365 kroków ratujących planetę

Tłumaczenie: Alicja Mitka
Wydawnictwo: G+J
365 Gestes pour sauver la planete
popularnonaukowa

Od prawie piętnastu lat Philippe Bourseiller fotografuje przyrodę we wszelkich jej aspektach - od erupcji wulkanu Pinatubo po wielkie piaszczyste lub lodowe pustynie. Na zdjęciach udaje mu się uchwycić i utrwalić niewiarygodne barwy oraz zadziwiające światła naszej planety. Jednak współczesny styl życia ludzi zagraża temu subtelnemu i niepowtarzalnemu pięknu, co uświadamia nam właśnie ten album. Aby zachęcić do zachowania większego umiaru, Philippe Bourseiller każdej ze swych 365 fotografii przyporządkował jedną codzienną czynność ekologiczną, apelując o ich sukcesywne wdrażanie w celu zahamowania procesu zawłaszczania przez człowieka planet, która wkrótce może mieć dość tego ciągłego okradania. Wszystkie działania są wsparte obliczeniami i badaniami objaśniającymi, jakie ryzyko pociąga za sobą nasze zachowanie i co dobrego może wyniknąć ze stosowania się do proponowanych rad. Każdy dzień odsłania jeden obraz, jeden cud natury i "instrukcję obsługi” pozwalającą na ocalenie naszej planety. Książka ta przedstawia, strona po stronie, prawdziwą etykę życia.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA, 2007

źródło okładki: http://www.empik.com

silverraven | 2010-10-20

Niesamowite zdjęcia i wiele pożytecznych informacji

adam | 2011-11-21
Przeczytana: lipiec 2010

Zdjęcia piękne. Większość porad pod odbiorcę francuskiego.

Agnieszka Jaśko | 2013-11-04
Aleksandra | 2011-02-05