Jezioro Bodeńskie

Okładka książki Jezioro Bodeńskie
Stanisław Dygat Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2008-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324710850
Tagi:
Jezioro Bodeńskie internowanie II wojna światowa
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
519 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1534
236

Na półkach: , , , ,

Dygat był mistrzem. Właśnie zastanawiam się, który z polskich literackich łobuzów, Dygat czy Gombrowicz, bardziej mi się podoba. Gombrowicz uprawiał słowotwórczy freestyle, z kolei Dygat był precyzyjny. Obydwaj pisali przeciw patriotyzmowi w wersji romantyczno-nielogiczno-egzaltowanej. Obydwaj prowokowali, z tymże Gombro był przy tym nieznośnym pozerem. Obaj byli buntownikami (znaczy Gombro z pewnością, a z Dygatem to w końcu nie wiem jak było, pisał przecież pod skrzydłami PRLu).

Przemowy włożone w usta głównego bohatera "Jeziora" to majstersztyki. Na przykład odnośnie stereotypu Polaka pijaka, albo wykład o cechach Polaków. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Dygat miał też talent do opisywania ludzkich nastrojów, stanów umysłu, tworzenia postaci. Wszyscy zdają się być tacy autentyczni, główne postacie nie są wycięte jak z tektury, co jest bardzo charakterystyczne dla nieskończonej ilości współczesnych powieści (podobnie było w jeszcze jednej książce Dygata, którą przeczytałam, "Pożegnania"). Moim zdaniem, Dygatowi nie dorównuje talentem nawet Iwaszkiewicz, a przecież jestem zakochana w jego "Pannach z Wilka". Nie mogę sobie przypomnieć innego pisarza, z tych których czytałam, który nadawałby swoim postaciom tyle wiarygodności, a jednocześnie był tak oryginalny. No może mam pewne skojarzenia ze Scottem Fitzgeraldem. Na tym tle jeszcze bardziej mdłe mi się wydają wypociny współczesnych pisarzy.

Dygat był mistrzem. Właśnie zastanawiam się, który z polskich literackich łobuzów, Dygat czy Gombrowicz, bardziej mi się podoba. Gombrowicz uprawiał słowotwórczy freestyle, z kolei Dygat był precyzyjny. Obydwaj pisali przeciw patriotyzmowi w wersji romantyczno-nielogiczno-egzaltowanej. Obydwaj prowokowali, z tymże Gombro był przy tym nieznośnym pozerem. Obaj byli...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    881
  • Chcę przeczytać
    432
  • Posiadam
    200
  • Literatura polska
    24
  • Ulubione
    17
  • Teraz czytam
    17
  • Literatura polska
    11
  • Studia
    9
  • Polska
    6
  • 2012
    6

Cytaty

Więcej
Stanisław Dygat Jezioro Bodeńskie Zobacz więcej
Stanisław Dygat Jezioro Bodeńskie Zobacz więcej
Stanisław Dygat Jezioro Bodeńskie Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także