Konzentrationslager Warschau Historia i następstwa

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Tom składa się z dwóch części: studium oraz aneksów (dokumenty i ilustracje). Celem pracy jest opis i próba systematyzacji nowych ustaleń w sprawie KL Warschau, naszkicowanie tła historycznego i prezentacja najważniejszych dokumentów z akt śledztwa w sprawie zbrodni ludobójstwa popełnionej w latach 1943a1944 w niemieckim obozie koncentracyjnym w Warszawie. Ważne są również pytania, wciąż zadawane

kinkiet | 2013-05-27
Przeczytana: maj 2013

Dr Kopka w genialny sposób obrazuję tezę "jak zarobić, a się nie narobić". Książka liczy 712 s., ale po odjęciu przeskanowanych akt śledztwa zostają nam już tylko 144 stronice zapisane przez autora, a i to nie do końca. Kilka pierwszych kartek to spis treści i przedmowa Dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN, zaś w środku cytat za cytatem, a przypisy na połowę strony. Metoda pracy dr jest prosta - sklecamy kilka akapitów "od siebie", a następnie wklejamy cytat (nawet na 7 stron!), później akapit czy dwa od autora i znów warto przytoczyć słowa kogoś innego, im dłuższe tym lepsze, a stronice lecą... Skoro ponad 2/3 książki to przedruki dokumentów i protokołów ze śledztwa ,to po co jeszcze te połacie stron w cudzysłowie?! W taki sposób, każdy mógłby napisać książkę. Ba! O ile wiem, to chyba jest praca doktorancka tego pana. Kto do tego dopuścił? Zwłaszcza, iż pełna jest nie prawdziwych informacji. Jakim cudem jakiś pan dr śmiał podważać, po prawie 60 latach, ustalenia procesów...

yerblues | 2015-10-31
Czacza | 2015-07-10