Wyznania złej matki

Wydawnictwo: Muza

? zabawna historia z życia wzięta i zarazem najlepszy antydepresant? bohaterka przypomina Bridget Jones, tyle że nie na etapie poszukiwania mężczyzny swojego życia, lecz w fazie zakładania z nim rodzinyRodzaj nietypowego poradnika dla rodziców, opartego na własnych przeżyciach autorki, która z humorem i ironią dzieli się swymi lękami, błędami, poczuciem bezradności i winy, związanymi z macierzyństwem. Błyskotliwa, dowcipna i inteligentna literatura rozrywkowa.

Karimba | 2011-02-26
Przeczytana: luty 2011

Książka lekka i pełna humoru. Można się przy niej zrelaksować po ciężkim dniu. Autorka w zabawny sposób pokazuje drogę przez macierzyństwo głównej bohaterki. Jest ona pełna wzlotów i upadków, bo nie ma idealnych matek. W życiu każdej z nich pojawia się moment, gdy pojawia się pytanie: "Może jestem złą matką?". W naszej kulturze utarło się, że kobieta musi być matką idealną. Jest krytycznie oceniana przez bliskich, jak i obcych ludzi. Często wstyd jej przyznać, że coś jej nie wyszło i , że sobie nie radzi. Autorka wyraża swój sprzeciw i ukazuje świat matki w nieco innym świetle. Z rozbrajającą szczerością opisuje wydarzenia dnia codziennego, w których nie brakuje wątków dramatycznych jak i humorystycznych.

Patrycja Trzcionkowska | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Bohaterka powieści cały czas przekonuje, że nigdy nie urodzi dzieci, ponieważ boi się porodu oraz odpowiedzialności. Jednak pewnego dnia po związaniu się z Peterem, zachodzi w ciąże. Mija niecały rok, kiedy okazuje się, że spodziewa się drugiego dziecka. Powieść przedstawia problemy, zachowania, a także uczucia i emocje z jakimi borykają się matki. Książka ma za zadanie podtrzymać na duchu inne matki, które uważają się za „złe”, które są przytłoczone wychowywaniem dzieci, wątpliwościami oraz poczuciem bezsilności.

Izabela | 2010-09-03
Przeczytana: 02 września 2010

zabawne perypetie singielki, która niespodziewanie stała się w krótkim czasie żoną i matką dwójki dzieci. Możemy tu znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie - czy jestem złą matką?
Zapewne każda z nas czuje się jako matka czasami osaczona przez problemy, uważamy, że wszystko robimy źle, za mało. Czujemy wyrzuty sumienia, że pragniemy chwili spokoju, czy wytchnienia...
Czy naprawdę jesteśmy złymi matkami? Odpowiedź znajdziesz czytając, nie zawsze zabawne, ale autentyczne perypetie bohaterki

ekspreskawowy | 2011-03-14
Przeczytana: 10 marca 2011

To powinna być obowiązkowa lektura dla tych, które dziecko planują albo wkrótce urodzą albo dopiero niedawno zostały mamami. Książka napisana lekko i z fajnym ironicznym humorem. Pozwala spojrzeć z dystansem na sprawę macierzyństwa i na siebie w roli matki. Doskonałe lekarstwo na wszystkie ciocie i sąsiadki zasypujące nas jedynie słusznymi radami na temat wychowania dzieci. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do tej książki.

Aga | 2011-03-28
Przeczytana: 27 marca 2011

Myślę, że książka zaciekawi zarówno rodzica, który przeszedł już wszystkie uroki wychowywania małego dziecka, jak i osobę w moim wieku, która póki co nie miała z tym jeszcze żadnego doczynienia a w książce znajduje namaiastkę tego, z czym kiedyś będzie miała doczynienia. Autorka pisze lekko, wszystko jest klarowne, bohaterowie książki dają się lubić ;)

| 2011-11-14
Na półkach: Przeczytane, Angielska
Przeczytana: luty 2010

Kilka miesięcy temu przeczytałam "Wyznania nie do końca dorosłej". Zachwalałam tę książkę jako dowcipną, lekką, życiową, mądrą. I mówiłam, że poluję na pierwszą część, bo "Wyznania nie do końca dorosłej" to część druga.
No i w styczniu upolowałam! "Wyznania złej matki" - wyznania kobiety, która jednocześnie chciała i nie chciała dzieci. Która panicznie bała się porodu. Która za nic nie chciała być matką taką, jak jej matka.
Mimo lęków i wątpliwości, zdecydowała się.
I od tego momentu zaczyna się opis wpadek młodej mamy: picie alkoholu w czasie ciąży, zapominanie o wizytach lekarskich, zwrócenie uwagi przez lekarza, że dziecko ma ubrudzone buty (i bardzo długie przeżywanie matki), bójki syna w przedszkolu, spadanie dzieci ze schodów, bo nikt ich nie pilnował etc.
Autorka apeluje do matek: wyrzućcie poradniki na śmietnik! One tylko dołują.
Myślę, że to świetna lektura dla każdej z mam, dowodząca, że nie ma matek idealnych, każdemu zdarzają się błędy, a zadrapanie na czole u...

Meggi | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Wyznania zachwyciły mnie wielkim zastrzykiem humoru w początkowych rozdziałach i kilkoma prawdami na koniec.

Słoneczko | 2011-02-08

duża dawka humoru :)