Mindfulness. Trening uważności

Mark WilliamsDanny Penman Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mindfulness: An Eight-Week Plan for Finding Peace in a Frantic World
Katarzyna Zimnoch
Edgard
mindfulness trening medytacja
Mindfulness: An Eight-Week Plan for Finding Peace in a Frantic World
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Katarzyna Zimnoch
Samo Sedno
mindfulness trening medytacja

Okładka książki Terapia poznawcza depresji oparta na uważności. Profilaktyka nawrotów Zindel V. Segal, Mark Williams, John Teasdale
0,0
Terapia poznaw... Zindel V. Segal, Ma...
Okładka książki Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego Zindel V. Segal, John D. Teasdale, Mark Williams
8,4
Praktyka uważn... Zindel V. Segal, Jo...

Krótko podsumowując: ośmiotygodniowy kurs obudowany i wzbogacony medytacjami. Jeśli chcemy sami nauczyć się medytować będzie bardzo dobrym wprowadzeniem i podręcznikiem. Zawiera ćwiczenia i przykłady (niekiedy zaskakujące) na każdy tydzień pracy nad sobą. Książeczka przejrzysta i prosta w układzie nastawiona bardziej na praktykę niż wielki przekaz. Przerobiona😊

Bardzo dobra książka, która w prosty i wyczerpujący sposób omawia metodę mindfulness.

Pierwsza książka mówiąca o medytacji, dzięki której nauczyłam się tej trudnej sztuki. Nie zawiodła tak jak inne tytuły brakiem podejścia do ludzi, którzy potrzebują naprawdę prostego i praktycznego podejścia do tematu, a jednocześnie szukają głębi w przekazie. Polecam wszystkim, którzy nie wiedzą jak zacząć medytować.

Ciekawa pozycja, podoba mi się wplatanie praktyki podczas czytania z dołączonej płyty - bo jak wiadomo praktyka i trening czyni mistrza :) Kilka rad zostało mi w głowie, ale nie jest to moja ulubiona książka :)

Nie zapomnę opisu rodzynki - banalne, a jednak naprawdę zmieniło mój sposób patrzenia na świat, skłoniło do przemyśleń i mam wrażenie, że w tym naprawdę tkwi tajemnica szczęścia :)

Dobra książka, bez lania woda. Warto wykonywać ćwiczenia z tej książki, innaczej jest ona mało wartościowa.

Raczej jestem rozczarowany, a głównie dlatego, że 98% treści jest zawarte w samym tytule i lektura książki, już dużo nie dodaje. Owszem sympatyczna historia z prowadzeniem osła, może jedno orzeźwiające podsumowanie, ale tak poza tym całą resztę można samemu zsyntezować z samego tytułu.

Drugą, dopełniającą, słabością materiału jest jego ogólnikowość i skrojenie pod kątem I...

Mindfulness - uważność - temat dosyć gorący i popularny w ostatnich latach i na pewno zasługujący na uwagę. Nie zaprzeczam, że medytacja i trening uważności mogą wnieść wiele w nasze życie, wzbogacić je. By jednak tak się stało należy zabrać się do tego w odpowiedni sposób, a przede wszystkim - zrozumieć o co w tym chodzi. Książka "Mindfulness. Trening uważności" tego...

Mindfulness (uważność) – to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w danej chwili – tu i teraz. Niewybieganie w przyszłość i niezwracanie do przeszłości.
Praktykowanie uważności to doskonała metoda treningu umysłu, która wywiera zbawienny wpływ na zdrowie, samopoczucie i szczęście. Pomaga żyć w harmonii...

Na półkach: , , , ,

Dużo przydatnych ćwiczeń i praktyk. Nagrania stanowią ogromny plus. To jedna z książek, które zmieniły moje życie.

• Chcę w prezencie
  • Do kupienia