Tańcząca

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Różowe okulary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Dreamer Ballerina
taniec, balet, taniec współczesny
Cassin89

Chude nogi, wątłe ramiona o zbyt ostro zaznaczonych łokciach. Do tego sfatygowane, o dwa rozmiary za duże trampki. Tak wygląda Casey Quinn. Trudno dopatrzeć się w niej wdzięku i delikatnej urody baletnicy. A Casey marzy o tańczeniu. Jej matka z trudem samotnie utrzymuje dom. Wyjazd do szkoły baletowej w Nowym Jorku wydaje się być pomysłem nie do zrealizowania. Poruszająca historia dziewczyny z...

Poruszająca historia dziewczyny z prowincji, szukającej swojego miejsca w wielkim mieście.

O realizowaniu marzeń, przyjaźni, przebaczeniu i wielkiej pasji do tańca…

"Są takie książki, które czyta się bardzo szybko, ale zostają w nas długo. 'Tańcząca' to właśnie taka powieść".
Ewa Nowak

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2011

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

NATTOMIX | 2018-10-03
Przeczytana: sierpień 2017

Miła książka o marzeniach. Bardziej do młodszej grupy czytelniczej, ale przesłanie ma do wszystkich.

Kronikofanka_Londyn | 2017-02-27
Przeczytana: 2016 rok

Wspaniała. Mądra i dowcipna. Kiedy mnie ktoś spyta: Jaką książkę mi polecasz? powiem: Tańcząca. Wszystkich dziwił ten tytuł, ale powinni sięgnąć. Kocham tą serie, a tą miłość rozbudziła właśnie Tańcząca. Jest cudowna. Trochę łez, odrobina śmiechu i kilo pozytywnej energii. Motywem książki jest powiedzenie "Apetyt rośnie w miarę jedzenia". Tu jednak pokazane jest to z tej pozytywnej strony...

Kate2310 | 2017-02-24

Piękna książka. Pokazuje, że ciężka praca i wytrwałość zawsze się opłacają. Naprawdę niezwykła opowieść! Pierwsza książka od bardzo dawna, przy której się popłakałam, a od kilku lat niemal w ogóle nie płaczę!

WSPANIAŁA! <3

paaullinee | 2016-08-05
Przeczytana: 2015 rok

Nastoletnia dziewczyna, która pochodzi z ubogiej rodziny marzy o najlepszej szkole baletowej. Czy uda jej się spełnić marzenie, bez profesjonalnych i drogich butów oraz stroju?
Książka, którą bez wątpienia mogę polecić. Po przeczytaniu każdy z Was zastanowi się nad sensem swojego życia i z pewnością doceni to co ma. Według mnie ta książka jest ponadczasowa, ponieważ ukazuje problem, z którym zmaga się wiele ludzi, szczególnie młodych ludzi...

neva14 | 2016-07-15

,,Tańcząca'' to wartościowa, absorbująca i poruszająca powieść o spełnianiu marzeń przez nieśmiałą Casey.

Książka ma same zalety: ciekawą fabułę, dynamiczną akcję, przepiękne opisy przeżyć wewnętrznych bohaterki.

Bardzo lubię do niej powracać, rozkoszując się każdym słowem tej niezwykłej książki.

Śmietanka | 2016-06-03

Książka pokazuje, że marzenia z pozoru niemożliwe i tak się spełniają, jeśli tylko nie damy za wygraną.

Jednym słowem wspaniała książka. Przeczytałam ją kilka razy z takim samym zapałem i emocjami, jak za pierwszym choć doskonale wiedziałam co się dalej wydarzy. Moim zdaniem autorka powinna dalej pisać, bo widać, że jest do tego stworzona.

Zaczytana | 2016-04-17

Świetna książka ukazująca prawdziwą walkę o swoje największe marzenie, mimo wszystko, mimo przeszkód, mimo braku pieniędzy na realizacje, mimo ludzi, którzy najchetniej zepchneliby nas z toru po szczęście. Niezwykle motywująca i dająca kopa do działania... bo wszystko jest możliwe, trzeba tylko wierzyć mimo wszystko zmierzać do wyznaczonego celu. ;)

Carolinex33 | 2015-10-23
Przeczytana: 22 października 2015

Fajna książka, jednak spodziewałam się trochę bardziej skomplikowanej fabuły, co nie znaczy, że cała powieść jest zła. :) Może nas nauczyć, aby podążać za marzeniami i mieć pasję, co jest dla mnie największym plusem historii Casey Quinn.

Rita22 | 2015-07-13
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka Tańcząca na pewno przyciąga uwagę śliczną, dziewczęcą okładką. Właśnie dzięki niej (także w moim przypadku) będzie chciało się zagłębić w tej lekturze. Fabuła jest prosta, nie skomplikowana, i w pewnych momentach trochę zbyt przewidywalna. Jednak jest coś w całej tej prostocie książki, że nawet młodzież może się jej podjąć :)

Luna | 2015-04-30
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Przepiękna, bardzo wzruszająca powieść!!!!!!!!!!Gorąco polecam, naprawdę warto przeczytać!!!!!!!! ;)