Miłość jest straszna

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
Love Creeps
miłość, farsa, uczucie

Miłość jest straszna to powieść o pożądaniu: o jego braku, utracie, nadmiarze i towarzyszącym mu obłędzie. Troje śledzących się nawzajem kochanków odkrywa, że czasami najlepszym sposobem na znalezienie miłości jest obejrzenie się za siebie. Lynn Gallagher, właścicielka doskonale prosperującej galerii sztuki na Manhattanie, z pozoru ma wszystko, ale kiedy przygląda się człowiekowi, który...

Lynn Gallagher, właścicielka doskonale prosperującej galerii sztuki na Manhattanie, z pozoru ma wszystko, ale kiedy przygląda się człowiekowi, który obsesyjnie za nią chodzi, dostrzega, że brakuje jej jednego - nieosiągalnego celu, marzenia, za którym mogłaby podążać. Postanawia rozwiązać swój problem całkiem niecodziennie. Sprawy przybierają wprost surrealistyczny, gorzko-zabawny obrót...

"Dynamiczna i surrealistyczna farsa seksualna o strachu, uwodzeniu i wzajemnym się nękaniu na Manhattanie - miejscu, gdzie każdy obsesyjnie kogoś szpieguje - po części komedia z dreszczykiem, po części traktat filozoficzny na temat obłędu miłości. Jest to najzabawniejsza i najlepiej skonstruowana z wszystkich powieści Amandy Filipacchi".
Bret Easton Ellis, autor American Psycho i Księżycowego Parku.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2007

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Justyna Antoniewicz | 2015-10-29

Zawiodłam się na tej książce, bardzo wulgarna i chaotyczna męczyła mnie nie przypadła w mój gust wielkie rozczarowanie czuje, spodziewałam się czegoś ciekawszego, nic mnie nie zaciekawiło po prostu okropna książka nie podobała mi się wcale takie mam zdanie i uważam.

Nathalie22112 | 2013-09-19

Książka jest fantastyczna! Płakałam i śmiałam się na przemian tyle razy, że sama straciłam rachubę. Napisana w przystępny dla każdego sposób. Niebanalna. Po prostu powieść o, której się pamięta. Do tego wszystkiego jeszcze wiarygodna psychologicznie. Polecam.

Nemo | 2014-07-04

Moim zdaniem książka jest genialna. Dawno się tak nie śmiałam podczas czytania. Ciekawa trochę surrealistyczna fabuła, barwne, można powiedzieć trójwymiarowe postacie, które łatwo można sobie wyobrazić, zwrot akcji, humor, czasami czarny, który do mnie trafia. Gorąco polecam na odstresowanie się

Zaczytana | 2013-11-20
Przeczytana: 2012 rok

Książka początkowo wydaje się być banalną historyjką o szpiegujących się wzajemnie samotnych ludziach. Po kilku stronach historia wciąga, a przy tym staje się coraz bardziej interesująca.

Czasem zabawna, czasem wręcz tragiczna, jednak całość tworzy ciekawą opowieść o pożądaniu, miłości i obłędzie, jaki tym uczuciom towarzyszy.
Książka opisująca ciekawą historię, którą się pamięta.

Pozycja lekka i przyjemna, a zarazem nieprzewidywalna.
Polecam.

Poetyka | 2011-03-22
Przeczytana: 20 marca 2011

Tak jak i ta książka :P

Marta | 2011-09-15
Przeczytana: 15 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początek książki poznajemy niejaką Lynn Gallagher. Jest to osoba dziwna, jak dla mnie. Kompletnie nie wiedziałam o co jej chodzi. Była prześladowana przez niezbyt przystojnego mężczyznę, Alana. Narzucał jej się, wysyłał prezenty. Więc ona postanowiła także kogoś prześladować. Wypadło na przystojnego Rolanda. Gdy prześladowca Lynn dowiedział się że "jego" kobieta także kogoś obserwuje postanowił tą osobę poznać. Pod byle jakim pretekstem postanowił zaprzyjaźnić się, z Rolandem. Udało mu się to, można powiedzieć że zdobył jego zaufanie. Ustalili że każdy z nich spędzi z Lynn jeden weekend, Roland zrobił to przymuszony za to Alan był niezmiernie szczęśliwy. Prześladowany przez kobietę, był pierwszy. Pierwsze chwilę nie był zbyt pozytywnie nastawiony ale z czasem nawet ją polubił. Oczywiście wylądowali w łóżku. Co strasznie zdenerwowało Alana, który nie dostał
czego chciał- czyli weekendu ze swoją wybranką.

Po jakimś czasie rolę się odwróciły. Tym razem to Lynn śledziła Alana, a...

Primma | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Książka genialna! choć czasami obrzydliwa i przesadzona... ale mimo to, jednak genialna. W przesadzony i karykaturalny sposób przedstawiająca nas samych pod postacią narwanych bohaterów. Komedia zabarwiona wcale nie małą dawką dobrych i naprawdę przydatnych porad życiowych i/lub psychologicznych. Na zmianę to ryczałam ze śmiechu, to kiwałam głową na potwierdzenie mądrych (naprawdę) słów w niej znalezionych.
Polecam ją przeczytać, naprawdę. Nie można tylko być do niej uprzedzonym, a podejść z otwartym umysłem i przymrużeniem oka w niektórych momentach.

KasiaKluadia | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Dość oryginalna lektura :P Humor filozofia i wariactwo :P

pokropce | 2013-01-26

"Ta książka jest straszna" powinien być tytuł.

JMK | 2012-04-24

Początkowo książka i główna bohaterka bardzo mnie irytowały i sądziłam, że nie przebrnę przez tę lekturę, ale... odmieniło się to, gdy zrozumiałam, że mam przed sobą literaturę pełną absurdu, w której główne role odgrywają neurotyczne postacie. To lektura o tym, że nie można wszystkiego mieć, o tym, że miłość nie odmienia diametralnie twego życia, ani o tym, że życie jest czarne lub białe, a ludzie dobrzy lub źli. Przewijają się tu między innymi takie osobistości jak psychoterapeuta, który ma obsesję na punkcie tego, co się dzieje w życiu jego pacjentów, nimfomanka czy głupkowaty facet, któremu radochę sprawia, gdy ktoś przyłapie go na stosunku... Momentami zboczona książka, to prawda, ale na pewno seks nie jest tu tematem przewodnim, raczej zaznaczony jest fakt, że niektórzy mylą miłość fizyczną z tą prawdziwą. Jeśli takowa istnieje.