Armia Krajowa za i przeciw

Wydawnictwo: XXL
historyczna

est to wstrząsająca opowieść oficera kontrwywiadu Armii Krajowej Juliusza Wilczura-Garzteckiego, zastępcy szefa Referatu Politycznego Kontrwywiadu...

masaii | 2011-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2011

Nie polecam!!!W niniejszej książce mamy do czynienia z przywoływaniem informacji, czy argumentów, które kompromitują rzekomo byłego oficera kontrwywiadu AK! Mnóstwo przeinaczeń, omyłek tak istotnych, że czytając ma się wrażenie, iż autor nie ma pojęcia o pisanych wydarzeniach. Zdecydowanie można powiedzieć, że autor ma niewielkie rozeznanie w strukturach akowskich, myli oddziały i przydziały etc. Dodatkowo wielokrotnie podkreśla wrogie stanowisko wobec wyższych dowódców AK, jednocześnie powołując się na przyjaźń z oficerami starszymi ówcześnie od niego o kilkanaście lat! Brak jakiejkolwiek bazy źródłowej, a powoływanie się permanentnie na „jakieś tam” tajemnicze materiały z Zakładu Historii Partii zakrawają na kpinę. O samym autorze niech świadczą przywołane przez niego wydarzenia jawnej (jego) dezercji w czasie Powstanie Warszawskiego z AK do PAL, a także późniejsze członkostwo w partii komunistycznej oraz wychwalanie w epilogu komunizmu.

adam | 2013-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Bardzo dobra książka pokazująca w pewnej mierze jak tworzy się historię, kolega masai czy jak mu tam jest oburzony treścią, ale kto mu dał prawo do oceny tej książki skoro tych wydarzeń sam nie przeżył. masai ocenia że ta lub tamta książka jest nierzetelna, bo on wcześniej przeczytał w innej książce coś innego :) Wracając do książki, ja też uważam że rozkaz do powstania warszawskiego to była zbrodnia na narodzie polskim, a także uważam że ten prl nie był taki zły, to dzisiejszy ustrój produkuje biedaków i nędzarzy nie tamten. Warto przeczytać tę pozycję.

Chiaroscuro | 2015-05-19
Przeczytana: 2015 rok

Warto przeczytać i tą książkę, by wyrobić sobie własną opinię o tamtych wydarzeniach.

apolinary | 2015-09-27
Roman Pawleta | 2013-12-10