Wszyscy ziewają

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Iedereen gaapt
9788374206563
youstyna

Zieeeeewa kotek, zieeeeewa wąż, zieeeeewa królik, zieeeeewa świnka, zie... ee... eee... wa hipcio, zie... wa... żółw, z... z... asz... ty.

Książka polecana do czytania przed snem. Bardziej skuteczna niż Aaa, kotki dwa, ciepłe mleko, smoczek, relaksacyjna muzyka, samochodowe przejażdżki po mieście, głaskanie i drapanie razem wzięte. Bestseller, który pomaga zasnąć dzieciom na całym świecie!

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

sweeciak | 2018-11-30
Przeczytana: 28 października 2017

“Wszyscy ziewają” to książeczka o ziewaniu, które jak wiadomo prowadzi do usypiania. W tej drodze prowadzącej do krainy snów towarzyszą nam kolorowe zwierzęta. Spotkamy tutaj kotka, świnkę, hipopotama czy węża. W sumie jest tu dziewięcioro czworonożnych bohaterów. Wśród tego zwierzyńca nie mogła też zabraknąć dość niepasujące postać bo maluszka, ale w końcu owa pozycja ma zadanie uśpić owego małego bohatera, więc jego obecność jak najbardziej wskazana.

“Wszyscy ziewają” to pozycja, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczce maluszka. Może nie zawsze posłuży do usypiania ale na pewno sprawi radość szkrabowi. A czy może być coś lepszego niż uśmiech pociechy?

Na półkach: Przeczytane, Adamada

W ciągu tych 5 lat odkąd recenzuje książki (tak tak, w tym miesiącu strzeli nam już 5 lat!) widziałam ich już sporo. Widziałam takie z różnymi dodatkami, z puzzlami, zmywalne, interaktywne, z nakręcanymi zabawkami, z różdżkami, kierownicami, przyciskami, z wyciętymi dziurami, z ruchomymi częściami, przestrzenne, do przesuwania, do naklejania, z jakimiś strukturami, z otwieranymi okienkami... Jednak nadal istnieją takie, które potrafią mnie zaskoczyć :)

Ta, którą dzisiaj Wam pokażę zalicza się prawie do tych ostatnich, które wymieniłam. Prawie ponieważ nie do końca można nazwać to otwieranymi okienkami. Tutaj nazwałabym to raczej otwieranymi buziami ;) Zaciekawieni? Już tłumaczę o co chodzi.

W środku znajdziemy dziesięć różnych ziewających zwierzątek. Choć nie, zwierzątek jest dziewięć plus jeden bobas ;) Mamy tutaj kotka, szopa, króliczka, świnkę, krokodyla, hipopotama, liska polarnego, żółwika i maluszka. Każde z nich jest bardzo, bardzo śpiące i każde bez wyjątku ziewa.

I...

KatarzynaKulawik | 2016-09-06

Kiedy dorosły nie może zasnąć, podobno sprawdza się liczenie baranów. Słyszałam także, że można włączyć nudny film i od razu kleją się oczy ;-) Jeden mój znajomy powiedział mi kiedyś, że ilekroć nie może zasnąć otwiera książkę (sic!), ale to, szczególnie dla nas książkoholików, straszne barbarzyństwo, więc tę radę potraktujmy z dużym przymrużeniem oka ;-)
Jeśli natomiast chodzi o dzieci, sprawa nie jest taka prosta. Są maluszki, które zasypiają bez problemu, ale są także takie, których uśpić wcale nie jest łatwo. Bardzo ważna jest bliskość ważnego dorosłego (mamy, taty, babci czy niani) oraz stałe rytuały, które zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa.
Jednym z takich rytuałów może być wspólne czytanie książek, a szczególnie takich, które wyciszą dziecko i przygotują je do odpoczynku. Świetną propozycją jest nowość Wydawnictwa Adamada pt. "Wszyscy ziewają" Anity Bijsterbosch.
"Wszyscy ziewają" to magiczna książka. Jest bardzo prosta, a w swej prostocie zachwycająca. Na każdej...

katecz | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

12+

Książeczka z ruchomymi elementami (każda postać ma otwierąjącą się buzię).

Maluszek na razie w brzuchu ;-), ale mi i mojemu 8-latkowi bardzo przypadła do gustu ;-)

Zaraz_coś_mnie_trafi | 2018-12-16
Przeczytana: kwiecień 2019