Oksfordzka Seria

Wydawnictwo: Świat Książki
Crimenes Imperceptibles
83-7391-235-5
Lady_Abaddon

Książka nagrodzona Premio Planeta (Argentina) 2003. Książkę tę można z powodzeniem określić mianem thrillera matematyczno-psychologicznego. Jest połowa lat 90. Do Oksfordu przybywa argentyński stypendysta. Wkrótce po przyjeździe w domu, w którym zamieszkał zostaje popełniona zbrodnia. Morderca planując kolejne zbrodnie posługuje się zasadami logiki matematycznej i oznacza swoje ofiary...

Książka nagrodzona Premio Planeta (Argentina) 2003.

Wkrótce po przyjeździe w domu, w którym zamieszkał zostaje popełniona zbrodnia. Morderca planując kolejne zbrodnie posługuje się zasadami logiki matematycznej i oznacza swoje ofiary symbolami zaczerpniętymi z ciągów logicznych. Padają kolejne ofiary. Niepostrzeżenie do rozwiązywania szarady wciągnięty zostaje także czytelnik, który wraz z bohaterami będzie starał się poskładać wszystkie elementy zagadki, aż do zaskakującego i - rzecz jasna - logicznego finału

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,5198,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,5198,0,1,nowosci.html

Edith | 2013-07-10
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 maja 2013

Książka przeciętna. Przyciągnął mnie do niej wątek matematyczny, jednak nawet on jej nie uratował.
Czyta się szybko i w miarę przyjemnie. Ale bardzo szybko się o niej również zapomina.
Czy polecam? Chyba raczej nie. Jest wiele zdecydowanie lepszych pozycji, więc po co marnować czas na te przeciętne?

Do zakupu tej książki skłoniła mnie treść krótkiej notki o książce zamieszczonej na okładce. Notka ta wzbudziła moje zainteresowanie. Ale muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś lepszego. Oksfordzka seria jest thrillerem psychologicznym, ale ja określiła bym ją mianem kryminału. Autor nie rozpisywał się zbytnio, brakowało mi tu przede wszystkim opisów, wprowadzenia do opisywanych, kolejnych zagadek śmierci i to jest największą wadą książki. Momentami czytanie nie było przyjemne, ciągle czegoś mi brakowało w książce, nie trzymała w napięciu, jedynie pozostawało zaciekawienie, kto stoi za tymi wszystkimi morderstwami, niemniej jednak przedstawione w powieści postacie są intrygujące i nie brakuje oryginalnych wątków. Interesujące jest wprowadzenie przez autora do kryminału problemów matematyki. Książkę czyta się bardzo szybko, jest prosta i nijaka, jeżeli w ogóle można odnieść te słowa do opiniowanej książki. Raczej nie polecam :(

Kurczak | 2011-02-06
Przeczytana: 2010 rok

Gdy przeczytałem w opisie książki, że jest to "kryminał/thriller matematyczno-psychologiczny", jako fan Agathy Christie, a do tego osoba zainteresowana matematyką, stwierdziłem, że muszę to przeczytać. Być może oczekiwania miałem przez to zawyżone, ale jednak mocno się zawiodłem. Nawiązań do matematyki raczej niewiele, niestety nie ma ona też wpływu na rozwiązanie zagadki. Ogólnie czytałem gorsze książki, ale do wybitnych jej nie zaliczę. Ot, taki kryminał. Może jeszcze kiedyś spróbuję sięgnąć po inne tytuły tego autora.

Marjory | 2014-01-12
Przeczytana: 2013 rok

Przeciętność. Opis książki był intrygujący, zagadki matematyczne wydawały się przed rozpoczęciem czytania niezwykle pociągające. Z ogromnym zapałem zasiadłam do czytania, ale... mocno się rozczarowałam. Nie była to fabuła ani specjalnie zaskakująco, ani jakoś nadzwyczaj wciągająca. Raczej nie polecam, po prostu szkoda czasu. Da się go lepiej zainwestować.

Moomu | 2015-09-17

To co wyróżnia tę pozycję to 'pitagorejska' okrasa. Akcja nie jest po za tym wyszukana, nie wbija w fotel. Szybko się czyta, nie męczy zawiłością akcji, ale może zaskoczyć. Dobry prezent dla kogoś kogo chcemy zachęcić do przygody czytania (;

Ilona | 2012-04-15
Przeczytana: 31 marca 2012

Nie powiedziałabym, żeby to był thriller, a raczej kryminał, ale psychologiczny owszem z matematycznym podejściem.

"Zaskakujący koniec" ... czy ja wiem.. raczej da się przewidzieć mordercę, gorzej z dowodami, które są potrzebne do postawienia kogoś w stan oskarżenia...

W sumie książkę czyta się szybko.. i wraz z bohaterami rozwiązuje zagadkę morderstw z logicznym podejściem..

Ciekawe ujęcie matematyki w kryminale.. nawet polecam mi się podobała ;)

Szara | 2015-02-11
Przeczytana: 18 lutego 2015

Bardzo duzy minus za ciężki język.

TheMarcinSim | 2010-10-03

Nagroda (...) :)