Zabójcze piękno

Tłumaczenie: Anna Zielińska
Wydawnictwo: Świat Książki
Heartstopper
Agnieszka

W niewielkim Torrance żyło się do tej pory spokojnie i bezpiecznie. Gdy ginie młoda dziewczyna, piękna i pełna życia, na miasteczko pada strach. Atmosfera niepokoju narasta, kiedy zamordowana zostaje następna nastolatka. Z dziennika zagadkowego zabójcy wiemy, że to nie koniec koszmaru... Kto i dlaczego zabija najładniejsze dziewczyny w okolicy? Autorka po mistrzowsku podsyca napięcie,...

Autorka po mistrzowsku podsyca napięcie, opowiadając jednocześnie o życiu Torrance i jego mieszkańców. Za fasadą szczęśliwości kryją się tu zdrada, nietolerancja, kompleksy i paranoje. Czy to możliwe, by serii okrutnych zabójstw był winien nie tylko morderca?

źródło opisu: Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Joanna | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Jestem w nielicznej grupie że ta książka mnie nie porwała a wrecz strasznie mnie irytowała. Ale czasem tak mam. Gatunek jak najbardziej z tych co uwielbiam a tu taka klapa.

Ewelina229 | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Świetna pozycja, która wciągnęła mnie w swoje sidła już od pierwszej strony.
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie a historia wciąga na tyle, że czujesz się jakbyś kroczył wśród bohaterów książki.
Morderca jest blisko i cichutko realizuje swój plan, bez pośpiechu, bez popełniania błędów, a mieszkańcy oskarżają się nawzajem... bo przecież to może być jeden z nas...

Polecam serdecznie

Fabuła świetna, intrygująca, wzruszająca książka intrygowała mnie coraz to bardziej, ciekawa byłam co się wydarzy i jak się potoczy.
Mistrzyni grozy, wbudowała znakomite napięcie, dodała mnóstwo emocji, gęsią skórkę czułam na sobie, gdy czytałam ten thriller zaskakujący, genialny odprężył mnie, zaskoczył pozytywnie....nie można się oderwać od niego, wciąga strasznie.
Rewelacyjny, świetny naprawdę warto go przeczytać a mnie się podobał!!!!

książek: 1949
Danoncia | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Małe kanadyjskie miasteczko , nikt by się nie spodziewał ,ze ich życiem coś wstrząśnie , a jednak. Historia napisana w świetnym stylu, trzymająca w napięciu, interesująco nakreślone portrety psychologiczne bohaterów.
I nie jest to książka tylko dla młodzieży jak mogło by się wydawać . Zastanówmy się do czego może doprowadzić psychiczne znęcanie się nad druga osoba tylko dlatego, że jest brzydsza biedniejsza, nie znaczy,ze jest gorsza .
Zaskakujące zakończenie , muszę przyznać ,ze tylko przez ułamek sekundy taka myśl pojawiła się w mojej głowie
Polecam :)

Monika | 2015-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Moim zdaniem to przeciętna książka pod każdym względem: przeciętna historia, przeciętni bohaterowie, przeciętnie ciekawe rozwiązanie zagadki. Nie znudziła mnie, ale nie wiem, czy sięgnę jeszcze kiedyś po inne pozycje Autorki.

Justyna | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Coraz bardziej przekonuje się do talentu Pani Fielding. Martwa natura jest dobrą książką, ale Zabójcze piękno to zabójczo dobry kryminał. Ze wspaniale rozbudowanymi portretami psychologicznymi dzięki którym, książka przypomina powieści (te wcześniejsze) Charlotte Link. Intryga co prawda nie jest specjalnie oryginalna, biegający po małym spokojnym miasteczku seryjny morderca polujący na piękne młode kobiety. Kto jest owym mordercą? Nie sposób odgadnąć, nawet doświadczonemu czytelnikowi. Joy koncertowo wyprowadza w pole. Stosując stary dobry sposób. Pozwala poznać mordercą, jego tok myślenia, ale nie na tyle aby móc odgadnąć „który to” bohater. Fakt przypomina to zabawę w 10 murzynków, bo przecież z ogromnej „obsady” ktoś musi być Nim. Na kogo wypadnie na tego bęc? No w tym przypadku nie do końca. Wszystko jest tu zgrabnie zaplanowane i w najdrobniejszym szczególe przemyślane. Pani Fielding doskonale wie jak rozbudzić ciekawość w czytelniku i jak go zszokować. Naprawdę trudno jest...

KatiEmm | 2010-07-30

To najlepszy thriller jaki przeczytałam. Już od pierwszych stron wciąga i szybko się ją czyta. Z kilka razy zadawałam sobie pytanie: "Kto za tym wszystkim stoi?". I muszę przyznać, że nie miałam pojęcia jaka jest odpowiedź... Ta książka jest naprawdę świetna i trzyma w napięciu do samego końca!

WMagdalena | 2018-03-26

Książkę przeczytałam jednym tchem. Czyta się ją szybko, nie ma w niej miejsca na nudę, jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji i trzyma w napięciu do samego końca.

Isadora | 2010-10-15
Na półkach: Powieść, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Jak większość książek tej autorki - świetna,trzymająca w napięciu,poruszająca!Bardzo interesująco przedstawiła zamkniętą społeczność małego amerykańskiego miasteczka i bardzo wnikliwie portrety jego mieszkańców.Nie ma w tej powieści nic sztampowego,bo chociaż ludzkie charaktery bywają przewidywalne,autorka przedstawiła je nietuzinkowo,ale prawdziwie.No i zaskakujący jest finał.Na prawdę polecam!

Kasia Chabło | 2014-11-03

Rewelacyjny kryminał, trzyma w napięciu do ostatniej kartki.
Już wiesz kto jest zabójcą, a tu nic z tego ....
Czyta się jednym tchem .
Polecam !