Nie uśmiechaj się, bo się zakocham...

Tłumaczenie: Natalia Wyględowska
Cykl: Klub outsiderów (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
No sonrías, que me enamoro
Sophie

Kolejna część cyklu „Klub outsiderów”. Nad pozornie idealnym związkiem Valerii i Raula gromadzą się czarne chmury. Przewrotny los zsyła dziewczynie pokusę w osobie przystojnego dziennikarza, a jej chłopak kryje pewien mroczny sekret, którego ujawnienie mogłoby przynieść wiele poważnych konsekwencji dla ich relacji Od problemów nie pozostają wolni także pozostali członkowie paczki. Ester...

Kolejna część cyklu „Klub outsiderów”.

Nad pozornie idealnym związkiem Valerii i Raula gromadzą się czarne chmury. Przewrotny los zsyła dziewczynie pokusę w osobie przystojnego dziennikarza, a jej chłopak kryje pewien mroczny sekret, którego ujawnienie mogłoby przynieść wiele poważnych konsekwencji dla ich relacji Od problemów nie pozostają wolni także pozostali członkowie paczki. Ester zostanie postawiona przed wyborem jednego z dwóch darzonych przez siebie ciepłymi uczuciami chłopców, Meri czekają zmagania z zaakceptowaniem samej siebie.

Dużo kłopotów, nowi znajomi, miłość i trudne wyzwania- to czeka na bohaterów „Nie uśmiechaj się, bo się zakocham”.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2014 r.

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl/

MałaPisareczka | 2017-06-14
Przeczytana: sierpień 2016

Po lekturze Cześć, księżniczko, będącej początkiem nowej trylogii hiszpańskiego autora, Blue Jeans, wiedziałam, iż koniecznie muszę poznać ciąg dalszy historii Klubu Odrzuconych. To niesamowite, że pod tak niepozorną okładką kryje się tak głęboka treść.

[...] Dzieje się naprawdę wiele, a sama akcja wręcz pędzi. Język autora jest moim zdaniem naprawdę dobry. Blue Jeans musi naprawdę rozumieć sposób myślenia nastolatków oraz powody ich zachowań. Dlatego też jego styl opiera się głównie na żywych dialogach i ubogości opisów przyrody. Polubiłam także humor w Nie uśmiechaj się, bo się zakocham.

Druga część trylogii Klubu Odtrąconych podobała mi się jeszcze bardziej niż jej poprzedniczka. To naprawdę dobrze napisana historia o nastolatkach, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom lekkich młodzieżówek. Polecam tę trylogię wszystkim! Satysfakcja po lekturze – gwarantowana!

Recenzja na: http://efantastyka.pl/

Sylwia Szenk | 2014-11-27

Zarówno pierwsza część jak i druga cyklu o Odtrąconych swoją fabułą wciąga jednakże do tej części mam wiele zastrzeżeń zarówno do narracji bardzo chaotycznej gdzie wszystko dzieje się na przestrzeni kilku dni jak i kreacji bohaterów.Jednakże sam pomysł nie jest taki zły. Książka do przeczytania na jeden wieczór pomimo swej obszerności. Łatwy język. Głównie bohaterowie para zakochanych w sobie nastolatków Valeria i Raul bardzo przesadzona. Z jednej strony to taka wielka miłość mimo, ze są ze sobą 4 miesiące, ciągłe zapewnienia a nawzajem się okłamują co wyklucza miłość skoro nie ma szczerości. Postać Ester targana emocjami sama nie wie co ma robić jednak nadaje tej powieści urok. Bruno postać, która zakochana jest od dawna w Ester pod wpływem jednego pocałunku gubi się i nie wie co ma robić raczej przerysowane. Maria zaś najbardziej barwna postać tej książki jej problemy, zaakceptowanie samej siebie są uroczę i pokazują zachowania każdego nastolatka. Więc za jej kreację brawo. Co do...

Weronika | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 28 września 2015

Pozytywna książka :) Lubię Hiszpanię i cieszę się, że mogłam sie tam chociaż na chwilkę przenieść :)

Asia909 | 2015-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Widzę, że przeważają tutaj złe opinie... A ja powiem, że mi się książka podobała. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Było takie banalne i trochę bez sensu. To raz. Druga sprawa to, że okropnie namieszane było. Chwilami traciłam wątek, ale mimo to książka była ciekawa. Bardzo dobrze rozwinięty wątek Meri. Związek Valerii i Raula trochę pogmatwany, czasami denerwowało mnie to wszystko, szczególnie ta Eli oraz ten dziennikarz. Na zakończenie pozytywnie zaskoczyła mnie Ester. Wszystko fajnie, ale w końcu nie wiem do końca co z tym jej związkiem... Piszę ostrożnie żeby nie dać spojlera. Podsumowując - książka bardzo lekka, napisana prostym jerzykiem, nie dająca dużo do myślenia, czytało się lepsze książki.
P.S. Czy tylko mnie denerwują te tytuły piosenek w tekście? Ugh...

Julls | 2015-05-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: maj 2015

Średnio wciągnęła mnie ta książka, głównie dlatego, że zwykle nie czytam powieści tego typu.
Narracja była dość chaotyczna, a bohaterowie momentami nieco sztuczni, zwłaszcza postać Bruna niezmiernie mnie irytowała.
Ogólnie rzecz ujmując, autor miał parę fajnych pomysłów na postacie i fabułę, jednak cała powieść wypada średnio.
Podobało mi się zakończenie oraz fakt, że akcja toczyła się w Hiszpanii. To dało mi niewielki wgląd w panującą tam kulturę. Lubię książki z "nieamerykańskim" klimatem.
Aha, i na końcu znajdują się nanjdłuższe podziękowania jakie kiedykolwiek widziałam w książce.

nightshade | 2014-09-12
Przeczytana: 10 listopada 2014

O ile pierwszą część całkiem miło się czytało, to druga jest niestrawna i budzi w czytelniku dwie rzeczy:
a) wybuch histerycznego chichotu spowodowanego głupotą bohaterów
b) chęć rzucenia o ścianę
To co irytuje najbardziej to sposób prowadzenia narracji, skrytykowany przeze mnie również w poprzedniej części. Tu, o ile to możliwe wygląda to jeszcze gorzej. W ciągu trzech dni dzieje się tyle rzeczy, bohaterowie i ich relacje ewoluują w tak zastraszającym tempie, że przyprawia to o zawrót głowy.
Valeria i Raul denerwują jeszcze bardzie ze swoimi pocałunkami i wyznaniami miłości co dwa zdania. Swoją drogą to ciekawe zjawisko: tyle wyznań miłosnych, pocałunków, a ani jednego dowodu w czynach na udowodnienie tej miłości, bo oboje się oszukują ile wlezie.
Nie będzie też chyba dużym spoilerem, jeśli powiem, że Ester zaczyna czuć do Bruna coś więcej z tym, że nie zdaje sobie z tego sprawy od początku, dlatego też obserwujemy jej rozterki przez te prawie 500 stron. Brr.
Meri to chyba...

bpapaj | 2014-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Jak mam obiektywnie ocenić tę książkę?
Jak na Blue Jeans'a...? Czy jak na książkę młodzieżową?
Po długim zastanawianiu się daję jednak 7/10. Już się tłumaczę.
Cały czas wahałam się między 6 a 7, ale...
Sięgając po tę książkę doskonale sobie zdawałam sprawę jakim stylem i jakim językiem jest ona pisana. Nie przeszkadza mi to i nawet lubię to pomieszanie z poplątaniem Jeansa.
Wiedziałam również, że jest to książka młodzieżowa, lekka i łatwa, dlatego naprawdę mi się ona podobała, ponieważ spełniła swoje wszystkie role. Zrozumcie... nie oczekiwałam głębokości. :)
Tak jak to Jeans... prowadził całą akcję chaotycznie i bardzo dużo rzeczy się działo, ale chyba właśnie za to go lubię! [Jednak - moim zdaniem - minusem jest ta drobiazgowość i wchodzenie w szczegóły].
Przygody bohaterów wcale mnie nie zawiodły, lecz zaskoczyły. Pokazują realia nastolatków, problemy z jakimi muszą się zmierzyć na co dzień, a także pozostawiają sporo miejsca czytelnikowi, aby wyciągnąć własne wnioski -...

Zuzia Betiuk | 2016-07-11
Przeczytana: 03 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejne arcydzieło Blue Jeansa! Idealne lektura na wakacje, szczególnie dla takiej romantyczki jak ja. Klub Odtrąconych nie działa co prawda tak jak dawniej, ale życie bohaterów jak zwykle fantastycznie się układa ;). Jak się cieszę, że Valeria z Raulem się pogodzili. Trochę w tym tomie jest filozofowania na temat przeznaczenia, ale to głównie wypowiedzi przystojnego dziennikarza radiowego (Marcusa)

Nivnia | 2015-04-23

Pierwszy jaki druga cześć książki mi się bardzo podobala. czekam z niecierpliwością na następną.

Arina | 2016-09-12
Przeczytana: lipiec 2015

Ta część, jak jej poprzedniczka, mnie nie zawiodła.
Wiele się dzieje, mimo że akcja rozgrywana jest na przestrzeni kilku dni.
Miło się czyta, osobiście lubię książki gdzie dużo się dzieje, więc idealnie dopasowała się do moich upodobań.
Jestem nadal ciekawa dalszych losów Odtrąconych, więc czekam na kolejną część :)