The One Plus One

The One Plus One
Penguin Books
2014-07-31
2014-07-31

Przyjemna obyczajówka. Co prawda przewidywalna, ale fajnie się czytało. Myślę, że gdyby miała mniej stron, to byłoby na jej korzyść, bo przez moment mnie nużyła. No i trochę mnie denerwowała Jess, niektóre jej zachowania mi się nie podobały. Ale spokojnie można przeczytać.

Polecam. Książkę bardzo dobrze się czyta. Piękna historia, w odbiorze prawdziwa, dostarcza emocji i wzruszeń. Nie przesłodzona, a jednak daje nadzieję i jest o miłości w różnych jej odcieniach. Na pewno poruszy.

Czyta się szybko, typowa historia z happy-endem.
PS. Nie kładźcie proszę jako pasażer stóp na desce rozdzielczej podczas jazdy :c to bardzo niebezpieczne

Czyta się szybko, typowa historia z happy-endem.

Lubię książki o życiu. Lubię książki kończące się dobrze, lub w miarę dobrze. Czasem nie mam świadomości co przygotowuje dla nas życie, dopóki tego nie doświadczymy, czasem myślimy ze gorzej juz być nie może, a okazuje się że doznane kłopoty były dla nas wybawieniem i początkiem zmiany na lepsze. Polecam przeczytać, bo o tym jest ta książka...

Już dawno Cię czytałam tak ciepłej książki.

Już dawno Cię czytałam tak ciepłej książki.

Dobrze, że naprawdę mam chore struny głosowe, bo w innej sytuacji wykrzyczałabym na całe gardło Nieeeeee!!!
Nie wiem doprawdy co powiedzieć, być może należę do tej części wybrednych czytelników, którzy oczekują czegoś więcej niż miałkie historie.
Ta książka mogłaby być naprawdę rewelacyjna, a jest tylko z ledwością... re.... Zapowiadała się bardzo obiecująco. Pomysł na historię świetny, dialogi super. Ale... ta niekończąca się podróż samochodem ... wymęczyła mnie niemiłosiernie. Litości!! Zresztą sama autorka w pewnym momencie przyznaje się za pomocą przemyśleń Eda do ,,przydługiej podróży samochodem, która doszła do skutku,, Nie czarujmy się, ta część niepotrzebnie została rozciągnięta o ileś dziesiąt stron i rozwleczona w czasie. Z podobną narracją spotkałam się już w książce pt. ,,Brud,, Jeannie Cummins.
I cóż mam więcej rzec nt. "Razem będzie lepiej"...mówiąc najoględniej jestem rozczarowana tą powieścią, gdyż historia mocno naciągana, naiwna i mało prawdopodobna. Bohaterowie nie powiem, są ogólnie bardzo sympatyczni, niemalże tacy jak w rodzince pl, co nie zmienia faktu, że to za mało by z zachwytu piać pochwalne peany.

Świetna opowieść, czytając wyobrażałam sobie jaki można dobry film nakręcić na jej podstawie. Czytało mi się szybko, zarwałam pół nocy. Po przeczytaniu czuję pustkę że skończyłam :( Polubiłam bohaterów. Książkę zostawiam w swojej biblioteczce jako ulubioną.

Widzę, że opinie o książce są bardzo podzielone.
Sama w pewnym momencie znudziłam się pisaniną tej autorki, czytając kilka książek pod rząd. Na długo przerwałam takie lektury.
Ta pozycja mnie urzekła problemami codzienności. I takim poczuciem prawdziwości.
Jess, to bohaterka dla wielu czytelników przeciętna, naiwna, nieco nudnawa. Jednak dla mnie to bohaterka dnia codziennego, podejmująca rękawicę każdego dnia od nowa.
Bardzo utożsamiam się z problemami takiej zwyczajnej samotnej mamuśki, która stara się ze wszystkich sił ogarnąć coś lepszego niż pospolite gimnazjum uzdolnionej wybitnie córce. A jej problemy nie są mi obce.
Powiem więcej- wielu takim bohaterkom dnia codziennego nie są obce. Podczas, kiedy wielu weekendowych tatusiów nie ma odwagi spojrzeć prawdzie w twarz, odpuszczają sobie trudności, matka zazwyczaj jest do ostatniej grobowej deski przy dzieciach.
I taka jest Jess. Przeciętna, bo przecież nie zajmuje się niczym ciekawszym, niż sprzątanie cudzych domów i nalewanie piwa wieczorami. Zmęczona, wiecznie zajęta, zamyślona. Wszystko po to, aby powiązać koniec z końcem i opłacić wszystkie rachunki. Oj tak. Rachunki są nudne.
Ale prawdziwe.
Kiedy więc dziwnym zrządzeniem losu, Jess, jej dzieci i śmierdzący pies (cielak niemal) wyruszają do Szkocji, wiem, że będzie mniej nudno i się nie mylę! Wyobrażam sobie irytację samotnego mężczyzny wiozącego:
- nerwową mamuśkę stukającą w deskę rozdzielczą
- zamkniętego, małomównego nastolatka grającego bez przerwy w gierki
- wymiotującą dziewczynkę
- pierdzącego psa
Kto nie zna tej "przyjemności" z książki dowie się, jak może wyglądać podróż rodem z piekła.

Naśmiałam się do rozpuku, wnerwiłam się też, a i polała się łza. No czyż to nie jest dobra książka?

Widzę, że opinie o książce są bardzo podzielone.

Po przeczytaniu książki napewno będę czuła pewną tęsknotę za bohaterami książki. Książka napewno uczy że nie wszystko jest dane na zawsze. Dobra wiadomość jest taka że jeśli jest Ci źle to jest to tylko przejściowe. Bo razem z pewnością będzie lepiej.

Książka sprawiła mi wiele radości i wywołała salwy śmiechu. (Zwłaszcza komentarze dzieci). Jakbym oglądała komedię. Lubię czytać o przygodach bohaterów podczas podróży, więc ta historia wpisałam się w mój gust. Bez zbędnych dramatów. Książka na poprawę humoru.

• 2017
  • 2016