Wyznania nie do końca dorosłej

Wydawnictwo: Muza

Stephanie Calman ujawnia swoją osobliwą niezdolność do bycia dorosłą. W wieku czterdziestu lat uświadamia sobie, że choć dokonała wielu dorosłych rzeczy pochowała ojca, wyszła za mąż, urodziła dzieci wcale nie stała się dorosła. Chociaż fizycznie czuje brzemię swoich lat, emocjonalnie nadal jest najgorszą uczennicą w klasie. Nadal też boi się uroczystych przyjęć, pająków, szczęśliwych zakończeń, wszelkich grup i ciemności. Być może życie powinno przypominać matematykę, w której nie wolno przejść na wyższy poziom, jeśli nie opanowało się niższego. Autorka zadaje sobie fundamentalne pytania na temat obu płci, objaśnia, czemu kobiety powinny spędzać więcej czasu w kuchni, dlaczego mężczyźni mają zamglone spojrzenie na widok rozbierającej się żony i czemu owoce nie zawsze nam służą. Odważna, szczera i zabawna książka Stephanie Calman daje nadzieję wszystkim złym rodzicom i wszystkim nie do końca dorosłym.

naturalemotions | 2014-05-12
Przeczytana: 10 maja 2014

Fantastycznie jest czytać książkę pełną autoironii, dystansu i trzeźwego spojrzenia na siebie. Tak mało jest dzisiaj książek, w których nie patos i nadmiernie głębokie wywody, ale zabawny język i ciekawa stylistyka rządzą na równi z ciekawymi i wciągającymi anegdotami.
Polecam to każdemu. Mężczyźnie, kobiecie, córce, wnuczce i wujkowi. Fantastyczna, lekka lektura - pokazanie, że zdrowe podejście do życia, to nie diety i warzywa, ale miłość i akceptacja. Taki o - przepis na szczęście.

Asiabl | 2011-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2011

Bardzo fajna,lekka i zyciowa ksiazka.

Maryszka Chod | 2012-01-12
Przeczytana: październik 2011

Na początku nie bardzo zachęcała mnie ta książka do przeczytania, ale im dalej czytałam, tym bardziej stawała się moją ulubioną. Krytyczne spojrzenie na siebie z domieszką humoru. Można się przy niej zdrowo uśmiać, dlatego tym, którzy lubią gdy łzy płyną im po twarzy zaraz po ataku śmiechu - serdecznie polecam!

Siusiut | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016