Sojusz trzech cesarzy. Geneza 1866-1872

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16013-5
historia, polityka
historyczna

Jakie były kulisy dyplomacji europejskiej w okresie porozumienia trzech cesarza Książka będąca pierwszym tomem znakomitej trylogii pióra profesora Henryka Wereszyckiego jest ciekawym studium stosunków międzynarodowych i dyplomacji europejskiej lat 60. i 70. XIX stulecia. Autor ukazuje genezę i istotę układu sił między Niemcami, Austro-Węgrami a Rosją, zwanego sojuszem trzech cesarzy (1866a1872). Charakteryzuje także czołowych działaczy politycznych tamtego okresu i przedstawia różne motywy

Rigor | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, NaukowOŚCI