Wyznania Emmy Carter

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Confessions of an Ex-Girlfriend
Ag2S

Od kiedy Emma Carter jest porzuconą dziewczyną, ma się czym martwić. Jej chłopak zaczął nowe zycie w Los Angeles. Jej fryzjer odkrył właśnie, że Nieskończoność istnieje. A ponad pięć kilo dodatkowych fałdek tłuszczu - pamiątka po starym związku ze zdeklarowanym wrogiem stałych związków - odebrało jej szansę udziału w romansowym współzawodnictwie. Przynajmniej w jej mniemaniu, żeby się odnaleźć, Emma musi nauczyć się, jak żyć w pojedynkę w Nowym Yorku...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Wioleta Sadowska | 2012-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2012

„Nikt nie rodzi się porzuconą dziewczyną, dziewczyną porzuconą się zostaje”

Zachęcona ostatnią lekturą z serii Literatura w spódnicy, sięgnęłam po następną książkę z tego cyklu.

Główna bohaterkę , niespełnioną pisarkę – trzydziestojednoletnią Emmę Carter poznajemy w chwili, gdy chłopak, z którym jest od dwóch lat, rzuca ją i wyjeżdża by spełniać swoje zawodowe ambicje. Od tego czasu Emma – singielka, próbuje jakoś sobie radzić w życiu w pojedynkę w Nowym Yorku. Pomagają jej w tym dwie najbliższe przyjaciółki, których perypetie życiowe również poznajemy na łamach powieści. Emma popełnia błędy, do tego jest kobietą zakompleksioną o słabym charakterze.
Nawet praca młodszego redaktora w magazynie „Twój ślub” nie daje jej satysfakcji. Po rozstaniu z Derrickiem, podejmuje walkę o awans w pracy ale sama nie jest pewna czego chce od życia.

Do pewnego momentu bohaterka nie zdaje sobie sprawy, że źródłem jej niepowodzeń jest nastawienie do innych i brak dążenia do swoich pragnień....

Luiza | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Lekka książka, dobra na letnie popołudnia na huśtawce z kubkiem mrożonej kawy w ręce.
Taki mały relaks między opasłymi tomami prawdziwych powieści.

Claudia | 2013-12-14

Historia Emmy pokazuje drogę kobiety porzuconej, która straciła wiarę w siebie.Przemienia się ona jednak w osobę potrafiącą cieszyć się życiem.Osobę, która już wie czego chce i to ona będzie ustalać zasady, na których pragnie żyć. Nie będzie rozpamiętywać byłego związku, tylko wyciągnie z niego wnioski, które popchną ją do nowych działań.
To już kolejna książką z serii Literatura w spódnicy i nie jestem zawiedziona. Jest to lekka lektura i szybko się ją czyta. Przy niej miło spędziłam kolejny, ponury, zimowy wieczór :)

Magda | 2014-06-29

Książka bardzo fajna do czytania w wolnej chwili, jest taką dobrą literaturą dla kobiet, mężczyźnie raczej mogłaby się nie spodobać, nie zaciekawić. Opowiada o porzuconej dziewczynie, która po rozstaniu z mężczyzną musi nauczyć się żyć sama.

Tirindeth | 2015-12-15

Sięgnęłam po tę książkę w wakacje, gdyż bardzo potrzebowałam lektury pocieszającej i pełnej „życiowych mądrości”. Okazało się jednak, że Życie po [życiu z facetem] nie tylko mi nie pomogło, a wręcz wywołało we mnie rozdrażnienie i zadecydowało o tym, że już nigdy nie skuszę się na dzieła Lyndy Curnyn.

Przede wszystkim zirytowała mnie główna bohaterka – to pusta, bezmyślna dziewczyna, której nie da się lubić. Jej życiowe „problemy” i zagwozdki działały mi na nerwy. Bohaterka zupełnie nie zachowywała się jak kobieta nieszczęśliwa i porzucona przez ukochanego mężczyznę, lecz jak nastolatka z problemami emocjonalnymi. A ja jednak liczyłam tu na jakąś więź z Emmą, na życiową historię, na odrobinę uśmiechów, szalone babskie przygody czy cokolwiek! Nic podobnego. Choć rzeczywiście książce udało się osiągnąć jedno – byłam tak sfrustrowana tą lekturą, że na chwilę zapomniałam o własnych problemach.

Nie polecam! Nie ma w tej powieści ani jednego sensownego zdania, które mogłabym uznać za...

Madeleine | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 września 2014

Od czasu do czasu przychodzi chęć na przeczytanie, czegoś lekkiego i przyjemnego, nie skłaniającego do intensywnej analizy tekstu. Na to liczyłam, sięgając po tę książkę. Niestety infantylność bohaterki, która mając 30 lat zachowuje się po rozstaniu z facetem, jak skrzywdzona gimnazjalistka, było deprymujące i nie związane z żadną lekką rozrywką. Język, jakim posługuje się pisarka, również nie należy do plusów.
Pada tu jednak kilka dodających kobiecie siły stwierdzeń,które jako tako wyratowały tę pozycję.

MrsBookBook | 2017-03-27

Książka łudząco podobna do „Koktajl mleczny” Sarah Mlynowski, o której pisałam wcześniej. Bohaterka zostaje sama i poszukuje miłości, wielkiej miłości. Mimo iż jest to kolejna książka o porzuconej dziewczynie z tej serii, jest lekka w czytaniu, bywa też zabawna. Niestety fabuła jest przewidywalna.
[Recenzję opublikowałam wcześniej na moim blogu]

Natalia | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Przeciętne romansidło. Nie takie złe ale też bez rewelacji. Na początku dość nudne ale potem akcja się rozkręca i poszło już gładko:)Wcale nie uważam, że nie watro przeczytać, ale istnieją lepsze pozycje w tej kategorii.

pysia921 | 2015-11-03

Lubie przed snem przeczytać parę kartek i ta książka się do tego nadaje. Opisuje typowe rozterki porzuconej kobiety.

toska1982 | 2013-02-09

Ciężki miałam tydzień i wybierając książkę liczyłam na coś lekkiego. Po części ta książka taka była, a po części trochę mnie wymęczyła. Zaczęła się strasznie i przygnębiająco i z przy długimi opisami, jednak koło połowy się ładnie rozkręciła i już czytało mi się ja z dużą przyjemnością. Emma to taka druga Bridget Jones, zamartwiająca się brakiem faceta na stałe, i paroma dodatkowymi kilogramami. Za to jej przyjaciółki są żywcem wyciągnięte z „Seksu w wielkim mieście”. Wyszło autorce takie właśnie wymieszanie dwóch książek, ale ja bardzo lubiłam i Bridget i bohaterki „Seksu w ...” tak więc i książka podobała mi się. Nie jest to jakieś szaleństwo i pewnie na długo mi w pamięci nie pozostanie ale nie żałuję tych chwil spędzonych z tą książką. Momentami było zabawnie, czasem smutno a na koniec oczywiście Happy End.