Tydzień na budowie

Okładka książki Tydzień na budowie
Jean ReidyLeo Timmers Wydawnictwo: Babaryba opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Busy Builders, Busy Week!
Babaryba
2017-01-01
2017-01-01
32 min.

Czy mamy tutaj małych miłośników maszyn budowlanych? Mam dla Was kolejną ciekawą książeczkę w tym temacie.

"Tydzień na budowie" to pozycja skierowana do młodszych dzieci. Znajdziemy w niej pisaną wierszem opowieść o tym jak powstaje plac zabaw. Pracują nad tym ciężko słoń, żyrafa, krokodyl i inne zwierzęta - dbając o to, by zdążyć na czas.

To książka, która pokazuje:
👉kolejne etapy prac budowlanych,
👉 nazwy pojazdów i maszyn budowlanych oraz narzędzi wykorzystywanych w procesie budowy,
👉nazwy kolejnych dni tygodnia.

To pięknie ilustrowana, przyjemna książeczka, która skradnie serce niejednego miłośnika walców i koparek. Wzbogaca słownictwo i uświadamia dzieciom, że budowa to wieloetapowy proces, którego poszczególne elementy występują w określonej kolejności.

Czyta się ją szybko i przyjemnie, a zabawne scenki dostarczają rozrywki i humoru. Koniecznie sprawdźcie jak poradziła sobie z zadaniem zwierzęca ekipa budowlana! My z pewnością będziemy do niej często wracać ❤️

To książka, która...

Maszyny pracujące na budowie zawsze przyciągają uwagę mojego syna. Na szczęście książki dla dzieci są tak różnorodne, że i w tym temacie znaleźć można kilka fajnych tytułów. Jednym z ciekawszych przykładów takich publikacji jest właśnie ta książka. Lektura poza tym, że pokazuje wielkie maszyny budowlane uczy również najmłodszych dni tygodnia...

Bohaterami książki są sympatyczne zwierzaki, które pracują na budowie obsługując najróżniejsze maszyny. Wśród nich jest dźwig, koparka, wywrotka, walec, betoniarka, wózek widłowy czy holownik. Przed bohaterami kolejne wyzwanie i projekt, który trzeba zrealizować zaledwie w tydzień. Czasu jest więc niewiele a pracy wręcz przeciwnie. Bohaterowie nie tracą więc ani chwili i pędzą na plac budowy już w niedzielę przygotowując potrzebne projekty. Kolejne dni tygodnia upływają im na ich realizacji. Co uda się zbudować? Koniecznie zajrzyjcie do książki aby się tego dowiedzieć! ;)

Perypetie bohaterów maluchy poznają za sprawą niezbyt długiej rymowanej historyjki. Opowiastka jest ciekawa, a jej akcja dynamiczna. Cała historyjka zaś prosta i zrozumiała nawet dla młodszych kilkuletnich dzieci. Za jej sprawą najmłodsi mają okazję przyjrzeć się pracy ogromnych maszyn budowlanych i poznać ich nazwy. Przy okazji nauczą się też dni tygodnia, które w historyjce wyszczególniono przypisując im kolejne etapy prac.

Zabawny tekst połączony został z równie wesołymi i kolorowymi ilustracjami. Bardzo trudno oderwać wzrok od uśmiechniętych budowlańców i sprzętu który obsługują. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich małych miłośników maszyn budowlanych. Mój maluch się w niej zakochał. Zna historyjkę niemal na pamięć, ale uwielbia też opowiadać o ilustracjach, analizuje każdą z nich i tworzy kolejne opowiastki. Gorąco polecam wam ten tytuł! ;)

Bohaterami książki są...

,,,PIĄTEK! Dzień pracy ostatni!"

A piątek przywitaliśmy kolorową książeczką ,,Tydzień na budowie" od @wydawnictwobabaryba :)

Perełka w biblioteczce małych fanów pojazdów i placów budowy. Z tą książeczką nie tylko poznacie najlepszą ekipę budowlaną ale także prześledzicie, co robią każdego dnia na placu budowy!
Ciekawe co oni szykują? hmm.. ?

Poniedziałek należy do wywrotki, spychacza i koparki, którzy porządkują plac budowy. Wtorek zaś to dzień murowania, gdzie szaleje betoniarka. W środę króluje wózek widłowy bo to przecież dzień transportowy! Wczoraj trochę pomajsterkowali a dziś... sadzą drzewka, kwiatki i trawkę!

A już jutro zapraszamy na otwarcie nowego placu zabaw!

Zajrzyjcie proszę do środka jak wiele się tam dzieje! Jest pięnie, dynamicznie i kolorowo a nauka dni tygodnia przyjdzie Waszym maluchom sama!

,,,PIĄTEK! Dzień pracy ostatni!"

Ciekawe co oni szykują? hmm.. ?

Poniedziałek należy do...

Jak szybko i skutecznie nauczyć dziecko dni tygodnia?

Przeczytać mu tą niezwykle sympatyczną książeczkę, w której zwierzęta zamieniają się w inżynierów i budowlańców na budowie, na której powstaje plac zabaw. Każdego dnia tygodnia ekipa budowlana zajmuje się nowymi zadaniami. W ten sposób powstaje piękny plac zabaw dla wszystkich zwierząt z okolicy.

To co w tej krótkiej książce dla najmłodszych zwraca największą uwagę to cudowne, bogate ilustracje, istna paleta kolorów, która momentalnie działa na wyobraźnię. A dokładne oglądanie, analizowanie i szukanie różnych elementów stanowi świetną zabawę dla najmłodszych czytelników.

Jeśli jesteście na etapie nauki dni tygodnia to serdecznie polecam Wam tą wartościową książeczkę, z którą nauka będzie czystą przyjemnością.

Jak szybko i skutecznie nauczyć dziecko dni tygodnia?

To co w tej krótkiej...

Nasza Ala uwielbia tę króciutką książeczkę, w której sympatycznie narysowane zwierzaki zamieniają się w inżynierów na budowie placu zabaw i każdego dnia tygodnia zajmują się nowymi zadaniami. Raz, dwa, trzy, dni tygodnia znasz Ty :)

Gorąco polecamy!

PS. Dzisiaj znowu zabrała ten tytuł do przedszkola do poczytania, bo zawiera akurat tyle tekstu, żeby moje dziecko było zadowolone, że nie ma go zbyt mało.

Gorąco polecamy!

Książka przeznaczona raczej dla młodszych dzieci ze względu na małą ilość tekstu do czytania - 1-2 zdania na kartkę. Największą uwagę przyciągają cudowne, bogate ilustracje. Oglądanie ich i szukanie różnych elementów stanowi świetną zabawę.

• Dla dzieci
  • Dla Leona
  • Dziecko czyta 2-3
  • Alusiowe
  • Dziecko czyta 0-1
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Tydzień na budowie