The Da Vinci Code

Okładka książki The Da Vinci Code Dan Brown
Okładka książki The Da Vinci Code
Dan Brown Wydawnictwo: Corgi Cykl: Robert Langdon (tom 2) Ekranizacje: Kod da Vinci (2006) kryminał, sensacja, thriller
Robert Langdon (tom 2)
Corgi
2004-01-01
2004-01-01
Ekranizacje:
Kod da Vinci (2006)
robert langdon tajemnica sophie neveu louvre paryż paris

To pierwsza z książek tego autora. Zachwyciłem się jego stylem pisania. ☺️

To pierwsza z książek tego autora. Zachwyciłem się jego stylem pisania. ☺️

jak wszytskie ksiazki tego autora warta polecenia. ksiazka pelna zagadek. nie jestem w stanie iwecej napisac w sprawie tej ksiazki, gdyz to trzeba po prostu przeczytac. Uwazam ze kazdy mol ksiazkowy i fan zagadek powinien miec na swojej liscie przynajmniej jedna pozycje tego autora

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Porywająca i trzymająca do samego końca. Jedną gwiazdkę odejmuję za błędną informację o ,,linii róży".

Książka utrzymywała się na dość wysokim poziomie, ale im dalej w las tym gorzej. Do połowy 9/10 dalej niestety 6/10

Książka pisana fantastycznie co zachęciło mnie do filmu, który potem oglądałam kilka razy. Muzyka Hansa Zimmera - zwłaszcza punkt kulminacyjny - gdy T.Hanks idzie Linią Róży - mnie powaliła. Gdy na wyrywki czytałam książkę później zawsze w głowie miałam tę monumentalną muzykę. Tyle tajemnic i symboli (pierwszy raz poszukałam info nt. Opus Dei) -ta książka uczy choć jest sensacyjna i takie ma zadanie: być sensacją....Zachęciła mnie do innych powieści D.Browna

Dla mnie jest to wzorzec jak powinna wyglądać książka z gatunku akcja/przygoda. Mam tu wszystko czego potrzebuję w książce by mogła mnie tak wciągnąć że byłem gotowy zarwać nockę :) Owszem, może historia jest nieco naciągana a szczególnie utwierdzanie, że tło historyczne jest jak najbardziej prawdziwe ale gdy to pominąć mamy naprawdę solidną porcję książkowych przeżyć

Książka świetna, przeczytana szybko; zachwyca umiejętność wykorzystania tych wszystkich symboli, dzieł, twórców przez autora ale... :) Nie wiem czy to kwestia tego, że przeczytałam ją dopiero teraz, po przeczytaniu wielu innych kryminałów i thrillerów ale niektóre zagadki dość szybko sama odgadłam, pomyślałam o Teabingu na długo zanim akcja rozegrała się w książce itp. ...
Ponadto uważam, że zakończenie jest przeciągnięte i troszkę nie do końca mnie satysfakcjonuje.
Ale w dalszym ciągu jest to świetna pozycja, koniecznie do przeczytania! :)

Książka jest bardzo interesująca i kontrowersyjna. Dan Brown podaje czytelnikowi historyczne smaczki w iscie dekadenckim stylu.

Przeczytalam te ksiazke po raz drugi (aby zachowac ciaglosc historii o Langdonie) i ponowna lektura, mimo ze juz nie byla az taaak emocjonujaca jak ponad 10 lat temu (wtedy ta ksiazka byla rewolucyjna w kategorii 'Thriller') ale nadal bardzo interesujaca. Historia i religia tworza niesamowite tlo a religijne smaczki czyta sie je z zapartym tchem. Opisy i detale sa na tyle dobre ze nie jeden katolik szeroko otworzy oczy i zacznie zadawac pytania :P

• Dan Brown
  • 100 książek BBC