Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Experess
Marta Kisiel-Małecka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Christie Orient Express Herkules Poirot Marta Kisiel - Małecka
Murder on the Orient Experess
Herkules Poirot (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Marta Kisiel-Małecka
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Christie Orient Express Herkules Poirot Marta Kisiel - Małecka

Ten kryminał nie porwał mnie tak bardzo, jak inna pozycja tej samej autorki ,,I nie było już nikogo", ale zdecydowanie dzięki niemu wspaniale spędziłam czas i uważam, że książka jest godna uwagi i polecenia.

Sam się sobie dziwię, że nie napisałem recenzji tej książki. Najwidoczniej musiało mi to po prostu umknąć.
Nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale pamiętam doskonale motyw, oraz rewelacyjne zakończenie.
Ekranizacja również jest....doskonała. W szczególności bardzo wymowny jest sam koniec kiedy Poirot wysiada z pociągu, wokoło las, zima, śnieg leży wszędzie, ale emocje są...

Jest to jedna z dwóch najbardziej oryginalnych książek serii z Poirotem, które do tej pory przeczytałem. Jak większość kryminałów cała akcja dzieje się w jednym miejscu i czasie, mamy sporo podejrzanych i jedno morderstwo. Interesującym zbiegiem okoliczności wśród pasażerów legendarnego orient expressu znalazł się również genialny detektyw.

Kryminał jest napisany w starym...

No niestety oglądałem najpierw film, co całkowicie zniweczyło jakąkolwiek przyjemność z lektury tego klasyka literatury kryminalnej. Nie polecam, zawsze lepiej pierwsza książka potem film. Zwłaszcza w lekturze kryminałów o tak tradycyjnej narracji i konstrukcji fabuły. To moje pierwsze spotkanie z Agathą Christie i będę próbował dalej, choć ten konserwatyzm czy może...

Agata Christie jest bez wątpienia królową kryminału, ale ta książka mnie nie porwała.
Nudziło mnie powolne śledztwo i długie przesłuchania.
Męczyło czytanie w kółko tego samego zestawu pytań.
Ci, którzy chcieliby samodzielnie rozwikłać zagadkę, będą rozczarowani. Poirot kończąc swój długi proces przesłuchań, sam poda nam rozwiązanie na tacy.
To była naprawdę żmudna...

Bardzo przyjemna książka, inteligentna intryga, stopniowe odsłanianie kart. Nie wiem czy Christie kiedykolwiek napisała kiepski kryminał, ale wiem, że ten z całą pewnością jest jednym z najlepszych.

Bardzo dobry kryminał, bez zbędnych przeciągnięć i trzymający cały czas w napięciu, pozwalający czytelnikowi na wymyślanie własnych teorii, które przynajmniej w moim przypadku się nie potwierdziły z czego się w sumie ciesze bo rozwiązanie zagadki było o wiele ciekawsze niż się tego spodziewałam. (Moja ocena 8,5)

Na szczęście nie oglądałem wcześniej ekranizacji, więc mogłem dać się zaskoczyć rozwiązaniu zagadki. Warto było :)

Dobra fabuła i całkiem ciekawe zakończenie historii.

Ta książka to moja pierwsza styczność z twórczością Agathy Christie. Wciągająca fabuła, nie mogłam się od niej oderwać. Zakończenie zaskakuje, chociaż wolałabym żeby historię poprowadzono w nieco innym kierunku. Końcowo jednak duży plus, myślę że sięgnę jeszcze po książki tej autorki.

Dyskusje

19 410