W pogoni za Alice

Wydawnictwo: Świat Książki
Catching Alice
klara

Życie Alice rozsypało się jak domek z kart: w tym samym czasie straciła pracę, mieszkanie i została porzucona przez ukochanego mężczyznę. Mieszka kątem u znajomego, tyje, szuka dorywczych zajęć i pogrąża się w depresji. Ale przypadkowe spotkanie z dawną przyjaciółką ze szkoły przynosi odmianę. Tash uznaje, że klimat Londynu nie służy Alice i postanawia zabrać ją do Los Angeles. Tam, pod bacznym wzrokiem Tash, Alice przechodzi metamorfozę...

betina360 | 2015-05-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2015

Nie polubilam Alice jest jakas taka sama nie wiedzaca czego i kogo chce. Sama ksiazka ot takie babskie czytadlo nic specjalnego.Do tego malo zabawna.

Afrodyta | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Taka tam lekka lekturka na wieczór. Przez przypadek na nią trafiłam, ale nie żałuje.

Insreall | 2013-10-20

Książkę Clare Naylor przeczytałam w jeden dzień, jednak czy było warto? Pomijając typową treść oraz irytującą i trochę nieokrzesaną bohaterkę myślę, że historia o Alice jest idealna na nudne popołudnie. Może nie jest czymś wybitnym ale niezaprzeczalnie miło spędziłam przy niej czas.

Paulina | 2014-02-02
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Powieść w sam raz na zimowe wieczory.
Lekka,łatwa,przyjemna,momentami humorystyczna.
Jest to zdecydowanie pozycja dla osób które lubią lekką literaturę i nie szukają porywającej fabuły.
Uważam,że autorka posłużyła się dużą dozą fantazji-tacy faceci po prostu nie istnieją :)

Ryjek | 2015-12-07

Kilka razy ją czytałam. Bardzo przypadłą mi do gustu. Na pewno po nią jeszcze sięgnę. Lekka i przyjemna. Taka komedia romantyczna. Polecam ją każdemu kto lubi takie filmy.

Nesoui | 2013-08-28

Alice w dołku psychicznym w jednym momencie traci pracę i zostaje rzucona przez chłopaka. Na szczęście w odpowiednim momencie pojawia się szkolna przyjaciółka i razem wyruszają do Los Angeles. W mieście pięknych i bogatych ludzi prosta, zwyczajna dziewczyna z Londynu czuje się nieco zagubiona, jednak w końcu zaczyna cieszyć się życiem. Jej naturalność okazuje się nawet sporym atutem w sztucznym, plastikowym świecie. Żeby było już zupełnie jak w bajce, okazuje się, że Paddy (ideał faceta) zakochał się w Alice, który ani na moment nie zawaha się przelecieć za nią ocean. Pojawiają się liczne przeszkody i nie porozumienia, ale w końcu oboje są szczęśliwi.

Książka Clare Naylor jest nieco opowieścią niczym "Bridget Jones". Pojawiają się liczne zabawne momenty. Jestem mile zaskoczona. Polecam ją przeczytać.

Olajka | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Na książkę natknęłam się przypadkiem. Z racji, że gustuję głównie w kryminałach bądź fantasy myślałam, że odłożę ją po kilku stronach na półkę. Stwierdziłam, że będzie to pewnie jeden z typowych babskich romansów, za którymi, mimo, że jestem kobietą, nie przepadam. Jednak zaskoczyła mnie, oczywiście pozytywnie. Może nie jest to wybitne arcydzieło, ale bardzo dobrze się przy niej bawiłam. Alice jest młodą kobietą z poczuciem humoru, a przy tym strasznie zakompleksioną. Polecam taką lekką lekturę na wolny wieczór.

wiejskifilozof | 2010-10-05
Przeczytana: 06 października 2010

Babska , lecz może być . Chwilami dowcipna .

monika | 2016-08-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Lekka,zabawna opowieść o młodej dziewczynie Alice na którą spadło pasmo nieszczęść.Po upojnych chwilach ze swym ukochanym,ten oznajmia jej że już jej nie kocha i rzuca ją.Na domiar złego Alice traci pracę i mieszkanie.Pomieszkuje u swego kuzyna,zajada smutki i wpada w rozpacz.Nieoczekiwanie spotyka przyjaciółkę z dawnych lat która odmienia jej życie.Alice rozpoczyna pracę z gwiazdami Hollywood,traci zbędne kilogramy i poznaje miłość swojego życia.

delighted | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Lektura tej książki była przecudowną rozrywką. Niesamowicie sympatyczna bohaterka, zabawne postacie i nieprzeciętna fabuła, do tego odrobina klimatu L.A. i ironii stworzyły niesamowitą oprawę. Polecam wszystkim kobietom, a szczególnie tym, które czują, że troszkę nie pasują do otaczającego nas świata ;)