Polityka Rosji w kwestii polskiej w pierwszym roku Wielkiej Wojny 1914 - 1915

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Praca wypełnia lukę w polskiej historiografii na temat stosunków polsko-rosyjskich w XX w. Opisuje politykę rosyjską szczebla ogólnopaństwowego i lokalnego wobec Polaków, współpracy organizacji polskich (np. Komitetów Obywatelskich) z administracją rosyjską w czasie wojny, prezentując nieznane dotąd fakty. Autor wykazuje również, że sprawa polska stanowiła odrębny, ważny przedmiot aktywności międzynarodowej Cesarstwa.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/