In Europe's Name

Wydawnictwo: Vintage Books
historyczna

This text tells how German politicians set out to reunite Germany by overcoming the East-West division of Europe, and how they succeeded, just when they had almost given up hope. It looks at German Ostpolitik in the context of all European and American efforts to overcome the Yalta division.

Nina | 2011-03-01
Przeczytana: 01 marca 2011

Książka zdecydowanie dobra dla ludzi zainteresowanych jej tematyką. Nie polecałabym osobom, które nie są już chociaż trochę obeznane w tym klimacie, bo język jest dosyć trudny i trzeba znać większość podstawowych faktów, żeby wszystko rozumieć.
Muszę przyznać, że mi było się dość ciężko połapać, ale na szczęście dygresje autora (niekiedy zabawne) i stawiane przez niego pytania pozwalały w końcu dojść do sedna.

ZielonaPoziomka | 2015-08-12
Przeczytana: 2007 rok