Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 9) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Experess
Marta Kisiel-Małecka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Christie Orient Express Herkules Poirot Marta Kisiel - Małecka
Murder on the Orient Experess
Herkules Poirot (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Marta Kisiel-Małecka
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Christie Orient Express Herkules Poirot Marta Kisiel - Małecka

„Morderstwo w Orient Expressie” to moja ulubiona książka tej autorki. Przez całą powieść szukałam winnego , a nie dopatrzyłam się możliwości ,że winnym może być każdy. Nie spodziewałam się ,że tak naprawdę katem była ofiara.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po latach powróciłam do tej klasyki i była to prawdziwa przyjemność.

Na półkach: , , , ,

Jedna z ciekawszych pozycji od tej autorki.
Zakończenie niespodziewane

To już kolejna książka Agathy Christie, po którą sięgnęłam i po raz kolejny się nie rozczarowałam.
Kiedy zaczniemy przygodę z "Morderstwem w Orient Expresie" nie zaznamy spokoju dopóki nie dotrzemy do ostatniej ze stron.
Zawiła akcja, tajemnice oraz zeznania bohaterów to prawdziwa gratka dla naszych szarych komórek.

Wreszcie postanowiłem sprawdzić tą kultową autorkę i przyznaję na koniec, że faktycznie - rewelacja.

Może nie w kategorii jakości prozy. Również nie jako wartka akcja, ani jako klimatyczna opowieść.

Ale jako łamigłówka. Jakaś forma krzyżówki. Rozwiązaniem zagadki udało jej się mnie bez problemu zaskoczyć (tak jestem chyba tym ostatnim człowiekiem na ziemi, który nie...

To moje drugie spotkanie z Agatą Christie i było ono dużo bardziej pozytywne, niż przy czytaniu ,,A. B. C." (zaznaczę, że miało to miejsce 2 lata temu).
Dla niektórych ta książka jest nudna, dla mnie była przyjemną odskocznią. Jeśli ktoś szuka czegoś spokojniejszego pomiędzy ,,cięższymi" książkami to bardzo polecam.

To było moje pierwsze podejście do kryminału, niesamowicie przyjemnie mi się ja czytało, nawet nie odczułam upływu czasu podczas lektury. Naprawdę była ciekawa, a ponieważ to pierwsza moja książka tego gatunku, to się obawiałam, iż przeczytam 50 stron i odłożę i w życiu nie skończę. Jednak historia morderstwa była genialnie poprowadzona, rozdziały były opisane...

Ugh. Jakie to było nudne. Poirot co chwile zadawał te same pytania, akcji nie było wcale, styl pisania pełen powtórzeń i wstawek po francusku nie przypadł mi do gustu. Może to wina tego, że ani za bardzo nie przemawiają do mnie klasyki ani kryminały i dlatego ta książka aż tak mi się nie podobała, a może tego, że nie jest to najnowsza pozycja. Nie wiem, ale tak strasznie...

Bardzo przyjemna lektura, idealna na 1-2 wieczory. Miło przeczytać ją ponownie po kilku latach :)

Film z 2015 roku zastaje daleko z tyłu w porównaniu z książką bo ta oddaje dużo więcej niż sam obraz. A. Christie pokazała jak szybko H. Poirot potrafi wyciągnąć wnioski, między innymi nie ujawniając tego po sobie. Jego działania są ukierunkowane właściwie od początku, zaskakujące jest to jak szybko wpadł na swoje przypuszczenia i jak wiele informacji potrafił zdobyć w tak...

Dyskusje

19 578