stephenie meyer français

Ksiazka napisana świetnie, ale fabuła mnie trochę denerwuje :)

Ksiazka napisana świetnie, ale fabuła mnie trochę denerwuje :)

Trzyma poziom. :D

Trzyma poziom. :D

aga "Zmierzch" to saga, od której właściwie zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Bo kto w tamtych czasach nie śledził losów wampirów z Forks?
Bardzo podobała mi się książka "Słońce w mroku", czyli historia opowiedziana z perspektywy Edwarda. Rzuca ona bowiem nowe światło na "Zmierzch" oraz wychodzi na jaw wiele cennych informacji, tj. co robił Edward po wyjeździe z Forks lub też jak wyglądały relacje między Cullenami. Ciekawym dodatkiem do "Zaćmienia" było również "Drugie życie Bree Tanner", nowonarodzonej wampirzycy, która została stworzona w jednym celu - zniszczyć klan wampirów, by pomścić śmierć Jamesa. Na 10. rocznicę pierwszej części powstało "Życie i śmierć", ale tutaj wszyscy bohaterowie zmieniają płeć. Bella staje się niezdarnym Beau, a Edward - przepiękną Edythe. Żeby było ciekawiej autorka zmienia także zakończenie. Mi osobiście ta zamiana średnio przypadła do gustu, ale oceńcie sami.

W trzecim tomie bohaterka musi rozstrzygnąć problem którego chłopaka naprawdę kocha.

Niestety autorka nauczyła się pisać rozwlekle, zbyt dużo wałkuje oczywisty problem. Pisze też czasem zupełnie nie na temat. Pisze w ogóle jakby nie miała o czym pisać - całość powieści zmierza do jednej sceny kulminacyjnej a pani Meyer robi z tego grubaśne tomiszcze.

Zostawiłem ocenę 8/10 bo mimo wszystko książka jest przejrzysta, pisana przyjemnie, a wprowadzenie postaci nadprzyrodzonych czyni młodzieżowy romans oryginalnym i ciekawym.

Zostawiłem ocenę...

Cóż... Było lepiej niż w drugim tomie, nawet historia pod koniec zaczęła robić się faktycznie interesująca. Jednakże... ciągle te same dramaty, dalej konflikty na siłę i całkowity brak chemii pomiędzy bohaterami, którzy byli ciekawie napisani na początku zadecydował co do mojej oceny.

Po przemęczeniu zaraz po sobie trzech tomów szczerze nie wiem czy zdołam od razu przeczytać czwarty, było to tak nużące i zniechęcające doświadczenie. W stosunku do tomu pierwszego jest znaczny spadek jakości, dodając do tego liczne powtórzenia, które wciąż niemiłosiernie kolą w oczy.

IG: ksiazki_wloczykija
To trzecia odsłona sagi "Zmierzch", która wciąż fascynuje czytelników swoim mieszaniem romansu, nadprzyrodzonych elementów i dramatycznego napięcia. Akcja rozwija się, gdy wampirze sprawy w Seattle komplikują życie Belli Swan, a powrót żądnej zemsty wampirzycy zwiastuje nowe zagrożenia.

Meyer zgrabnie rozwija wątki miłosne, wprowadzając nowe elementy do trójkąta Bella-Edward-Jacob. Decyzje bohaterki stają się kluczowe, gdyż jej wybory mogą przyczynić się do odnowienia wiecznego konfliktu między wampirami a wilkołakami. Autorka zdolnie balansuje między romantycznymi momentami, a narastającym napięciem i grozą.

Fabuła wciąga czytelnika w labirynt emocji, a sytuacje, w których Bella musi dokonywać trudnych wyborów, dodają powieści głębi. Nie tylko boryka się z nadnaturalnymi zagrożeniami, ale również z konsekwencjami swoich decyzji na płaszczyźnie miłości i przyjaźni.

To również świetny rozwój postaci. Bella dojrzewa, stawiając czoła coraz większym wyzwaniom. Postacie drugoplanowe zyskują na znaczeniu, a rozwinięcie wątków pobocznych przyczynia się do bardziej kompleksowego ukazania świata Meyer.

Meyer kontynuuje misternie konstruowaną mitologię swojego uniwersum, ukazując nowe aspekty wampirycznego świata. Opowieść nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, zaskakuje swoją głębią, czyniąc ją bardziej dojrzałą niż mogło się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Mimo że "Zaćmienie" nie unika pewnych schematów sagi, to jednak wprowadza wystarczająco wiele nowości i niespodzianek, aby czytelnik pozostał zainteresowany. Klimatyczne opisy, rozbudowane postacie i nieustanne napięcie sprawiają, że powieść utrzymuje czytelnika w nieustannej gotowości na kolejne zwroty akcji.

To dynamiczna i pasjonująca kontynuacja sagi "Zmierzch", w której miłość, tajemnice i nadprzyrodzone zagrożenia splatają się w niezapomnianą opowieść.

IG: ksiazki_wloczykija

Meyer zgrabnie rozwija wątki miłosne, wprowadzając nowe elementy...

Jak pozostałe dwie części sagi. "Zaćmienie" jest kolejnym sukcesem autorki. Bardzo podobał mi się moment, kiedy Bella przyłożyła Jacobowi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

nie jest to wybitna seria, ale ją lubię, bo jest komfortowa (przynajmniej dla mnie)

Ciąg dalszy toksycznego Edwarda i biednego Jacoba. Jednak wynagradza to fabuła, która trzyma w napięciu do samiutkiego końca. Chyba dlatego tak lubię tę serię.

Cudowna dalsza część historii.

Cudowna dalsza część historii.

• Wampiry
  • Młodzieżowe