W pogoni za Alice

Wydawnictwo: Świat Książki
Catching Alice
klara

Życie Alice rozsypało się jak domek z kart: w tym samym czasie straciła pracę, mieszkanie i została porzucona przez ukochanego mężczyznę. Mieszka kątem u znajomego, tyje, szuka dorywczych zajęć i pogrąża się w depresji. Ale przypadkowe spotkanie z dawną przyjaciółką ze szkoły przynosi odmianę. Tash uznaje, że klimat Londynu nie służy Alice i postanawia zabrać ją do Los Angeles. Tam, pod bacznym wzrokiem Tash, Alice przechodzi metamorfozę...

gwiazdka | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 07 listopada 2017

Gdybym robiła zestawienie głupawych książek „W pogoni za Alice” Clark Taylor znalazłoby się na pewno w czołówce. Akcja jest tak idiotyczna, że aż bolały zęby. Bohaterowie swoja głupotą bili rekordy w tej dziedzinie, w dodatku autorzy takich książek zawsze silą się na dowcip właśnie za zabawne uważając skretynienie bohaterów- co czyni powieść i postaci żałosnymi. Humoru nie znalazłam. Książkę czytać się dało tylko dlatego, iż narracja była prowadzona sprawnie, językowo też było poprawnie. A czy polecam? Wiem, że tego typu powieści mają swoich zwolenników, ja do nich nie należę, więc jeśli ktoś ocenia książki podobnie do mnie to wręcz odradzam.

ardnaskela | 2017-10-29

Na książkę tą natrafiłam przypadkiem i niespodziewanie bardzo mi przypadła do gustu. Historia może i prosta, lekka ale jednocześnie mądra i nie irytująca. Taka kombinacja nie zdarza się bardo często. Polecam.

Ryjek | 2015-12-07

Kilka razy ją czytałam. Bardzo przypadłą mi do gustu. Na pewno po nią jeszcze sięgnę. Lekka i przyjemna. Taka komedia romantyczna. Polecam ją każdemu kto lubi takie filmy.

Afrodyta | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Taka tam lekka lekturka na wieczór. Przez przypadek na nią trafiłam, ale nie żałuje.

betina360 | 2015-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 maja 2015

Nie polubilam Alice jest jakas taka sama nie wiedzaca czego i kogo chce. Sama ksiazka ot takie babskie czytadlo nic specjalnego.Do tego malo zabawna.

Insreall | 2013-10-20

Książkę Clare Naylor przeczytałam w jeden dzień, jednak czy było warto? Pomijając typową treść oraz irytującą i trochę nieokrzesaną bohaterkę myślę, że historia o Alice jest idealna na nudne popołudnie. Może nie jest czymś wybitnym ale niezaprzeczalnie miło spędziłam przy niej czas.

wiejskifilozof | 2010-10-05
Przeczytana: 06 października 2010

Babska , lecz może być . Chwilami dowcipna .

Paulina | 2014-02-02
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Powieść w sam raz na zimowe wieczory.
Lekka,łatwa,przyjemna,momentami humorystyczna.
Jest to zdecydowanie pozycja dla osób które lubią lekką literaturę i nie szukają porywającej fabuły.
Uważam,że autorka posłużyła się dużą dozą fantazji-tacy faceci po prostu nie istnieją :)

Nes | 2013-08-28

Alice w dołku psychicznym w jednym momencie traci pracę i zostaje rzucona przez chłopaka. Na szczęście w odpowiednim momencie pojawia się szkolna przyjaciółka i razem wyruszają do Los Angeles. W mieście pięknych i bogatych ludzi prosta, zwyczajna dziewczyna z Londynu czuje się nieco zagubiona, jednak w końcu zaczyna cieszyć się życiem. Jej naturalność okazuje się nawet sporym atutem w sztucznym, plastikowym świecie. Żeby było już zupełnie jak w bajce, okazuje się, że Paddy (ideał faceta) zakochał się w Alice, który ani na moment nie zawaha się przelecieć za nią ocean. Pojawiają się liczne przeszkody i nie porozumienia, ale w końcu oboje są szczęśliwi.

Książka Clare Naylor jest nieco opowieścią niczym "Bridget Jones". Pojawiają się liczne zabawne momenty. Jestem mile zaskoczona. Polecam ją przeczytać.

Olajka | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Na książkę natknęłam się przypadkiem. Z racji, że gustuję głównie w kryminałach bądź fantasy myślałam, że odłożę ją po kilku stronach na półkę. Stwierdziłam, że będzie to pewnie jeden z typowych babskich romansów, za którymi, mimo, że jestem kobietą, nie przepadam. Jednak zaskoczyła mnie, oczywiście pozytywnie. Może nie jest to wybitne arcydzieło, ale bardzo dobrze się przy niej bawiłam. Alice jest młodą kobietą z poczuciem humoru, a przy tym strasznie zakompleksioną. Polecam taką lekką lekturę na wolny wieczór.