Śladami zapomnianych bohaterów - tom 2

2014-06-01
2014-06-01
Biszop Armia Krajowa Cichociemni

Blogowe spotkania z historią

Książka trochę słabsza od poprzedniego tomu. Gdybym mogła wystawiać oceny połówkowe to dostała by 9,5. Lektura nadal jest jednak interesująca. Autor naprawdę potrafi zaciekawić czytelnika. Historie są krótkie co może być idealnym wstępem do zgłębienia danego tematu. Autor porusza nie tylko historie bohaterów minionych czasów, ale także np. "antybohaterów" czy maszyn, które odegrały ważną rolę w czasach wojen. Żałuję tylko, że został już mi tylko jeden tom do przeczytania i do tego najkrótszy ze wszystkich.

Edit: Nie będę nic zmieniać w swojej opinii (żeby widać było kontrast jak łatwo omamić czytelnika),ale muszę napisać o dość porażającej rzeczy, o której dowiedziałam się już po przeczytaniu trzeciej części, a mianowicie, że w dużej mierze (żeby nie napisać w całości bo nie mam takiej wiedzy) wszystkie te opowieści to plagiat. Autor własnymi słowami "przepisuje" prace innych ludzi. Dla potwierdzenia link do facebooka z wpisem jednego z takich splagiatowanych autorów https://www.facebook.com/semczukprzemek/photos/a.349678605182427/1320976524719292/?type=3

Ciekawe krótkie historie o ciekawych ludziach. Trochę chwilami subiektywne, pisane oczami autora. Megalomania narodowa daje znać o sobie. Ale można wytrzymać.

Druga część esejów historycznych zamieszczonych na blogu Biszopa. Tak jak w przypadku pierwszej dobrze napisane, przyjemne i dające do myślenia. Polecam

Czytelniczką bloga Biszopa byłam praktycznie od początku jego istnienia, tak więc historie zawarte w tym tomie nie są dla mnie nowością, jednakże uznałam je za tak ciekawe, że musiałam mieć wersję książkową. Polecam ją każdemu, bo Mateusz bardzo interesująco pisze nie tylko o zapomnianych bohaterach, ale również o tych nieznanych, nie zapomina też o postaciach nam współczesnych, a swoje opowieści snuje tak, że nie sposób się od nich oderwać.

To II tom książki "Śladami zapomnianych bohaterów"Mateusza Biskupa.
Pan Mateusz, nadal w dobrej formie,co cieszy bardzo.Z książki, poznajemy kolejnych zapomnianych już bohaterów,bohaterów, o których zapominać się nie powinno.Zapewne wkrótce sięgnę po tom III.Polecam.

To II tom książki "Śladami zapomnianych bohaterów"Mateusza Biskupa.

• Historyczne
  • II Wojna Światowa