Kamyki pamięci

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
8373195505

Nell jest zamożną kobietą sukcesu, uznanym w branży kiperem win. Prowadzi spokojne, samotne życie w swoim sterylnie czystym mieszkaniu w Paryżu. Od kiedy trzydzieści lat temu, będąc w ciąży, wyjechała z rodzinnej wioski w Irlandii, nigdy tam nie powróciła. Nie da się jednak przez całe życie uciekać przed przeszłością. Telefon w środku nocy informujący o olbrzymim niebezpieczeństwie, jakie grozi jej córce i wnuczce, sprawia, że Nell postanawia wrócić do domu. Kamyki pamięci są opowieścią o zmaganiu się z przeszłością, o naturze pamięci i o tym, jak wspomnienia mogą zaważyć na całym życiu. Na przykładzie czterech pokoleń kobiet ukazują skomplikowane zależności między matkami a córkami. Kate O Riordan przedstawia wszelkie aspekty ludzkiej psychologii, a jej postacie bynajmniej nie są czarno-białe. Kamyki Pamięci, napisane barwnym językiem, przybliżają współczesną Irlandię, a także zmiany, jakie zaszły w niej przez ostatnie trzydzieści lat.

ksiazkoholiczka | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 września 2013

Świetna książka, w niebanalny sposób pokazuje skomplikowane relacje w czterech pokoleniach kobiet. Warto przeczytać.

Asia | 2014-10-16
Przeczytana: 2016 rok