Szariat dla niemuzułmanów

Wydawnictwo: CSPI Inernational
Sharia Law for Non-muslims
islam, szariat, prawo religijne
vlin

Co oznacza prawo szariatu dla obywateli krajów niemuzułmańskich? Islam to nie tylko religia. To również system polityczny, posiadający własny zestaw praw zwany szariatem. Fundamenty prawne szariatu są całkowicie odmienne od zachodnich. Prawo szariatu w wielu przypadkach ma bezpośredni wpływ na niemuzułmanów i budzi uzasadnione obawy. Muzułmanie coraz częściej wysuwają żądania o...

Co oznacza prawo szariatu dla obywateli krajów niemuzułmańskich?

Fundamenty prawne szariatu są całkowicie odmienne od zachodnich.

Prawo szariatu w wielu przypadkach ma bezpośredni wpływ na niemuzułmanów i budzi uzasadnione obawy. Muzułmanie coraz częściej wysuwają żądania o wprowadzanie szariatu.

Co to oznacza dla obywateli krajów niemuzułmańskich? Jakie mogą być dalekosiężne konsekwencje?

W jaki sposób władze polityczne i sądownicze mogą podejmować decyzje dotyczące szariatu, nie posiadając rzeczywistej wiedzy na jego temat?

Szariat odrzuca wiele spośród podstawowych praw człowieka. Czy podejmowanie związanych z nim decyzji w oparciu o brak wiedzy byłoby moralne?

W książce tej czytelnik znajdzie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania.

źródło opisu: http://szariat.info/jaka-wiedze-uzyskasz-po-przeczytaniu-tej-ksiazki/

źródło okładki: http://szariat.info/wp-content/uploads/2015/04/cov...»

Roma | 2019-10-12
Przeczytana: 12 października 2019

Książka budząca grozę. Pewno można sprawdzić i doczytać cytaty podane w książce na znak bezwzględności religii politycznej ale nie chce mi się wierzyć, że w XXI wieku tak można stosować się do nakazów szariatu. Dlatego można sądzić, że autor napisał to wszystko tendencyjnie. Nie zmienia to faktu, że fanatycy istnieją w każdej religii i są groźni. Pierwsza moja pozycja na ten temat i zachęca mnie do zgłębiania tematu.

Eljot | 2019-02-03
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Bardzo dobra książka przybliżającą nam takie pojęcia jak szariat, islam z perspektywy naukowca, który nie jest muzułmaninem. Przyznam się, ze lekko spanikowana byłam jak ją czytałam, gdyż uświadomiłam sobie, że w Europie mamy już dawno zalążki tego złego islamu. Żałuję tylko, ze autor przedstawia wszystko z perspektywy właśnie tego złego islamu. Przecież wiemy, ze nie wszystko co jest zapisane w Koranie każe zabijać, mordować, walczyć z innymi wiarami. Mimo wszystko polecam aby choć trochę zrozumieć...

aizexon | 2018-11-11

Krótka i konkretna pozycja o tym, czym jest szariat z perspektywy niewierzącego. Pozycja obowiązkowa dla osób wpływających na masy społeczeństwa.

Krzysiek | 2018-09-27
Przeczytana: 26 września 2018

Oceny brak bo co tu oceniać, polecam przeczytać i samemu wyciągnąć wnioski.

Magnat | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Polecam "znawcom polityki" ktörzy nogdy nic o koranie , islamie nie przeczytali - ta ocena odnosi sie do calego cyklu tej ksiäzki.
Czyta sie szybciej jak zapowiadane 2 godziny.

Macław | 2017-12-30

Książka godna polecenia, warto przeczytać i polecić innym gdyż niewiedza odnośnie islamu może być szkodliwa dla dzisiejszej cywilizacji europejskiej.

Ishak 554
Apostoł Allaha powiedział: „Zabij każdego żyda, który wpadnie w twoje ręce”. Usłyszawszy to, Muhadżisa napadł na żydowskiego kupca, z którym łączyły go interesy i zabił go. Jego brat nie był muzułmaninem i zapytał go, jak mógł zabić człowieka, który był jego przyjacielem i partnerem w wielu interesach. Muzułmanin odpowiedział, że jeśli Mahomet poprosiłby go o zabicie własnego brata, natychmiast by to zrobił. Jego brat powiedział: „To znaczy, że gdyby Mahomet powiedział, żebyś obciął mi głowę, to ty byś to zrobił?”. „Tak” – brzmiała odpowiedź. Starszy brat powiedział wtedy: Na Allaha, religia, która cię do tego prowadzi jest cudowna”. I wtedy zdecydował się przejść na islam.

Oto sunna Mahometa

Ps. Z innych publikacji w tym temacie warto zajrzeć do książek takich autorów jak:

Robert Spencer - "Niepoprawny...

czytelnik | 2017-06-08

Szariat dla muzułmanów" to bardzo krótkie opracowanie Billa Warnera - amerykańskiego doktora fizyki i matematyki, który od czterdziestu lat zajmuje się także religiami i ich wpływem na losy świata. Książkę wydało Centrum Studiów nad Politycznym Islamem ( CSPI). Autor na zaledwie 70 stronach przedstawił założenia szariatu najważniejsze z puntu widzenia niemuzułmanów. Zgrupował je w jedenastu rozdziałach (m.in. "Niewolnictwo", "Dżihad", "Prawo rodzinne").

Znaczną część tekstu zajmują cytaty. Praktycznie każdemu stwierdzeniu Warnera towarzyszy odwołanie do źródła. Nawet gdyby ktoś miał wątpliwości co do tłumaczenia z "Szariatu dla muzułmanów" może porównać z innym wydaniem. Choć nie wszystko jest dostępne w języku polskim. Z Koranem nie ma problemu, ale z hadisami już tak. Na pewno w niektórych przypadkach, jeśli nie w większości, trzeba byłoby korzystać z wersji anglojęzycznej.

Zaciekawiły mnie i to bardzo porównania statystyczne. Na pewno wybranie wszystkich fragmentów...

Marcin | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Jest to dobre krótkie (56s) kompendium na temat islamu. Książka wrogo przyjmowane przez lewaków i im podobnych głupców, którzy chcą zniszczenia Europy. To powinno być najlepszą rekomendacją.

Bluszczokrzew | 2016-03-08
Przeczytana: 20 września 2015

Praca stronnicza i nieuczciwa intelaktualnie. To polityczne pisemko antyislamskie, a nie rzetelne źródło wiedzy, choć autor wielokrotnie deklaruje, że jego podejście jest "naukowe" i oparte na źródłach. W przekazie Warnera, islam jest fundamentalistycznym monolitem, szariat jest jednoznaczny, prosty i brutalny. Autor nie opisuje prawa jako pewnego porządku, lecz wybiórczo skupienia się na fundamentalistycznych interpretacjach pewnych instytucji prawnych (takich jak traktowanie kobiet i nie-muzułmanów). Werner opisuje je jakby fundamentalistyczne interpretacje były jasne dla wszystkich muzułmanów i tylko przez nich ukrywane (co czyni z tej pracy islamską wersję "Protokołów mędrców Syjonu"). W wielu miejscach dokonuje jawnych przekłamań, np. podając informacje o kobiecym obrzezaniu (praktykowanym właściwie jedynie w centralnej Afryce).

Czytelnik nie dowie się z tej pracy o istnieniu wielu kluczowych dla szariatu kwestii: historycznej zmienności prawa, istnienia wielkich szkół...

Jan | 2016-03-07
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Tą książkę powinien przeczytać każdy polityk, tak na szczeblu samorządowym czy krajowym, zanim postanowi oddać do dyspozycji społeczności muzułmańskiej kolejny lokal. Wiedziałem, że islam to zagrożenie, ale kiedy przewróciłem ostatnią stronę, ogarnęła mnie panika. Bynajmniej nie jest to zbyt mocne słowo. Trwa inwazja islamu na Europę, a jej mieszkańcy otumanieni są propagandą pro-islamską. Są świadomi skali zamieszek autorstwa muzułmanów - szczególnie w Szwecji, Francji, Anglii czy Niemczech - ale tłumaczą ich w naprawdę kuriozalny i skrajnie naiwny sposób. Świadczy to o tym, iż podświadomie rozumieją śmiertelne zagrożenie postępującej islamizacji, ale nie są na tyle silni, aby stanąć w prawdzie i jej przeciwdziałać. Islam nakazuje nas, czyli kafirów i niewiernych - mordować, a jeżeli słyszysz od muzułmanina inaczej, to albo odwołuje się do Koranu mekkeńskiego - którego cytuje się gdy w danym państwie islam jest słaby, a którego tolerancyjne wersety zostały anulowane i wyparte...