Śladami zapomnianych bohaterów. Tom 3

Biszop bohaterów

Oficjalne recenzje i

Historycznie i blogowo

[ 1 ] Link do recenzji

Ciekawe krótkie historie o ciekawych ludziach. Trochę chwilami subiektywne, pisane oczami autora. Megalomania narodowa daje znać o sobie. Ale można wytrzymać.

Trzecia i ostatnia część esejów Biszopa. Jest tu więcej opowieści z treściami drastycznymi (w tym o diable Diliwangerze i jego świcie) ale warto.

Cały cykl mam nadzieję zachęci do poznawania historii, szczególnie tej małej, historii z perspektywy zwykłego człowieka

Bardzo ciekawe opowieści o mało znanych bohaterach. Warto przeczytać te krótkie historie.

Historie opowiadane przez Mateusza Biskupa są krótkie, interesujące, dotykające różnorodnej tematyki (mamy tu bitwy morskie, akcje powietrzne i naziemne) oraz bardzo różnych okresów historycznych (są np. opowieści z czasów II wojny światowej, z czasów odsieczy wiedeńskiej czy też wydarzeń w teatrze na Dubrowce), a po przeczytaniu tekstów Biszopa ma się ochotę poszerzyć...

• Historyczna
  • 2018