Na granicy zmysłów

Okładka książki Na granicy zmysłów Przemek Kossakowski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Na granicy zmysłów
Przemek Kossakowski Wydawnictwo: Otwarte literatura piękna
Otwarte
2014-11-19
2014-11-19
literatura polska

Poszukiwanie granicy

Dla fanów programów pana Przemka pozycja obowiązkowa. Dosłownie czyta się ją jego głosem.

Ciekawie, nietuzinkowo, jak to tylko Przemek potrafi. Polecam!

Ciekawie, nietuzinkowo, jak to tylko Przemek potrafi. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusja między szkiełkiem a okiem.. bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować?

Czytając słyszałam w głowie głos Przemka. To przez to, że znam Przemka z programu TV. I muszę przyznać, że wolę oglądać. Książka zapowiadała się ciekawie, i rzeczywiście poruszane tematy były ciekawe. Okazja do doświadczenia czegoś nowego, niecodziennego. Książkę podzieliłabym na trzy części. Wstęp, pierwsze kilka rozdziałów zostały bardzo fajnie napisane. Było ciekawie. Później nastąpiły jak dla mnie nudniejsze opisy i dopiero pod koniec znowu coś zaczęło się dziać. Spodziewałam się jednak czegoś innego.

Ciekawa na samym początku, im bliżej końca tym bardziej monotonna, jakby była mowa cały czas o tym samym. Niemniej jest to pozycja warta uwagi. Pokazuje jak na ważne aspekty naszego życia można patrzeć inaczej, jaki wpływ na nasze życie ma kultura. Książka jest jedym, rozległym pytaniem o naszą egzystencję, życie po śmierci, o sens i zasadność duchowości, czymkolwiek by ona nie była...

Ciekawy temat i ciekawie ujęty. Przemek traktuje poruszane kwestie i poważnie i z dystansem. Czasami ze zbyt dużym dystansem.

Przemysław Kossakowski u zarodka swojej kariery.
Dobry wstep o początkach kariery, dobre opisy w trakcie trwania książki.
Generalnie fajnie poruszony temat, który w życiu codziennym jest na marginesie, wręcz uznawany za skrajna bujde i szaleństwo, szamaństwo.

Jak dobrze, że w takich odległych miejscach Rosji, kultywowane są praktyki przekazywane z pokolenia na pokolenie, które, chyba coś w sobie muszą mieć.

Książka, lekka w czytaniu, prosta w odbiorze, łatwe konstrukcje słowne, więc polecam :)

Przemysław Kossakowski u zarodka swojej kariery.
Dobry wstep o początkach kariery, dobre opisy w trakcie trwania książki.

Znam programy Przemka Kossakowskiego i lubię, jednak ze słowem pisanym to moja pierwsza podróż. Czytało się przyjemnie a z każdą kolejną historią coraz wyraźniej pojawiała się pewna myśl "Ile na świecie jest zjawisk, których nie znamy i których pewnie nigdy nie poznamy do końca?". Bohaterowie książki to cały wachlarz osobistości, niektórych z nich pewnie zapomnimy nim skończymy książkę, ale są i tacy, którzy zostaną na dłużej. Naprawdę interesujące. Polecam!

Książka naprawdę rewelacyjna. Czyta się bardzo szybko, bo przygody Przema tak wciągają. Poza tym napisana bez napuszenia, zwyczajnym prostym językiem.

Kiedyś lubiłam program "Szósty zmysł", który prowadził pan Przemek. Potem zaczął coraz bardziej gwiazdorzyć a i jego programy stawały się coraz mniej ciekawe - po prostu nudne. tak samo jest z tą książką. O ile Kossakowski ma gadane (być może ktoś pisze mu scenariusz) to pisać nie za bardzo potrafi. Książka jest rozwleczona do granic możliwości - ponadto czytamy w kółko o jednym i tym samym. Zgadza się. Spodziewałam się ciekawej lektury i fajnej przygody a jej treść wymęczyła mnie i nic więcej. Program był ciekawy natomiast ksiązka to flaki z olejem. Pannie Kossakowski z całym szacunkiem ale pisać pan nie potrafi.

• 2015
  • 2015