Sprawa Arbogasta

Wydawnictwo: Muza
Der Fall Arbogast
837319617X
literatura niemiecka

Powieść "Sprawa Arbogasta" nawiązuje w swej fabule do autentycznej historii kryminalnej z lat pięćdziesiątych. W ówczesnej Republice Federalnej Niemiec zostaje skazany na dożywotnie więzienie domniemany sprawca mordu na tle seksualnym. Wokół kontrowersyjnego wyroku toczy się wartka akcja, która pozwala autorowi ukazać wiele aspektów powojennych dziejów obu części Niemiec poprzez wnikliwe portrety psychologiczne i historie życiowe ludzi w różnym stopniu uwikłanych w "sprawę Arbogasta".

Thomas Hettche (ur. 1964) studiował germanistykę i filozofię. Jest cenionym eseistą i pisarzem, autorem m.in. antologii literatury w Internecie pt. "Null". Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem.

źródło opisu: [Wydawnictwo Muza, 2006]

teewslove | 2013-07-25

Książka odpowiednia na deszczową porę, lekko się czyta ale nie wciąga tak bardzo..

robur | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016