Figa

Wydawnictwo: ALFA
83-7001-360-0
Natalia

Samotna dziewczynka, niezwykle silna i dzielna, odnajduje w końcu przyjaźń i ciepło. Jedna z najpiękniejszych książek dzieciństwa. Figa to dzielna dwunastoletnia dziewczynka o wielkim sercu, która potrafi rozwiązywać problemy zbyt trudne dla ludzi dorosłych. Wydanie z rysunkami Wandy Romeykówny.

Figa to dzielna dwunastoletnia dziewczynka o wielkim sercu, która potrafi rozwiązać problemy zbyt trudne dla dorosłych...
Jest pełna optymizmu i radości. A pięknym , przedwojennym klimatem występującym tam prawdziwie się zachwycałam. Wzruszająca, dająca wiele doświadczeń czytelnikowi oraz pouczająca.

ardnaskela | 2016-11-21

Książkę tą przeczytałam wielokrotnie jako mała dziewczynka. Wciąż na myśl o niej czuję ciepło i wzruszenie. Niezwykle urokliwa historia. Polecam bardzo gorąco.

PABLOPAN | 2012-07-28

Czytałem dwukrotnie i dwukrotnie bardzo mi się podobała. Mała "Figa" o wielkim charakterze potrafiła załatwić to, co nie udawało się dorosłym.

Oliwia | 2013-10-26
Przeczytana: czerwiec 2008

Jedna z książek dzieciństwa...

smallerthanpluto | 2016-08-20
Palia | 2016-03-07