Tender Mercies

Kitty Thomas Wydawnictwo: Burlesque Press literatura piękna
Burlesque Press
2011-05-15
2011-05-15

Grace, uległa szukająca realnej relacji D/s w wymiarze 24/7 decyduje się wyjechać na odległa, oderwaną od wszelkiej cywilizacji wyspę. Przyjeżdżając na Eleu świadoma jest zagrożenia, w końcu zdecydowała się zostać niewolnicą seksualną niemalże nieznajomego mężczyzny na wyspie, gdzie nie obowiązuje żadne prawo poza tym ustalonym przez jej mieszkańców. Jeśli decyzja okaże się błędna, nikt jej nie uratuje. Nic bardziej mylnego. Choć decyzja rzeczywiście okazała się poważnym błędem i wirtualne opisy wymarzonego przez Grace życia jako niewolnicy dalece mijają się z tym, co funduje jej mężczyzna, na horyzoncie pojawia się "rycerz na białym koniu", który pomimo opinii mordercy nie tylko ratuje dziewczynę z rąk okrutnego sadysty, ale również funduje jej życie, na które pisała się przyjeżdżając na wyspę.

Pomimo tego, że spodziewałam się zupełnie czegoś innego, książka mi się podobała. Historia, choć w wielu aspektach jest powieleniem setek innych, wnosi coś nowego do mojego postrzegania tego dziwnego świata.

Plusy
- czytało się lekko,
- fabuła wciągająca,
- sympatyczne postacie,
- łatwa do odnalezienia się sceneria

Minusy
- motyw ratowania w ostatniej chwili, który w książce pojawia się kilkukrotnie.

• 2016
  • Po angielsku.