Zabójcze piękno

2009-07-01
2009-07-01
Anna Zielińska
morderstwo zabójca napięcie

Historia z dreszczykiem, w małym miasteczku udziela się nastrój niepokoju i wzajemnych podejrzeń i ukrytych motywów po serii morderstw, a i tak finał zaskakuje.

Trafiłam na tą książkę przypadkiem, w zasadzie nie kojarząc autorki. Jednak początek był bardzo dobry, więc postanowiłam czytać dalej. Szczególnie podobały mi się rozdziały z pamiętnika mordercy. Momentami jest to trochę "high school drama" ale ogólnie polecam.

Historia jakich wiele zostało zekranizowanych , zabójcę ciężko trafić bo autor podsuwa osoby. Postacie bardzo ładnie poprzestawiane, były ciekawe. Ciężko się oderwać.

Mój kolejny kryminał Joy Fielding.

Torrance na Florydzie, jestem małą miejscowością w której wszyscy się znają. Tu nie uchowają się żadne afery czy skandale, bo wszyscy o nich wiedzą. W tym pozornie nudnym miasteczku, gdzie wszyscy żyją w monotonii wydarza się tragedia - zostają znalezione zwłoki Liany Martin, popularnej nastolatki. To oznacza, że kończy się spokój w miasteczku a szeryf zmuszony jest zbadać sprawę.

Szeryf, człowiek wypalony zawodowy, otyły i sfrustrowany swoim życiem prywatnym, podejmuje śledztwo, aby znaleźć mordercę. Jednak okazuje się to nie być takie proste, bo morderca nie zostawia śladów. Jest też inny przypadek, który sprawia, że mieszkańcy wzmagają czujność. Wtedy sprawca postanawia zwalić winę na kogoś innego, kontynuując swój plan...

Zgadłam kto był tym mordercą. To nie było wcale takie trudne. Czytając te książkę przypomniały mi się lata szkolne - jak to rówieśnicy potrafią uprzykrzyć nam życie. Można mieć po tym depresję, myśli samobójcze, albo chęć zemsty. Jednak najgorsze było, że żadne z nauczycieli nie zrobił nic, żeby temu zapobiec.

Ta książka to doskonały powód, żeby nie zamykać oczu na to, gdy jesteśmy świadkami zła. Może gdyby było więcej reakcji na tego rodzaju sprawy, to wtedy nie miałyby prawa wydarzać się takie rzeczy jak w tej książce.

Mój kolejny kryminał Joy Fielding.

Ciekawa i wciągająca. Na pewno sięgnę po kolejną pozycję Fielding.

Ciekawa i wciągająca. Na pewno sięgnę po kolejną pozycję Fielding.

Jak zwykle się nie zawiodłam na pozycji J.Fielding.
Bardzo ciekawie skonstruowani bohaterowie, zakończenie zupełnie dla mnie niespodziewane - a mimo to nie było wcale "na siłę" ani nie miałam wrażenie że nie pasuje. Wręcz przeciwnie. Bardzo przyjemna pozycja.

Jak zwykle się nie zawiodłam na pozycji J.Fielding.

Klimatyczny thriller z nieoczekiwanym rozwiązaniem. Autorka w doskonały sposób myli tropy utrudnia rozwiązanie kto jest mordercą z małego miasteczka na Florydzie. Jak dotąd najlepsza książka tej autorki przeczytana przeze mnie. Dobrze się czyta i jest wciągająca.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Wracałam do czytania w każdej wolnej chwili. Nie było nudy, w książce cały czas coś się dzieje. Przyznam, że przyszło mi do głowy, że to ta osoba jest mordercą, ale wydawało mi się to nieprawdopodobne, więc odrzucałam tę myśl. Jednak ona co chwilę wracała.

Niestety poległam na 50 stronie.Kazdy ocenia subiektywnie.Nuda

Niestety poległam na 50 stronie.Kazdy ocenia subiektywnie.Nuda