Protokoły Mędrców Syjonu

Okładka książki Protokoły Mędrców Syjonu Matwiej Gołowiński
Okładka książki Protokoły Mędrców Syjonu
Matwiej Gołowiński Wydawnictwo: Antydaktyl nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
56 str. 56 min.
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Antydaktyl
1900-01-01
1900-01-01
56 min.
protokoły syjon semityzm antysemityzm ochrana Rosja historia Rosji carat

Język archaiczny, chaos w wypowiedziach zamyślone jako ulotka i tak napisane skondensowane do maksimum. Chętnie poczytał bym rozwinięcia wielu myśli. Machiavelli byłby dumny w zaszadzie nic nowego władza nie ma sumienia. Polecam do przeczytania koniecznie z filtrem zdrowego rozsądku ( odniesienia do arystkoracji - kto płaci ten wymaga :-).

Autor był geniuszem, albo był świetnie poinformowany - w końcu pracował dla jednej z najlepszych tajnych policji swojej epoki. I to widać, bo rzeczywistość oddała mu sprawiedliwość. Książka ma ponad sto lat, a gdy się spojrzy, to okazuje się, że autor przewidział więcej rzeczy niż może nawet chciał.

Tak wiele już miało miejsce

Tak wiele już miało miejsce

prawdziwa, nieprawdziwa, wiele prawdy w niej.

prawdziwa, nieprawdziwa, wiele prawdy w niej.

Lektura absolutnie obowiązkowa.

Aż dziw, że tak mało znana w zestawieniu z np. "1984" Orwella.

Fałszywka czy nie - praktycznie 100% "planów" opisanych w tej książce jest realizowane na naszych oczach...

Książka w dużej mierze tłumaczy obecny (nie)porządek społeczny i polityczny. W tak dużej, że można doznać szoku podczas lektury.

Lektura absolutnie obowiązkowa.

Aż dziw, że tak mało znana w zestawieniu z np. "1984" Orwella.

Mimo, że ta książka była oszustwem, to czasem ma się wrażenie, że elity polityczno-finansowe się tym do dziś inspirują. Ale od takich wrażeń prosta droga do foliowej czapeczki.

Tezy z protokołów bardzo zasadne. Są kwestie dziwne, jakby nie logiczne, ale większość textu o mechanizmach przejęcia kontroli nad społeczeństwami jest prawdziwa, bo realizuje się współcześnie. Czyli, jeżeli to jest oszustwo to tylko co do plagiatu popełnionego przez autora/autorów. Spisane zasady w większości działają. Mechanizm jak wolne narody uczynić zakładnikami finansjery działa i w zasadzie fakt zniewolenia już się dokonał. Jest teza o żydowskiej inspiracji Rewolucji Francuskiej. Jeżeli Maurice Joly poprzez postać Monteskiusza i Machiavelli'ego przyznał, że rewolta była inspirowana a nie, jak uczy oficjalna historia, przyczyniła się do tego nieudolność Ludwika XV, kryzys gospodarczy itp, to jest to tylko dowód, że cała ta rewolucja to po prostu spisek. Czego tu więcej trzeba na poparcie. Autorstwo schodzi na plan dalszy. Nawet gdyby wstawiono tam Indian i kowboi to zasada podboju sprawdza się.

• Kindle
  • Kolejka