Cogaiseoir 
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.
mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 6 tygodni temu
Teraz czytam
 • Apteka w getcie krakowskim
  Apteka w getcie krakowskim
  Autor:
  Tadeusz Pankiewicz pracował i mieszkał przez dwa i pół roku w getcie i przeżył wszystkie etapy jego istnienia: od zamknięcia bram i pierwszych szykan, poprzez wysiedlenia, coraz groźniejsze i okrutni...
  czytelników: 396 | opinie: 14 | ocena: 7,73 (114 głosów) | inne wydania: 2
 • Będzie bolało
  Będzie bolało
  Autor:
  Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji o życiu i śmierci. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym zarabiasz dziennie mniej niż szpitalny parkomet...
  czytelników: 3751 | opinie: 264 | ocena: 7,98 (1461 głosów) | inne wydania: 1
 • Tadeusz Zawadzki
  Tadeusz Zawadzki "Zośka"
  Autorzy:
  To, co książka ta mówi o Tadeuszu, nie jest legendą. Nie jest też opowiadaniem, które zawierałoby jakiekolwiek elementy powstałe w wyobraźni autorów. Fakty, odczucia i wypowiedzi, do których autorzy z...
  czytelników: 81 | opinie: 5 | ocena: 8,94 (16 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-10 21:41:25
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-04 17:35:14
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-11-04 17:25:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

"Ambicji, i to mocnej ambicji, nigdy tym młodym ludziom nie brakowało". - pisał Kamiński w "Kamieniach na szaniec". Nie ma chyba lepszych słów by opisać życie Janka, Macieja i Tadeusza - Rudego, Alka i Zośki.

Barbara Wachowicz wykonała fantastyczne zadanie - najpełniej jak to możliwe nakreśliła sylwetki trzech chłopaków, którzy ukształtowani przez rodzinny dom, szkołę, harcerstwo i wspólne...
"Ambicji, i to mocnej ambicji, nigdy tym młodym ludziom nie brakowało". - pisał Kamiński w "Kamieniach na szaniec". Nie ma chyba lepszych słów by opisać życie Janka, Macieja i Tadeusza - Rudego, Alka i Zośki.

Barbara Wachowicz wykonała fantastyczne zadanie - najpełniej jak to możliwe nakreśliła sylwetki trzech chłopaków, którzy ukształtowani przez rodzinny dom, szkołę, harcerstwo i wspólne środowisko stali się przyjaciółmi, a dla innych bohaterami i wzorami do naśladowania.

Ukazanie postaci Rudego, Alka i Zośki przez pryzmat ich wychowania, kontaktów z rodzicami, rodzeństwem i sympatiami, pragnień, marzeń i aspiracji tworzy całościowy obraz trzech młodych mężczyzn, którzy rok po roku stawali się tymi, którymi opisał ich Kamiński na kartach "Kamieni".

Czytając ich historie człowiek powstrzymuje łzy w oczach i nie może wyjść z podziwu, co trzeba mieć w sercu, by tak mówić, czynić i ginąć z przekonaniem jak oni.

Książka dla każdego, kto w tym płytkim współczesnym świecie chce mieć punkt zaczepienia i drogowskaz oraz wzór do naśladowania.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
350 93 530
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubione cytaty (36)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd