Morderstwo w Orient Expressie

Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie Agatha Christie
Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 10)
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Murder on the Orient Experess
Wydawnictwo Dolnośląskie
2014-06-17
2014-06-17
Marta Kisiel-Małecka

Zawsze tłukło się po mojej głowie, że powinnam przeczytać tę książkę, ale jakoś nigdy się nie składało... Ale w końcu się doczekałam momentu, kiedy miałam i czas, i ochotę na rozpracowanie zagadni Orient Expressu (którym, podobnie jak koleją transyberyjską, zawsze chciałam się przejechać). W tej książce dzieje się niewiele: praktycznie tylko gadają. ale ma ona w sobie coś takiego, że wciąga z butami. A rozwiązanie zagadki godne jest gromkich braw (sposób, w jaki potraktowano mordercę, również). Polecam, przypominając, że pierwsze wydanie "Morderstwa" miało miejsce w 1933 r.!

W sumie moja jedyna ulubiona sprawa od Herkulesa Poirot. I książka i ekranizacja z Davidem Suchet to dla mnie dobre połączenie tej historii. Nie ma co się rozpisywać, poprostu trzeba przeczytać. Polecam.

Klimatyczna,wciągająca i trzymająca w napięciu-nawet jeśli dziś czyta się ją z lekkim przymrużeniem oka.

Świetna książka. Tak jak napisane, klasyka kryminału. Na początku trochę mi się ciągło, ale potem nie mogłam się oderwać!

Dobry, uczciwy, stary kryminał - sam się czyta :)

Dobry, uczciwy, stary kryminał - sam się czyta :)

Moja pierwsza książka Aghaty Christie. Świetnie się bawiłam. Bardzo żałuję, że wcześniej obejrzałam film bo na pewno czytałabym z jeszcze większą przyjemnością.

Klasyczna powieść kryminalna Agathy Christie po 90 latach od wydania dalej nie traci na wartości. Czyta się szybko, z zaciekawieniem, a rozwiązanie fabularne jest bardzo dopracowane i satysfakcjonujące.

Niestety ale nie poczułam klimatu dobrego kryminału. Opowieść nie wciągnęła mnie tak jak się tego spodziewałam.

Nie ma to jak się przenieść z luźno napisanego współczesnego kryminału do czystego klasyku tego gatunku. Czytając nie brakowało eleganckich dowcipów, zuchwałości i niezwykłej wręcz czasami pewności siebie detektywa Poirota oraz oczywiście niespodziewanego zakończenia. Choć w mojej osobistej ocenie pewne decyzje mogłyby przyjąć nieco inny obrót. Mimo to książka obowiązkowa dla fanów kryminałów i nie tylko.

Zamknięta przestrzeń, szalejąca zima, niespodziewane morderstwo. Przepadłam bez reszty. Twórczość Agathy Christie jest wspaniała, klasyczna. Bardzo dobrze spędziłam czas. Książka idealna na raz.

• Kryminał
  • Kryminały