Śladami zapomnianych bohaterów. Tom 3

2014-10-08
9788377311936
Biszop bohaterów

Historycznie i blogowo

Historie te na długo zostają w pamięci - mam nadzieję, że większość na zawsze. Są inspirujące i po prostu ciekawe. Muszę też przyznać, że autor zaraził mnie swoim uwielbieniem do himalajskich górali - Gurkhów. Opowieści z nimi są jak filmowy Rambo - tak niewiarygodne, że ciężko uwierzyć że naprawdę się wydarzyły.

Edit: Nie będę nic zmieniać w swojej opinii (żeby widać było kontrast jak łatwo omamić czytelnika),ale muszę napisać o dość porażającej rzeczy, o której dowiedziałam się już po przeczytaniu trzeciej części, a mianowicie, że w dużej mierze (żeby nie napisać w całości bo nie mam takiej wiedzy) wszystkie te opowieści to plagiat. Autor własnymi słowami "przepisuje" prace innych ludzi. Dla potwierdzenia link do facebooka z wpisem jednego z takich splagiatowanych autorów https://www.facebook.com/semczukprzemek/photos/a.349678605182427/1320976524719292/?type=3

Edit: Nie będę nic zmieniać w swojej opinii (żeby widać było...

Trzecia i ostatnia część esejów Biszopa. Jest tu więcej opowieści z treściami drastycznymi (w tym o diable Diliwangerze i jego świcie) ale warto.

Cały cykl mam nadzieję zachęci do poznawania historii, szczególnie tej małej, historii z perspektywy zwykłego człowieka

Historie opowiadane przez Mateusza Biskupa są krótkie, interesujące, dotykające różnorodnej tematyki (mamy tu bitwy morskie, akcje powietrzne i naziemne) oraz bardzo różnych okresów historycznych (są np. opowieści z czasów II wojny światowej, z czasów odsieczy wiedeńskiej czy też wydarzeń w teatrze na Dubrowce),a po przeczytaniu tekstów Biszopa ma się ochotę poszerzyć swoją wiedzę i to chyba najlepsza rekomendacja dla serii "Śladami zapomnianych bohaterów". Polecam.

Bardzo ciekawe opowieści o mało znanych bohaterach. Warto przeczytać te krótkie historie.

Ciekawe krótkie historie o ciekawych ludziach. Trochę chwilami subiektywne, pisane oczami autora. Megalomania narodowa daje znać o sobie. Ale można wytrzymać.

• Historyczna
  • Przeczytane 2015