Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem

Okładka książki Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem Valérie Latour-Burney Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem
Valérie Latour-Burney Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mikołajek (na podst. filmów) (tom 2) Seria: Mikołajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mikołajek (na podst. filmów) (tom 2)
Mikołajek
Les vacances du Petit Nicolas. Roman du film
Znak emotikon
2014-08-11
2014-08-11
Magdalena Talar

Okładka książki Podwórkowe przygody Mikołajka Valérie Latour-Burney, Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Podwórkowe prz... Valérie Latour-Burn...
Okładka książki Rodzinne przygody Mikołajka Valérie Latour-Burney, Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Rodzinne przyg... Valérie Latour-Burn...
Okładka książki Szkolne przygody Mikołajka Valérie Latour-Burney, praca zbiorowa
Szkolne przygo... Valérie Latour-Burn...

Wakacyjnie: Mikołajek

Bardzo fajna książka pokazuje wakacyjne życie młodszej młodzieży (11-13)

POLECAM

Bardzo fajna książka pokazuje wakacyjne życie młodszej młodzieży (11-13)

POLECAM

Książka „Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem” pisana jest lekkim i zabawnym językiem, obrazującym punkt widzenia dziecka na zawarte w nim sytuacje oraz nieprzewidziane okoliczności. Szczerze przyznam, że teraz ciekawa jestem filmowej wersji, zawartych w książce przygód.

Recenzja: http://mamao.pl/koniec-wakacji-wakacje-mikolajka-wczasy-morzem/

Recenzja: http://mamao.pl/koniec-wakacji-wakacje-mikolajka-wczasy-morzem/

Bardzo Fajna Polecam!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo Fajna Polecam!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo fajna książeczka. Fajnie czyta się z dzieckiem.

Bardzo fajna książeczka. Fajnie czyta się z dzieckiem.

To książka napisana na podstawie scenariusza filmowego. Ryzyko, że może się nie spodobać moim zdaniem duże. Ale przeczytałam i jestem pozytywnie zaskoczona. Przyjemnie, lekko, , kolorowo - jak to właśnie podczas lata. Można się naprawdę wciągnąć. Teraz patrzę na tą książkę i mam wrażenie, że to takie małe wakacje są w niej zamknięte. Myślę, że dzieciakom taka rzecz może naprawdę sprawić radość, nawet tym, które nie widziały filmu, albo nie znają Mikołajka.

Bardzo fajna książka :) Dużo humoru. Teraz się tak gapie i nie wiem co napisać. Oczywiście czytałam lepsze ale ta też niczego sobie. Na pewno nie odmówię Polecenia wam jej :)

Książka na podstawie filmu, który powstał na podstawie książki ????? Czy to mogło się udać ?

Na wstępie książeczki krótko wyjaśniono, że aby stworzyć ciekawy film trochę zmieniono historię z książki. Dodano postaci, niektóre pominięto, a niektóre bardziej rozbudowano. To samo zrobiono z niektórymi wątkami. Historia Mikołajka trochę się przez to zmieniła, dlatego postanowiono wydać "Wakacje Mikołajka" na podstawie filmu.

Po zakończeniu roku szkolnego Mikołaj zastanawia się gdzie pojedzie z rodzicami w tym roku na wakacje. Może nad morze ? Albo w góry ? Pewnie rodzice znów się pokłócą i mama zadecyduje. Tym razem było inaczej. Mama zgodziła się od razu na propozycję taty, aby wyjechali nad morze. Krył się za tym jednak pewien podstęp, ponieważ musieli zabrać ze sobą Bunię. Jakie przygody przeżyli Mikołaj, mama, tata i Bunia ?

Książeczka liczy 168 stron i moim zadaniem idealnie nadaje się na zabranie jej właśnie na wakacje lub jakiś inny wyjazd. Format kwadratu 16x16 cm też to ułatwia. Książeczka jest poręczna, lekka i zmieści się chyba wszędzie. Historia została podzielona na 10 rozdziałów, co ułatwia przerywanie czytania.

Wielkość liter jest odpowiednia dla dzieci, ale również mnie się dobrze czytało. Książeczka zawiera mnóstwo fotografii, są to kadry z filmu. Jest przez to na pewno atrakcyjniejsza. Daje możliwość obejrzenia czytanej historii na zdjęciu i przez to nabiera trochę rzeczywistości. Na początku książki mamy zdjęcia każdej postaci i krótką jej charakterystykę.

Książka jest napisana przyjemnym, prostym i zabawnym językiem. Myślę, że wszystko powinno być dla dzieci zrozumiałe.

Muszę przyznać, że fabuła mnie ogromnie wciągnęła. Byłam ciekawa losów każdej postaci. Najbardziej śmieszył mnie tata. Pomysł z listem był bardzo zabawny. Podobał mi się również wątek ożenku Mikołaja i Izabeli.

Podsumowując, jestem bardzo mile zaskoczona książeczką. Taki format może zachęcić dziecko do samodzielnego czytania lub tak jak pisałam wcześniej pozwoli zabrać ją ze sobą gdziekolwiek się wybieramy. Chętnie obejrzę również film.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://mojedamskiemysli.blogspot.com/2014/08/przedpremierowo-wakacje-mikoajka-wczasy.html

• Dziecięce
  • Wyzwanie LC 2022