Leaving Time

Leaving Time
Ballantine Books
2014-10-14
2014-10-14

Do książki podchodziłam kilka razy. Aż zaczęłam czytać na dobre. I było to czytanie sprawne. Ciekawy rozwój wydarzeń. Prawie do końca. Czekałam na to zaskakujące zakończenie. I było. Ale nie dla mnie. Nie pasuje zupełnie do tej pisarki i jej realistycznej prozy. Plus za temat o zagładzie słoni. I dużo ciekawych informacji o tych zwierzętach.

Jodi trzyma poziom.

Jodi trzyma poziom.

Trochę za dużo o słoniach, ale cały pomysł na książkę rewelka !!

Trochę za dużo o słoniach, ale cały pomysł na książkę rewelka !!

Wiedziałam czego się spodziewać po autorce, ostatecznie nie bez powodu jestem jej fanką. Dobra fabuła, ciekawe postaci, proces sądowy, co bardzo lubię i tak skomplikowany dylemat moralny, że nie wiem po której stronie się opowiedzieć.
A tymczasem figa z makiem. Fabuła się ciągnie, główna bohaterka niewiarygodnie rezolutna jak na swój wiek, nie ma procesu, nie ma sądu, walczących prawników ani dylematu.
Jest za to trzynastoletnia dziewuszka poszukująca zaginionej mamy, mnóstwo sekretów, niespieszna fabuła wyłaniająca się ze strzępów informacji oraz trzy główne wątki: detektywistyczny, paranormalny i przyrodniczy. Ten ostatni za sprawą słoni. Słoni, słoni, słoni... Całego ich mnóstwa, w różnych odsłonach. Ilość opisów życia tych zwierząt spowalnia akcję, momentami powieść trochę się dłuży, ale w ostatecznym rozrachunku ta historia się broni. Właśnie tą edukacyjną sferą oraz końcówką nie z tej ziemi. Gdy dotarłam do newralgicznego akapitu - nie mogłam uwierzyć w to co widzę. Przeczytałam go trzykrotnie, nie dowierzając i przecierając ze zdumienia oczy, a potem cofnęłam się do poprzednich rozdziałów, żeby sprawdzić jak mogłam przegapić zapowiedź takiego twista. U Jodi zakończenia są zawsze zaskakujące, ale tu przeszła samą siebie.

Książka zupełnie inna niż poprzednie, ale nie mam nic przeciwko takim zmianom.

Bardzo dobrze się czytało, czasem bywało i tak, że nie mogłam się oderwać. Wrócę jeszcze do tej autorki.

Zawsze sięgam po Jodi Picoult kiedy mam ochotę na lekką a jednocześnie niegłupią obyczajówkę, często z ciekawym dylematem moralnym i wiem, że się nie zawiodę. Tym razem,
również nie było źle ale jest to najsłabsza z dotychczas przeczytanych pozycji tej autorki. Książkę czyta się całkiem sprawnie, temat ciekawy ale całość nieco nudnawa i dość chaotyczna (co prawda na koniec wszystkie puzzle wskakują na swoje miejsce) przez co męczyłam się trochę przy lekturze. Reasumując, polecam tę autorkę z całego serca ale nie rekomenduję tego tytułu na rozpoczęcie przygody z jej twórczością. Może być ale boku nie urywa ;)

Pomysł już znany, ale nadal fajny. Świetnie się czyta!

Pomysł już znany, ale nadal fajny. Świetnie się czyta!

Książka napisana niezwykle lekko. Może to nie jest arcydzieło, ale opowiada o czymś ważnym. Polecam dla fanów twórczości tej pisarki.

Do tej książki podchodziłam 2 razy😰 Za pierwszym razem uznałam że jest po prostu nudna😛Ale dałam jej drugą szanse i poszła😁 Książkę polecam, ciekawa jak każda inna Jodi Picoult👍 Z resztą ona pisze same świetne powieści, których zakończenia nikt się nie spodziewa. I tak było również w tym przypadku😍

Dostałam tę książkę w prezencie, byłam już wtedy dobrze rozeznana w twórczości Jodi Picoult. Niestety, ta książka mnie rozczarowała, była po prostu nudna na tle pozostałych które miałam już przyjemność przeczytać, fani autorki pewnie i tak po nią sięgną, ale nie polecam tej książki tym którzy Pani Picoult jeszcze nie znają.

• Jodi Picoult
  • 2015